Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

ONR je bezva. Tento víkend jsem tim umyl taťkovi 8 let starýho Hyundai SantaFe a auto vypadalo, jako by ho právě koupil a přivez z autosalonu :D Kdyby ho prodával, mělo hned o 20 tisíc větší hodnotu :D :D Spotřeboval jsem tak 1 a půl víčka ONR naředěnýho v 1,2 litru vody v rozprašovači a jeden kýbl čistý vody (auto bylo jen mírně špinavý). A za půl hodinky auto čistý a lesk jak prase. Hlavně mě nejvíc těší ty čistý okna. Ať jsem používal vždy cokoli, nikdy se mi okna nepovedly umýt tak, jako s ONR. A hlavně super rychle. Možná to žena vyzkouší i na okna doma :D :D :D
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Reklama
 

Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od milda h »

#-o Nevím, jestli se mám přidat, ale asi jo, ten rozprašovač z Lídlu jsem tam minulý týden koupil taky. Su rád, že říkáš, že je dobrý. Ten co mám doma (jiná značka) je již řadu let používán coby chemický aplikátor na kytičky a pod. Tak jsem ho nechtěl plácat ještě na auto. První použití ONR proto bylo s půllitrovým ručním dávkovačem od okeny, ale špatné - bolí ruce od mačkání [-X a místo rozprašování to hodně jakoby plivalo pěnu a není to rovnoměrné. Prostě tudy cesta nevede. Lídl je lepší =D>
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak nevim v kterem Lidlu ho maji ale v CR asi ne :-( v Kiku maji neco podobneho ale bylo to takove forove za 70,-Kc
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re:

Příspěvek od petr.s »

bony píše:Tak nevim v kterem Lidlu ho maji ale v CR asi ne :-( v Kiku maji neco podobneho ale bylo to takove forove za 70,-Kc
Lídl Jihlava, včera jich tam ještě pár měli. Já koupil v Uni Hoby 1,5 L za 79,-
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

ja ještě pouzivam rozprasovac od Sonaxu, co mne zbyl. Taky mne do toho boli ruka :D ten z Obi je asi nejhorsi- taky je nejlevnejsi :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
gerok
*
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2012, 15:40

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od gerok »

Alf6 píše:Nazdar :D tento rozprasovac mam taky z Lidlu a nebo mam ještě z Obi :D Ale ten z Lidlu je fakt dobrej. Uz ho mam skoro rok a zatím funguje OK. Akorát se musí napred pekne napumpovat.
Takze a ty ses vrhnul na ONR jo? =D> :mrgreen: a kolik mas ted najeto?
jj,a k mam byt uprimny tak vdaka tebe, =D> nechal som sa inspirovat tvojimi prispevkami a skusenostami s cistenim auta. Hladal som nieco, co by som vedel pouzit aj v spolocnej garazi, bez privodu vody, aby som nenarobil vela bordelu. A tak som teda vyskual ONR, ktore si odporucal. A naozaj spokojnost, funguje bezvadne. Ako tu uz niekto spominal hlavne tie okna :-) su ciste ako keby bolo auto uplne nove a ziadne smuhy.

... no mam nabehanych zatial 27tis a vsetko slape. Akurat ma trapi klima, neviem sa dopracovat k jej precisteniu, aby nezapachala po vypnuti. Doteraz som skusal na dezinfekciu klimy iba pripravok od sonaxu, to iste co pouzivaju v Hyundai.. ale nie je to ono. Asi budem musiet zainvestovat a skusit cistenie ozonom, alebo ultrazvukom.
Uživatelský avatar
gerok
*
Příspěvky: 51
Registrován: 20 zář 2012, 15:40

Re:

Příspěvek od gerok »

bony píše:Tak nevim v kterem Lidlu ho maji ale v CR asi ne :-( v Kiku maji neco podobneho ale bylo to takove forove za 70,-Kc
cauko
no v Lidl ho mali teraz vo stvrtok v letaku pre CR, ja som ho kupil v sobotu. Mali este zopar kusov.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

gerok: je hezke slyset, ze Ela slape jak hodinky. Ja nechavam klimu cistit v servisu pravidelne a zatím nic necitim. :D jinak sem rad, ze si s ONR spokojen. Kdybys jen vedel, co ja precetl recenzi nez jsem si ho sam koupil :shock: :mrgreen: Ja mam ted jak modre ONR, tak i zelene s voskem

Sem se vratil ze servisu. Mam auto na 2 garancni prohlídce. Uz si necham dat letni pneu. Dal uvidim co reknou na tu diru v podbehu a naraznik, jak do me nacouvala blazniva zenska. Kvuli zaruce zamku radici paky necham toto taky prohlednout + promazat. Je na to záruka 36 mesicu a každých 12 mesicu by se toto mělo delat. Je uz na kazdem, jak se k tomu nasledne postavi 8)

Vlozka vzduchového filtru se bude menit jen v pripade nutnosti. Dále technik rikal, ze by se mely menit i svicky. On, ze by je ještě nemenil. Jenze! : vime, jak se servisy :hyu: rusi ( viz Horsovsky Tyn) + prodejci a pak se dohadovat třeba s nekym od :hyu: v Plzni, ze nebyly meneny svicky mne za to nestoji. Proste u 2 garancky mam napsanu vymenu, tak je necham vymenit. Za pripadne potize mne toto myslim nestoji.

dále se bude menit olej + filtr, chladici kapalina, bude se merit bod varu brzdove kapaliny, vymena vzduchového filtru(klimatizace)...tot asi vse :D

PS: servis v Klatovech nechce ani slyset o tom, ze bych si prinesl vlastní olej. Proste NE! Co jsem ale zkousel kontaktoval jiné servisy, tak nektery to umoznuji, ale pripocitavaji si poplatek za ekologickou likvidaci. Vysledek je ten, ze servis v Klatovech ikdyz neumoznuje si prinest vlastní olej je levnejsi nez servisy, co zakaznikum dovoli si prinest vlastní olej :D Takze zustavam na servis v Klatovech
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Volali ze servisu kvůli dire v podbehu. Bude se muset vymenit zasterka a kus podbehu. Cena cca 800 Kc bez DPH. Je to tam nejaky urvany :( Dil se musí objednat a zítra by to mělo byt opraveno. Snad. Auto tedy necham v servisu do te doby nez se to opravi :roll:

Jelikož mam pojisteni Uniqua s 0 spoluucasti, tak to budu resit prez ne. Když uz to stoji takovy prachy, tak at to využiju. Takze jsem volal hned servisakovi, ze to chci resit prez pojišťovnu.Budou to pry muset nafotit. atd.. Ale to at si stim delaji co chteji... :D servisak moc nadsenej nebyl...holt další papirovani pro ne. Ale to uz me zajímat nemusi :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od milda h »

Tak ať to dobře dopadne :!:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
LUBOSzLV
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 dub 2014, 20:18

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od LUBOSzLV »

Daj tam väčšie disky .Vyzerá to strasne :-k 50% krásy auta robia pekne disky. Niesu to ziadne bomby ale hne to vyzera lepšie
Přílohy
5591.jpg
5591.jpg (137.94 KiB) Zobrazeno 719 x
Genesis 3,8 V6
Octavia 1,6 8v
Alfa 155 2,0 16v T.S.
Linea 1,4 16v T-jet
Alfa 155 2,0 16v T.S.
206 1,4 8v najhorsia kupa v mojom zivote
Tico 0,8 R3 6v :D
Panda 850
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

jsi si vedom toho, ze si my prave zkazil zbytek jinak hezkého dne? :roll: :mrgreen: 17" kola co mam v TP se neprodavaji. Mozna bych sel do 16" ..uvidíme. Napred ale sjedu ty 15". Na ty okresky na Sumave co tu mame jsou jako delane :D
Ikdyz souhlasim...kola delaji auto 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re:

Příspěvek od bony »

gerok píše:
bony píše:Tak nevim v kterem Lidlu ho maji ale v CR asi ne :-( v Kiku maji neco podobneho ale bylo to takove forove za 70,-Kc
cauko
no v Lidl ho mali teraz vo stvrtok v letaku pre CR, ja som ho kupil v sobotu. Mali este zopar kusov.
Už ho mám taky, ale až ve čtvrtém Lidlu :-)
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od milda h »

Bony, no vidíš, zadařilo se :D/ :mrgreen: A to měli furt za tu stovku :?:

Alfe, jestli máte na Šumavě stejné okresky a státní jedničky jako my na Vysočině, JAKO ŽE asi JO,tak si na 17-kách ukousneš jazyk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: což zatím já nechci a to neberu v potaz finanční investici vůčí 15 nebo 16-kám. :-k
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Já jsem taky vážně uvažoval nad 17", ale minulý týden jsem jel po delší době zase po D1 a i na těch 15" co mám na zimu to byl zase neskutečný zážitek ](*,) Pak jsem jel z Jihlavy do Pelhřimova zadem, kde je na mé překvapení až na pár míst hezká silnice (a v den kdy jsem tam jel i mrtvo na auta). A právě na těch pár místech, který jsou po česku opravované jsem si neskutečně liboval, jak je Ela na těch 15" komfortní auto :D/ Až dam letní 16", bude to o trochu horší, ale řek bych, že jestě na hraně komfort / vzhled. Na 17" bych nemohl jet ani na Šumavu, tam je to spíš na Ladu Nivu :( Jo bydlet někde, kde je všude okolo plno krásných silnic (jestli takový místo v ČR existuje), tak bych ze 17" neváhal, Ela musí bejt fakt žihadlo. Ale všiml jsem si jednoho efektu, že když je Ela na 15" kolech, vypadá, jako by měla delší rozvor a tím působí celkově delší. Čím větší kola na ní jsou, tím mi přijde vzhledově kratší. Možná je to jen ale jen můj dojem.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“