Může někdo porovnat různé žárovky H7?

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Může někdo porovnat různé žárovky H7?

Příspěvek od bony »

snad bude brzo porovnání v dTestu... ;-)
Reklama
 

Buff
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2013, 21:07

Re: Může někdo porovnat různé žárovky H7?

Příspěvek od Buff »

enjoy píše:Můžu doporučit Tungsram,normální obyčejný.Nedám na ně dopustit a kdysi v nějakém testu vyšly hned za těmi s extra svítivostí a extra cenou.
http://m.cdn.blog.hu/au/autosizzok/image/SNC00084.jpg
Tak jsem se rozhodl tyto žárovky také vyzkoušet. Objednal jsem nemlich ty samé co jsou na fotce, dnes došly a šel jsem měnit. Hádejte jakýma žárovkama byla světla z výroby osazená? Kdo uhodne, vyhrává bublifuk. :D
ix20 1.4 CVVT, Trikolor, tempo, white
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Může někdo porovnat různé žárovky H7?

Příspěvek od severtom »

Až bude test v dTestu, tak bude možná o svítivosti. A jak už napsal Hardcam, nejvíc je znát NOVÁ žárovka, až poté značka žárovky. Pro mě je třeba důležitá výdrž.... problém i30 je, že i při nejvyšším nastavení svítí tlumená světla moc nízko. Stavělo mě bengo, protože jsem v noci přehlédl stopku (na hlavní!! kde se ve dne jezdí na semafory), a sám se divil, jak blbě svítí na i30 tlumená.... a dal mi to za kilo :)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Může někdo porovnat různé žárovky H7?

Příspěvek od 69pavel »

to Pepa59:
osramky nichtbreaker na suchym povrchu moc rozdil nepoznas,ale kdyz pojedes na mokru tak osramky breakr projevi svoje prednosti a pred autem je vice osvetlene oproti klasickym zarovkam,
taky se doporucuje nejdrive poradne seridit svetla na klasicke zarovky a teprve pote vymenit za nichtbreakr nebot na regloskopu ty breakry sviti podstatne vice a ten co to serizuje ma tendenci svetla klopit dolu,nebot mu to na serizovacim pozadi svetla sviti do pole kam nema jit paprsek,pote je vysledny efekt jak na klasicke zarovky,neli horsi
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rosi
*
Příspěvky: 33
Registrován: 12 led 2012, 17:09
Bydliště: VČ, nedaleko rodiště cestovatele Emila Holuba

Re: Může někdo porovnat různé žárovky H7?

Příspěvek od rosi »

Buff : ano, jsou tam z výroby Tungsramy. Mají slušnou výdrž - 60 tis.km / 3 roky, je ale pravda, že používám denní svícení, pokud není tma nebo nečas. Vyměnil jsem je v tlumených na letošní zimu jenom na vyzkoušení za Osram Cool Blue Intense. Je to lepší, světlo bělejší, ale ne zase nějak výrazně. Mám s Tungsramy dobré zkušenosti i z minulého Mondea ( 96-00 ), kde je vyšší napětí v síti ( 14,8 V ) a na 100 tis. km jestli jsem je měnil v tlumených dvakrát, a to se s nima svítilo pořád. Teď s ním jezdí dcera a z finančních důvodů tam má obyčejné H7 žárovky Autolamp za 50 Kč kus a nemá taky problémy, ani s výdrží, ani svítivostí.
Osobně si myslím, že chyba je v návrhu parabol, když světlo, co má skoro m2 svítí tak mizerně. Ani se to nedá porovnávat s Mondeem, které má docela úzká světla. Dokonce jsem si po první noční jízdě s novým :hyu: nechával zkontrolovat seřízení světel, které však bylo v pořádku....
Jinak jsem zatím měnil pouze jednu :!: žárovku a to pravou parkovačku.
Hyundai ix20 1,4 CVVT Classic Steel Gray 8/2011
2/2018 přenecháno rodičům, 6/2019 ~ 120 000 km
Odpovědět

Zpět na „ix20“