Nový Santa podsvietenie

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
jkardos
*
Příspěvky: 11
Registrován: 05 kvě 2009, 13:46

Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od jkardos »

Ahojte,
ospravedlňujem sa ale nikde som nenašiel fórum ohľadom nového Santa Fe od r.v.2012.
Mám Santu 2007 a teraz vážne uvažujem o kúpe novej.
Na starom aute mi ale vážne vadilo podsvietenie rádia, ktoré sa nedalo meniť a svietilo tak jasno, že som ho mal v noci radšej vypnuté.
Nemáte niekto reálnu skúsenosť s podsvietením navigácie v novom Santa Fe v noci?
Dá sa to regulovať?
Prípadne máte nejaké negatívne skúsenosti s týmto autom?

Ďakujem,
Reklama
 

boldrik
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2011, 18:12
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od boldrik »

Ahoj, měl sem možnost ho mít od dealera na tři dny půjčené. Rádio svítí taky hodně ale na rozdíl od staršího Santy lze tlačítkem displej vypnout. Toť můj postřeh jinak na svém autě sem si rádio přelepil folií na okna a dobrý... Třeba ti to taky pomůže.
Santa Fe 2007 2,2 CRDI 114Kw MT - Prodáno
IX55 3,0 CRDI 174Kw AT
jkardos
*
Příspěvky: 11
Registrován: 05 kvě 2009, 13:46

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od jkardos »

Ahoj,
Ďakujem za informáciu. Nového Santu už mám objednaného takže uvidím. Desí ma akurát dodacia lehota 5-6 mesiacov. Neviem ako tak dlho vydržím. :)
Mimochodom v modelovom roku 2015 je vela zmien a ako som pozeral zahraničné fóra tak podľa všetkého by mal mať už aj veľký display znižovanie jasu a nie len vypnutie čo by bolo celkom fajn.
V premium rade to má v cene klimatizované sedačky, panorámu, elektrické otváranie a zatváranie dverí kufra, svetlé disky namiesto matných atď.

Každopádne ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od Andy182 »

Ahoj, myslím že po vzore celej novej modelovej rady "i-čiek" bude mať aj Santa reguláciu podsvietenia .. na í-čkach regulujeme jas podsvietenia palubnej dosky (s tým zároveň aj podsvietenie rádia)
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
eagleeye
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2015, 18:17

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od eagleeye »

Ahoj,
som majiteľom nového Santa Fe od septembra. Zatiaľ som nadmieru spokojný, najazdil som cca. 2000 km.
Čo sa týka toho displeja v noci to fakt nie je na dlhšie jazdy, lebo to začne časom prekážať, ale ako bolo spomenuté dá sa to v prípade potreby vypnúť. Ohľadom doby dodania tiež som mal čakať 5 mesiacov a nakoniec to bolo skoro 8 mesiacov a poviem ti už som penil. A predajca v pohode ako by sa nič nedialo a to že by niečo dal ako kompenzáciu nehrozí. Ale čo už, dočkal som sa a jazdím.
jkardos
*
Příspěvky: 11
Registrován: 05 kvě 2009, 13:46

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od jkardos »

Ja mám nového santu objednaného od októbra. Akurát včera som volal s predajcom a bolo mi povedané, že auto je na lodi a približný termín dodania je koniec februára. Už sa neviem dočkať. So starým Santom som mimochodom zatiaľ veľmi spokojný. Najazdené 205 tis kilometrov a menil som akurát platničky, disky, a minulý mesiac sa mi pokazilo otváranie veka palivovej nádrže čo je na dverách.
Inak veľká spokojnosť.
Gurthang
*
Příspěvky: 56
Registrován: 10 led 2008, 23:18

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od Gurthang »

A jak je to pánové s kufrem? Taky plánuji konečně vyměnit Santu za nového :-) Papírově je kufr u nové generace výrazně menší. Je to znát? Nebo to je jen dáno snížením výšky santíka? Jde mi prostě o "půdorsyný" rozměr. Jiank já plánoval vzít si teď skladovýho santíka my2014, aleteď tady čtu cosi o my2015, tak jsem tedy nalomený, jestli ještě pár měsíců nepočkat? :-) Jinak elektrické otevírání kufru jsem myslel, že už má v té výbavě PREMIUM i my 2013 a 14 ?
SF 2,2CRDi VGT, MT - Elegance - sleek silver


Obrázek
jkardos
*
Příspěvky: 11
Registrován: 05 kvě 2009, 13:46

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od jkardos »

Ahoj,

staršie verzie elektrické otváranie kufra nemali. Je to až od modelu 2015.
No, ja na nového Santu čakám už poriadne dlho. Ale myslím si, že sa to oplatilí. Určite je tam viac vybavenia v základe ako do 2014. Na zahraničných fórach som čítal o nejakom novom čipe riadenia.
Čo sa týka kufra. Nie som si istý, ale zdá sa mi že je tam o niečo menší kufor, ale zase ten priestor pod dnom je o dosť väčší.
jkardos
*
Příspěvky: 11
Registrován: 05 kvě 2009, 13:46

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od jkardos »

Ahojte,
tak už mesiac behám na novom a maximálna spokojnosť.
Akurát čo mi vadí je jasne svietiaci display navigácie a rádia v noci. Je to strašné a hrozne to osvecuje vodiča. Je síce pravda, že je tam tlačítko na vypnutie osvetlenia (často ho využívam), ale toto by už mohli Hyundai inžinieri nejak vymyslieť.
Inak skutočne maximálne spokojnosť. Brzdy úžasné, riadenie tuhé a človek konečne cíti auto. Motor je veľmi živý. Automat je síce troška pomalší v porovnaní s MB a BMW, ale na také to rodinné jazdenie je to veľmi fajn. :)
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Santa podsvietenie

Příspěvek od Andy182 »

hmm napadlo mi, keď to tak oslepuje, nepomohla by trebárz fólia, ktorou niektorí zatmavňujú svetlá?
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“