Spotřeba i30 2012

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od zajic »

ob3l1x píše:Ja pravidelne tankujem na OMV MaxxMotion 95 malo by to uz obsahovat aj nejake aditiva. Dodatocne aditiva uz nedavam kedze tankujem len na overenych benzinkach. Podla mna aditiva ktore uz samotny benzin obsahuje bohate postacuju. Ked sa o auto starate od zaciatku.
Kouzlo aditivace Vifem je v tom, že prémiové palivo dokáže dle testů, o kterých se tu psalo, udělat z normálního N95, který si koupím u levné pumpy (Tesco, Makro, ONO, LUKOIL...). Čili cenová úspora aditivovaného N95 + Vif bude proti OMV maxxmotion 95/ Shell V-power a pod. někde kolem 3 Kč/litr. Jinak naprostý souhlas s Alf6.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Reklama
 

Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od ob3l1x »

njn to je mozno pravda ale radsej natankujem na OMV a nebudem pridavat ziadne aditivum ako tankovat na Tesco a pridavat tonu aditiv a verit ze to co tankujem je benzin
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od zajic »

Nemyslím, že by u hypermarketových pump měl být nějaký patok. Mají velkou výtoč a pochybuju, že by riskovali prodej pančovaného paliva. Pro tyhle řetězce je to doplňková služba a marže z prodeje paliva příliš neřeší. Takže předpokládám, že N95 od nich bude klasický natural plnící příslušnou státní normu bez jakékoli další aditivace - tedy podobné palivo, které dle testu ze Světa motorů prodává např. Shell jako fuel saver (v testu skončil fuel saver podobně jako benzin od Tank ONO...), ale svůj názor nikomu nevnucuju.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od Bofors »

ještě se starým autem jsem vzal jednou u makra a nemohl jsem ani pořádně odjet [-o< nevěřím ono, makro, globus, JZD a podobným patokům. 2 nebo 3 kačky na litru jsou k smíchu. tak nějak jsem časem zjistil že nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci...
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od Alf6 »

Zrovna Ono bude mit ted kontrol od ČOI více než dost :D Holt konkurence nespí. S JZD pumpou souhlas. Těžko říct, jestli je obyčejný N95 kvalitnejší od OMV nez třeba z Alberta, když pocházejí z jednoho zdroje. Srágoru muzes natankovat téměř kdekoliv, kde se třeba "omylem" neodkalujou nadrze - ac to ceska norma stanovuje. Supermarkety a jejich cerpaci stanice mají velikou vytoc. Zavazi se casteji. S cenou si muzou jit dolu, protože je to pouze doplnkova služba - zivi je něco jiného. :D Pokavad chces "kvalitu", tak si hlidej pecet kvality. Jedno je dnes ale jiste, cena benzinu o jeho kvalite nic nevypovida 8) 100 lidí = 100 názorů kde brát benzín

PS: třeba Tesco a Globus pecet kvality mají 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Martin CVVT
*
Příspěvky: 64
Registrován: 15 lis 2009, 18:11
Bydliště: Havířov

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od Martin CVVT »

Bofors píše:ještě se starým autem jsem vzal jednou u makra a nemohl jsem ani pořádně odjet [-o< nevěřím ono, makro, globus, JZD a podobným patokům. 2 nebo 3 kačky na litru jsou k smíchu. tak nějak jsem časem zjistil že nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci...

Naprostý souhlas. Aspoň někdo se na to dívá stejně :-)
Hyundai i30 Kombi GDI Style
Hyundai i30 Classic 1,4 CVVT - Prodáno (6 let, necelých 150 000 km)
Ford Fiesta 1,3 - Prodáno (10 let, 124 000 km)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od vorlajz »

Souhlas s Alfem a Zajicem... ;)

kolikrát sem natankoval na Shellu, ONO, Globus či LukOil a nikdy jsem žádné rozdíly nepozoroval... myslím, že výsledek testů v SM hovoří jasně... ;)

obecně si myslím, že řetězce si uměj vyjednat takový podmínky nákupu, že určitě i ten benzín mají za zajímavé ceny a proto si můžou dovolit být poměrně levní... ;)

ale je pro mě šokující, že někdo jako Shell prodává obyčejný benzín jako prémiové palivo... to je šílený... pěkný grázlíci si myslím!!!

já mám nejblíž LukOil, tak tam budu tankovat a k tomu VIF... ve středu mi ho kámoš doveze... 0,5 l za Kč 190,- ... o tom dávkování, ještě mě napadlo, zkoušeli jste to někdo dávkovat stříkačkou? :)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od zajic »

vorlajz: Já stříkačku používám na odměření z 0,5l plechovky :lol: . Potřebné množství si připravím do lahvičky od jednorázového balení, z níž se to bezvadně lije do nádrže...
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od vorlajz »

no tak to je super... :) díky za tip... ;) ale tu lahvičku zatím nemám :) budu muset ošéfovat ... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od Alf6 »

Taky jsem davkoval stříkačkou. Dokonce jsem na te strikacce mel ještě hadičku. Bohuzel se mi stalo, ze záklopka v hrdle nadrze mne ji několikrát "chytla" :roll:
Ted to delam jako zajic. :D

PS: na ostatnich forech jsou lidi na Shell - "Skebli" , docela nastvani. Jejich premiovy benzin v testech vyhorel. Nenabizel nic extra oproti normalu. :D

vorlajz: tady ji mas :mrgreen:
Přílohy
11189_1ec3f89c479203cf4d00b8e1fe407273_large.jpg
11189_1ec3f89c479203cf4d00b8e1fe407273_large.jpg (26.97 KiB) Zobrazeno 941 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od vorlajz »

Alfe...díky, nemáš jednu navíc? :D
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od bony »

vorlajz píše:Souhlas s Alfem a Zajicem... ;)

kolikrát sem natankoval na Shellu, ONO, Globus či LukOil a nikdy jsem žádné rozdíly nepozoroval... myslím, že výsledek testů v SM hovoří jasně... ;)

obecně si myslím, že řetězce si uměj vyjednat takový podmínky nákupu, že určitě i ten benzín mají za zajímavé ceny a proto si můžou dovolit být poměrně levní... ;)

ale je pro mě šokující, že někdo jako Shell prodává obyčejný benzín jako prémiové palivo... to je šílený... pěkný grázlíci si myslím!!!

já mám nejblíž LukOil, tak tam budu tankovat a k tomu VIF... ve středu mi ho kámoš doveze... 0,5 l za Kč 190,- ... o tom dávkování, ještě mě napadlo, zkoušeli jste to někdo dávkovat stříkačkou? :)
Když si to tu někde pročteš, tak jsem o tom psal již dávno, že cisterna co veze benzín na Shell, pokračuje poté do Tesca kde vyleje druhou půlku cisterny a potom jede pro další. Jeden a ten sám benzín jak na Shell tak u Tesca s teď už 4 Kč rozdílem...
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od vorlajz »

no jasný... je to mazec... nechápu, že jim to prochází... hm?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od abdulzabak »

vorlajz píše:no jasný... je to mazec... nechápu, že jim to prochází... hm?
no protoze lidi prece "nejsou tak bohati, aby mohli kupovat levne veci". To je to samy jako beat sluchatka, diesel dziny, Stabucks kafe, balena voda. Ale koho to bavi a citi se pak lepe...
Kamarad mel oktavku 1.8T a porad vsem hustil, ze do ni leje jenom Zelvipawr, pac je to hustoodpich, fakt to jede, zere to pulku, citi jak se mu maze motor i pri vypnutym motoru atd. Tak mu kamarad, co si to od nej pujcil do skoro prazdne nadrze natankoval plnou u Globusu a rekl mu, ze to to super palivo 100 oktanu, Shell, kvalita atd.
Tak samozrejme to pak ultrachvalil, jede to jeste lip atd. Kdyz mu pak rekl, ze to byl globus, byl strasne urazenej...
Fakt by me zajimal slepy test, jestli by ti co basni o OMV palivu vs. globus pumpa, poznali rozdil. Muj osobni nazor je, ze v nasich maloatmosferach pripadne mikroturbech (1.4) to realne poznat nebude.
Jedine cistici aditiva do stareho zaneseneho motoru, to udela hmatatelny rozdil, ale to tu neresime ne?
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Spotřeba i30 2012

Příspěvek od Bofors »

a je to tu! rozdíl 0,2 v objemu a je z toho mikro :lol: na vrtání to je v řádu nějakého milimetru že to ani okem nepoznáš. ale s tím turbem to prostě jede, že když není suchý asfalt tak na dvojku v tahu pod plynem se ti začnou v 1800 ot. protáčet kola. o tom se ti v té staromilské 1,6 ani nesní. neberu u OMV protože si myslím že jde o "nadbenzín" ale protože tam těžko natankuju bramboračku jako tehdá u makra, kterému jde jen o to koupit zavážku co nejlevnějc a neřeší jestli je to jednou čepro pak orlen a pak JZD papšíkov. a divil by ses kolik lidí u OMV bere, někdy jsem rád že vůbec chytím stojan. jo a Starbucks moc nemusím, raději mám Coffeeshop Company :wink:
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“