Telefonování a ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Daben
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2015, 18:05

Telefonování a ix20

Příspěvek od Daben »

Jezdím týden s ix20. Příchozí hovory OK. Odchozí hovory stále mačkám na telefonu. Komunikující babču neumím naučit můj telefonní seznam, ani když ji číslo (bohužel třeba anglicky) řeknu.
Podle vyjádření prodejce si má pamatovat 1000 tel. čísel. Je to vůbec pravda? Přesto si myslím, že by buď hlasem nebo ze seznamu, mělo jít číslo volit.
Zdravím všechny uživatele ix20.
Reklama
 

mountcat
Příspěvky: 5
Registrován: 11 bře 2015, 19:55

Re: Telefonování a ix20

Příspěvek od mountcat »

Ahojky

Jsem novým majitelem ix20 taktéž cca týden. Spároval jsem bez problémů 3 telefony (Nokia, Lenovo, LG). Příchozí hovory a preference bez problémů. Můj seznam má cca 500 položek a zdá se naimportován správně. Co je horší je diakritika. Co neobsahuje české znaky dáma celkem korektně rozezná. Ale jak je tam něco s háčkem, čárkou, je v koncích a volba často dost nahodilá. Pár jmen jsem zkusil předělat bez diakritiky a ty jsem volal celkem bez problémů. Je škoda že "české" auto nemá češtinu....
ix20 1.6 CVVT Trikolor Comfort, ice blue
Uživatelský avatar
kaje
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 čer 2011, 21:27

Re: Telefonování a ix20

Příspěvek od kaje »

Experimenty s voláním jsem po mnoha pokusech vzdal. Spárování telefonů a příjem hovorů funguje. Hlasová volba je téměř nepoužitelná. Číslo volaného zadávám na telefonu. Je to stejně nebezpečné jako hlasová volba. Navíc se u toho nevztekám. Je to smutné ale Hyundai, který se chce prezentovat jako český výrobce, prostě češtinu neumí.
HYUNDAI ix20 1,6 Style Sienna Orange
fpok
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2014, 16:08

Re: Telefonování a ix20

Příspěvek od fpok »

Nějak nechápu systém telefonování z auta. Přijímat hovor jde bez problémů, ale aby systém vytočil číslo je horor. Samozřejmě, že angličtina, kterou ke mě mluví a požaduje anglické odpovědi je na pováženou. Žijeme v Česku!!
Proč ale nezobrazuje na displeji v autě načtený telefonní seznam, ze kterého bych si vybral kam chci volat?? Je to z bezpečnostních důvodů? Chce snad někdo říci, že koncern WV u svých vozů to dělá špatně, když zobrazuje telefonní seznam? Tady člověka akorát nutí, aby číslo hledal na mobilu a díval se do klína. To se mi zdá mnohem nebezpečnější.
Volat někoho a znát jeho telefonní číslo (hlasová volba) je pitomost. Mám 400 čísel. Kdo by si je pamatoval?
Volat někoho a použít k vytočení jméno (ne příjmení, ale jméno) je pitomost (hlasová volba). Mám 11 Martinů. Na příjmení systém nereagoval (a i kdyby, mám 3 Nováky).
Komunikace jen v cizím jazyce za jízdy, další pitomost.

Možná jsem někde něco přehlédl. Hlavně zobrazování seznamu na displeji v autě. Budu jen rád, když mě vyvedete z omylu.

Proč musí někdo vymýšlet už něco dobře vymyšlené?! Vždy to skončí katastrofou.
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Telefonování a ix20

Příspěvek od pepe pedro »

Máš dobré auto.Podle vyhlášky,se máš plně věnovat řízení vozidla.Když vidím,že skoro každý za volantem telefonuje nebo píše sms tak bych to zakázal napořád.
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Telefonování a ix20

Příspěvek od mmv »

pepe pedro píše:Podle vyhlášky,se máš plně věnovat řízení ...
bohužel :hyu: to asi neví, a nutí tě brát do ruky to, co za jízdy brát do ruky nesmíš, a proto jsi si u firmy :hyu: koupil auto který má v popisu BT handsfree ... trochu začarovanej kruh pepe nééé ???
fpok píše:Proč musí někdo vymýšlet už něco dobře vymyšlené?! Vždy to skončí katastrofou.
pod to bych se uměl podepsat, korejec se už jednou vymyšlené, za každou cenu snaží vymyslet znovu, číňan to většinou okopíruje tak jak to je

to fpok:
zřejmě sis měl auto koupit na Slovensku, tam auta prý slovensky mluví
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
joko07
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 srp 2015, 17:52

Re: Telefonování a ix20

Příspěvek od joko07 »

musim ta sklamat mmv ... mam novu ix20 dva tyzdne doma a nemluvi ani nehovori... po pokusoch v garazi som vzdal zadavanie prikazov hlasom.
PS: mne fakt staci to prijimanie hovorov... ja za volantom nevolam nikdy pokial nieje situacia vazna.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Telefonování a ix20

Příspěvek od mmv »

trochu vyhozený peníze nee ?? mě to samé udělá buddy BT za 250.- kolik že stojí BT v :hyu: ???
jinak já myslel, že vše co se u vás prodává, by mělo umět Slovensky :-k což je u "veverkovsky českého" auta k zamyšlení, že neumí ani česky :-k ... asi by měl malý soused tuhle anomálii využít ve své reklamě
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
joko07
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 srp 2015, 17:52

Re: Telefonování a ix20

Příspěvek od joko07 »

mne je to jedno ja som chcel primarne tempomat, auto klimu a 1.6 motor... ze na BT nejde vytacanie hlasom je mi fuk... pokial sa Hyundai a neviem ako je to u KIE nechce prerabat "soft" pre cca 15 mil. slovensko cesky trh je to ich vizitka. Mne anglictina nevadi komunikujem v nej denne a som z rocnikov ktorym ani mluveni neni cizi... u kolegov z CR to je uz niekedy horsie pokial su mladsieho vyrobneho datumu hlavne po 89-tom :?
Odpovědět

Zpět na „ix20“