3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od DEE »

Ahoj ve spolek.

Docela by mě zajímal váš názor na následující věc.

Aktuálně mám auto v servisu na 5-té garanční prohlídce (100 tis. km). Hlásil jsem pravděpodobný únik chladící kapaliny (stav na LOW) a toto mi bylo i potvrzeno. Už se to stalo 3x. Po druhém roce a dvakrát ve čtvrtém roce. Po třetím roce z toho taky chcalo, ale výjimečně ne pod hlavou. Otázkou je co mám dělat aby se to po skončení záruky již neopakovalo? Mám v případě auta vůbec nárok na nějakou výměnu "něčeho" za nový kus? (krom toho těsnění)
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Reklama
 

ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od ulthar »

Ahoj,

tedka budu trochu varit z vody, ale pokud jsi auto reklamoval na stejnou zavadu 3x a pokazde ti byla uznana reklamace jako opravnena, tak tusim, ze obcansky zakonik ti dava moznost dokonce odstoupit od kupni smlouvy. Popripade pokud mas 4 ruzne uznane reklamace, tak taky muzes odstoupit od smlouvy pokud si to pamatuju dobre.

Ale nevim jak se to resi u aut :-)
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od DEE »

No prave, jak je to u auta. Ze bych jim ho po 4,5 letech používání vrátil? To si neumím moc dobře představit.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Je naprostá blbost, aby třikrát bylo špatný těsnění pod palicí, zejména, když to jednou vzalo těsnění na prsou! Tam je evidentně problém v chladícím okruhu, který je někde neprůchozí nebo částečně ucpaný, čímž vzniká v okruhu přetlak a ten logicky někde musí ven a logicky si vybere "nejměkčí" místo, tedy těsnění. Na Tvém místě bych je s nápadem na výměnu těsnění poslal hodně rychle do háje, protože to je řešení následků a nikoliv příčiny (když se pořád opakuje) a hezky by hledali problém v celém okruhu - buď je částečně neprůchozí chladič, ale ten by s velkou pravděpodobností už prasknul, sám je celkem "měkký", nebo jsou neprůchozí chladící kanály v hlavě či bloku.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od DEE »

Dneska si pro auto jedu. Tak sem zvědavej co s tím tentokrát provedli. Nechali si ho týden a půl, tak snad nějakou příčinu objevili. S tím ucpaným okruhem to dává smysl.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Blok i hlava jsou odlitky, klidně se může stát, že se někde vytvoří nálitek, kde nemá. Nebo se nezvtrdlý materiál po lití tzv. "slije". Spíš mě překvapuje, že to vždy vyřešili těsněním a nikdy se nikdo nezabýval tím, proč každý rok uletí nějaké těsnění :-k .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od DEE »

Tak jen pro doplnění. Včera večer sem si auto vyzvedl. Zjistili, že je křivá hlava. To dost dobře nechápu, protože hned po prvním "fouknutí" byla hlava na přebrusu. Asi to někdo udělal blbě nebo vůbec - nevím.

Takže všechno nově složeno, přetěsněno, no a uvidíme. Byl jsem vehementně ujišťován, že se to už nestane.

Jinak cena garančky po 100 tis. byla 5900,-
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od airwaves »

Někde někdy jsem zaslechl, že bylo pár hlav porézních a komprese motoru tlakovala chladící okruh. Pak by pomohla nová hlava, odlitek. To jen další možnost do pranice. LPG v popisu nemáš, že by plyn přes reduktor tlakoval chlazení, to už by asi zjistili? Přebroušená hlava podruhé to už máš tuning co?
Včera jsem byl u jednoho sukromníka na geometrii přední nápravy. Vše ok a cena 100,- to jen až po vás na garančce budou chtít....1000?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od DEE »

Plyn nemám. O snížení hlavy už se možná dá mluvit, to jo :D.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od JirN »

ulthar píše:pokud jsi auto reklamoval na stejnou zavadu 3x a pokazde ti byla uznana reklamace jako opravnena, tak tusim, ze obcansky zakonik ti dava moznost dokonce odstoupit od kupni smlouvy. Popripade pokud mas 4 ruzne uznane reklamace, tak taky muzes odstoupit od smlouvy pokud si to pamatuju dobre.

Ale nevim jak se to resi u aut :-)
Auta je stejne zbozi jako napr. radio nebo kupr. mop na podlahu, takze se to tam resi stejne. Jenze to vsechno plati pouze pro zakonni zaruku, tj. prvni 2 roky, na vyrobcem/prodejcem poskytovanou dodatecnou zaruku neplati, dokonce je to primo i napsane v navodu k autu.
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od DEE »

Příběh má pokračování.

Během vánočních svátků mi opět zmizela chladící kapalina. Toto pondělí jsem dal auto do servisu (nejbližší možný termín) s tím, že jsem celkem důrazně upozornil na to, že se to stalo již po páté!!!

Dnes jsem volal do servisu jak na tom jsou/jsem. Je objednán nový motor.

Mám cca dva měsíce do konce záruky. Najeto přes 112000 km. Jsem rád, že se k tomu Hyundai postavil čelem a po několika neúspěšných pokusech o opravu mění motor jako celek.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od Martinsp »

Krásné. Dobře ti to dopadlo. Je třeba ať je to v záruce opravené perfektně. Známého teď stála oprava motoru přes 40000 (Rio motor 1.4). V záruce vždy nějak opraveno a motor šel furt nic moc a po záruce jo pane tohle musíme všechno opravit.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od milda h »

Odkud jsi, nebo kde dělán servis ?? Jen tak pro informaci nás všech.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od DEE »

Auto jsem koupil v Hyundai Butovice a na stejné místo jezdím i servisovat.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 3x stejná závada v záruce (těsnění pod hlavou)

Příspěvek od mmv »

šťastnej to člověk :-) =D> =D> =D>
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“