Kabinový filtr - koupě

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od Hardcam »

a jak to souvisi s kabinakem na i30 II?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od milda h »

Nijak, jen jsem uvedl, že v podstatě téměř stejná věc má rozdílné ceny. Hlavně si porovnej rozměry :evil: Ten můj je ke všemu i menší. ](*,) ](*,) ](*,)
http://www.granex.cz/autodily/hyundai/i ... tId=584189

http://www.granex.cz/autodily/hyundai/i ... tId=820894

Jinak Kelly ho má za 757 Kč :^o
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od Hardcam »

Kdyby nebylo Kelly apod. velkoobchodu, na ktery tu tak vehementne plivete, tak to internetovy prekupnici muzou zabalit. Neni moc umeni mit registraci, slevu 60%, v klidu to na druhej den prekoupit (Tvuj zminovanej eshop ma polsky dodavatele s nocnim zavozem) a teprve druhej den preposlat zakaznikovy. Zadny naklady na sklad, zamestnance, nulovej zakladni kapital, desitky aut, ktery zbozi prepravi v ramci pobocek. Ale beda, jak to bude potreba hned, to vsichni letej do Kelly a stastny, ze v sobotu dopoledne meli co shaneli. Kelly tu bude vsichni, netovy obchody postupne zdechavaj kvuli nesmyslnym bojum o korunach.
Tohle nepochopim, sorry.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od Alf6 »

Ty to vidíš z pohledu nekoho, kdo v tom dlouho podnika a vyzna se v tom a vi jak tyhle ksefty chodi. Ja to třeba nevedel, ze to takhle je.
Pokud mne jako zakaznikovi nabidne někdo za identickou věc lepsi cenu, tak nevidim důvod, proc bych to mel kupoval třeba ve zminovanem Auto Kelly.?

Ke Granexu: ohledne dotazu které jsem mel - a nebylo jich malo,tak vždy během 10 minut odpovedeli na email. K baliku pribalili i maly darek. Nikdy! jsem nezazil co objednavam cokoliv po netu, aby nějaky prodejce pridal nejakej darek - proste drobnost , ale poteší to!

Jinak co mam zkusenosti třeba s Auto Kelly, tak nemaji radi, když si prohlizim věci v regalu - porad na me divne koukaji a prodavaci jsou nejaky zpruzeny. Takze většinou, když se jich na něco zeptam, tak není zadna ochota cloveku pomoct. Porad na me blbe cumi, ze je asi votravuju. No, tak jo, tak at jdou třeba do prdele :) Zakaznicky servis = 0
Jedine pro co tam jdu je Vif v akci :)

PS: Zlodeji sou vicemene všichni. Nedelam si zadne iluze, ze to tak není. O filtr mne ani tak neslo, spis sem mel starosti v jakem obchode objednam olej. Proto, ikdyz jsem chtěl Mobil, tak jsem neveril cene za 5 l za 700kc.

Z tohoto duvodu jsem bral pak Sunoco. Ale to by bylo zase na jinu debatu :D

Taky sem videl před Auto Kelly servisem, tak meli nejakou akci, ze se zakaznikum myje auto. Když sem tu mladou zpruzenou buchtu před tou prodejnou videl jak a cim to myje, tak kdyby se chtěla dotknout mého auta, tak ji snad urazim ruce. :D Třeba to byla ale holka sikovna co ji jdou lepe od ruky jiné veci :DD
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od milda h »

Hardcam, ano, možná máš pravdu - do toho opravdu nevidím, tak to nemůžu posoudit. Mě jako zákazníka však zajímá i cena a nezlob se na mne, rozdíl 50, 80 nebo 100% budu těžko akceptovat.
A nejsou to jen díly na auto.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od bony »

milda h píše:Hardcam, ano, možná máš pravdu - do toho opravdu nevidím, tak to nemůžu posoudit. Mě jako zákazníka však zajímá i cena a nezlob se na mne, rozdíl 50, 80 nebo 100% budu těžko akceptovat.
A nejsou to jen díly na auto.
Naprostý souhlas, pokud naši tzv. inter. prodejci mají marži až 100% tak je to jedním slovem zlodějna. Jak ´je možné, že někde to jde a někde ne. Ohledně obchodů jako je kelly a jemu podobní si nedělám žádné iluze. Některé věci mají nakoupeny z činy ve velkém, poté tomu dají krásný obal, udělají lámanou CZ manuál a prodávají to za marži 100%. Viděl jsem například kameru do auta, totožná kamera jen na ní na zakázku udělán nějaký nápis a potom se to prodává jedna báseň. A potom je radost poslouchat ty kecy chytráku - Já to nebudu kupovat z ebay to je šunt, já si to raději koupím tu. Nakonec z činy vydržela věc 4 roky bez problémů a ta stejná kamera jen asi špatný kus vydržel 4 měsíce, a co na to CZ prodejce? Reklamace se neuznává vady byla způsobena nevhodným používáním. Bohužel jsou eshopy které se snaží být dobré a jsou ty kde jsou zloději.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od Hardcam »

Aaa, dostavame se k marzi 100% a pojmu zlodejina. Panove, vy delate ve firmach, ktere jedou na 5% marzi? Vazne, jo? :lol: ja myslel, ze to uz jedou jen eshopy s autodily, co tenhle byznys tak zku*vily.
Skoda, nepochopili jste ani jeden, nevadi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od milda h »

Nedělám v tomto oboru, takže nevím, co mám chápat. Na sklad dnes nebere téměř nikdo, pod 30% marže asi taky ne, tak někde mají 40, jinde 140% :?: :?: :?: . :(
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od bony »

Taky nedělám v žádné firmě... ale vidím to kolem sebe. Je zvláštní, že lidé kolem mě co v tom dělají, mají jak píšeš malou marži, ale o to více klientů... Kamarád raději prodá se ziskem 10% ale má plácnu 1000 prodejů měsíčně, než jeho tzv konkurent, který má marži 100% a prodá 3 ks měsíčně... Je pravda, že ten barák a to auto si koupil o trošku později než jeho konkurence, která na sebe vyhlásila konkurz a na to si založila novou firmu...
Ale to už je úplně mimo téma. Vraťme se k tématu Kabinový filtr.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od Hardcam »

milda: obecne se eshopy pohybuji v marzi 3-20% (tzn. k nakupu prictou nejaky koeficient, malokdo jede slevou z MOC), ze by byl nekdo vyrazne nad, to spis ne. Myslim, ze situace je vyrazne horsi, nez treba v IT nebo sluzbach, kde jsou marze stale v jinych relacich. Mozna prave proto, ze v tom nedelate, byste si mohli odpustit pojmy zlodejina apod. Protoze pokud skonci ti hlavni hraci, skonci i ti, kde nakupujete.
Kdysi se MOC dodrzovaly, byli velkoodberatele, kteri dostali slevu treba 40% a to byla jejich marze, zakaznik od nich odchazel s cenou, kterou by zaplatil kdekoliv jinde, diky volnymu pohybu zbozi se sem dostali Polaci a zacali sekat kvantitu na ukor vseho, vznikly stovky eshopu s bojem o koruny a vznikl soucasny stav - pak tu ctu, jak tamhle se bojite koupit olej , ale koupite tam filtry, tamhle nekoupite spojku, ale koupite si tam kotouce, protoze spojka muze bejt fejk, ale ty kotouce jsou zarucene v cajku. Ale tak hlavne ze je to nejlevnjsi, treba to vyjde :lol:
tak se teda vratime k tomu filtru, tohle je stejne bezvyznamna diskuse
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od milda h »

Dík za info. I když výše zmiňovaný pojem jsem nepoužil, přiznám se, že k němu nebylo daleko.Neříkám, že hledám také vždy nejlevnější, opravdu se to často vyplatí.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od t0x!n »

Harde: se těma maržema v IT bych byl opatrnější, i když to je mimo, tak dělám v tomto segmentu a marže se u běžných věcí právě pohybují do těch 3%, něco jinýho je nakoupit "přeznačenou" čínu a prodat se ziskem 50%, divil by jsi se co nakupujem a prodáváme třeba OKAY, kterej to prodává za úplně super akční ceny a lidi jim to kupují :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
free
*
Příspěvky: 39
Registrován: 05 kvě 2009, 14:29
Bydliště: Zahorie

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od free »

Môže mať použitie vlastného filtra nejaký vplyv na záruku? Pri i20 mi výmenu vždy poznačili do servisnej knižky s tvrdením o zmene záručných podmienok ale presne spacifikovať to bohužiaľ nevedeli.
Hyundai i30wg 1.6i Trikolor komfort - Satin Amber 07/2015 aktualne cca. 21000 km
Hyundai i20 1.4i comfort - Dark Grey (predané)
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od milda h »

Tak filtry dorazily, vyměněno.
jen pro porovnání :
Přílohy
DSC_0325.JPG
DSC_0325.JPG (169.38 KiB) Zobrazeno 1429 x
DSC_0324.JPG
DSC_0324.JPG (173.09 KiB) Zobrazeno 1429 x
DSC_0323.JPG
DSC_0323.JPG (172.08 KiB) Zobrazeno 1429 x
DSC_0322.JPG
DSC_0322.JPG (211.7 KiB) Zobrazeno 1429 x
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Kabinový filtr - koupě

Příspěvek od Alf6 »

Ten Mann mám taky. Akorát je to vzducháč. Oproti aut. servisu za 1/3 cenu. Kabinovej uhlíkovej mam od čínana z Ebay. Ale príste na to prdim, koupim si ten obycejnej. Ten uplne stačí.

Milda: za jak dlouho si ted menil kabinový filtr?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“