Jak to máte se spotřebou u New santy 2.2 CRDI ??

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
SFfan
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2006, 13:23

Příspěvek od SFfan »

zdenek76 píše:Markantní rozdíl ve spotřebě benzinu V6 a dieselu je pouze ve městě, kde diesel jasně vítězí. Ale mimo město či pak v celkové dlouhodobé spotřebě je to reálně tak jak píšeš - rozdíl kolem 1,5 litru.
Pes je dle mě zakopán v klamání zákazníka. U dieselu uvádí výrobce mimo město 6,0 l nafty, no a majitelé dieselu ruku na srdce, podařilo se vám někdy za těch 6,0 jet. Co jsem zkoušel s půjčeným anebo ukázaly různé testy, reálně se si diesel bere kolem 7 při klidné jízdě. Zatímco u V6 uvádí výrobce 8,3 a kolem 8,5 se s tím dá opravdu bez problému jet.
No je to skoro neuveritelne... ale podarilo sa mi ist z LM do Povazskej po zaciatok dialnice s 5.9l spotrebou.. tak 80-90km/h ... stale v kolone. Ale inak na to nemam nervy :lol: takze spotreba je cca 6.5 l pri 90-100 km rychlosti a skoro kludnej jazde :lol:
Reklama
 

neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

zdeněk čb

Příspěvek od neon »

Jen uvádím,možná je to moje domněnka - natankoval jsem u EO tu novou naftu optimal a nevím,zda to je tak, to auto úplně jinak jede co do výkonu i chodu motoru.Zkoušel už někdo si také natankovat EO eurooil OPTIMAL ?? Byl bych rád,kdyby někdo na toto reagoval...........
martin tuscon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 27 srp 2006, 11:14
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od martin tuscon »

Je to normální zimní nafta F v které jsou aditiva určitě podobná jako má třeba Benzina, Shell a jiné. V šechno je to na jedno brdo :wink:
Tucson 2.0 CRDi 83kW Elegance. Klumpr, hnojůvka, nekvalitní Korejský výrobek!
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: zdeněk čb

Příspěvek od Zdeněk ČB »

neon píše:Jen uvádím,možná je to moje domněnka - natankoval jsem u EO tu novou naftu optimal a nevím,zda to je tak, to auto úplně jinak jede co do výkonu i chodu motoru.Zkoušel už někdo si také natankovat EO eurooil OPTIMAL ?? Byl bych rád,kdyby někdo na toto reagoval...........
U minulého Santy jsem po natankování u "renomovanějších" firem měl nižší průměrnou spotřebu "na nádrž" (od tankování do tankování/ ujetými kilometry). Ale je možné že je to jen náhoda, protože jsem nesledoval poměr jízdy město a mimo město.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
karel.š
*
Příspěvky: 11
Registrován: 02 zář 2006, 12:08
Bydliště: BRNO

Příspěvek od karel.š »

Ahoj, mám spediční firmu - spousta náklaďáků a tak jezdím skoro po celé evropě - ale nejčestěji Amsterdam což je tam a zpět cca 2.300km a pak to jen letí na počitadle kilometrů.
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Tak přišlo další tankování a s tím i velké rozčarování. Před tím jsem neustále nuloval měřič spotřeby a měřil jednotlivé jízdní režimy. Dálnice 8, mimo město do 8l ......, zkrátka pohodička. Teď jsem to nechal a měřil průměrnou spotřebu na nádrž. Měl jsem najeto cca 1/3 mimo město + 2/3 couračky po městě. Spotřeba dle počítace 10.4 z čehož už jsem měl velmi špatný pocit. Po natankování a přepočítání ukrutných 11,1 l/100km. To jsem nečekal. BTW, skoro pořád jezdím jak trouba s ukrutně lehkou nohou. Nedokážu si představit spotřebu, kdybych tomu šlapal, abych si to také užil. :cry:

Zatím najeto pouhých 1400 km, tak zbožně doufám, že to ještě půjde dolů. Dle servisu si to "sedá" až tak do 15k.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to Zdeněk čb

Příspěvek od neon »

Tak Zdenku,pokud se jedná o spotřebu,tak nepočítej se snížením obvzlášt nyní pokud máš zimní pneu. To co uvádí výrobce je lež 2.2 průměr 9 při klidné jízdě a potom kolem 10l ,což je docela na ten výkon moc. Dnes už nevidím důvod proč kupovat naftu,ale spíše benzín,protože cena je stejná a jestli jedu za 9 nafty nebo 11 benzinu a navíc bez hlučnosti je už na zamyšlení.Rovněž jsem počítal kolem 8l a to maximum ,vyčkával jsem do 15 tkm první garančky,kde mi bylo řečeno,že to je tak správné a nedá se s tím nic dělat.Příště beru benzin a jinou značku. Navíc u tak drahého vozu jsou tvrdé plasty,které se poškrábou, tvrdý podvozek a uskakuje, výbava je průměrná atd....
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Zimní gumy jsem ještě nedal a uvažuju o tom , že se na ně letos snad i vykašlu.
Plasty jsou vážně nějak divný. Vezl jsem kámoše, ten se nějak hloupě ohnal a udělal mi nehtem do plastu dveří rýhu jako hrom. Koukali jsme na to jak blázni.
Co se týče spotřeby, chtělo by to vědět reálnou spotřebu aut stejné kategorie. Oni papírově nemlží určitě jen u Hyndai.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to Zdeněk ČB

Příspěvek od neon »

Uvažuji,že to asi vyměním za Mazdu CX7 - pohodová klidná jízda a nesrovnatelná - je to těsnější,ale vybavená super.Počkám na evropskou verzi a potom se rozhodnu.Dnes už jsou auta lepší jak Santa fé podívej se na nový C Crosser,Mazdu CX7 a další - Hyundai trochu zaspal a nejvíc mě udivuje,že stále vidím kolem sebe samé Sorentu KIA,kde jsou i ke koupi různé tuningové doplnky a na Santu nemáš zde nic jen v cizině.
Já jsem se asi ukvapil,měl jsem si nechat santu tu starší,byla měkčí a měl jsem vyčkat na pozdější rozhodnutí.Jsem v celku spokojen,ale začíná mi vadit hluk,spotřeba,plasty a další...................
geart
Příspěvky: 7
Registrován: 10 říj 2006, 09:23

Spotřeba

Příspěvek od geart »

Dobrý den

Santa Fe (2,2 CRDi, manuál) mám už měsíc, najeto něco přes 2000 km. Spotřebu měřím na nádrž. Na první nádrž jsem ujel (do svítící kontrolky, ukazovalo mě to ještě kolem 60km) 873 km, spotřeba na počitadle 7,3l. Druhá nádrž opět 873km (zase těch 60), spotřeba 7,2. Teď jsm tankoval potřetí, jsem asi v polovině a zatím mě to ukazuje 6,8l. Jezdím asi 1/3 dálnice, 1/3 Praha a zbytek okresky a města. Mám zimní Nokiany, 18". V pondělí jsem jel na uplně novou nádrž do Prahy (50% dálnice), celkem 60 km a když jsem zaparkoval před kanceláří, ukazovalo mě to 6,2l. Na zpáteční cestě to už bylo 6,4l, to asi díky kolonám. Takže pokud by to mělo ještě klesnout, spokojenost.
Zatím se mějte
geart
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: to Zdeněk ČB

Příspěvek od Zdeněk ČB »

neon píše:Uvažuji,že to asi vyměním za Mazdu CX7 - pohodová klidná jízda a nesrovnatelná - je to těsnější,ale vybavená super.Počkám na evropskou verzi a potom se rozhodnu.Dnes už jsou auta lepší jak Santa fé podívej se na nový C Crosser,Mazdu CX7 a další ...................
Mazda je na mně malá, ten Citroen možná, ale .... Těžko srovnávat s vozy, které tu ještě nejsou. Dá se docela reálně očekávat, že každý nový vůz na trhu bude o něco lepší než to, co tu bylo předtím.
Ale to už jsme hodně odbočili od tématu spotřeba. :D
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to Geart

Příspěvek od neon »

Tak takovou spotřebu jsem ještě nazažil co mám auto už to bude pomalu rok a najeto 15 tkm,je pravdou,že mám automat a jezdíl hodně po městě.Jinak gratuluji.
karl.fon
*
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2006, 11:08

Příspěvek od karl.fon »

Tady je ale řeč o spotřebě a ne o tom co ti ukazuje pitomej počítač , naposledy mi ukazoval na nádrž 8,3 ale skutečnost při natankování byla 9,1 což je pro mne taky zklamání ale to bude asi jen ted v zimě jinak mi to bere 8l skutečných.
santa fe 2,2 crdi, manuál, elegance
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to karl.fon

Příspěvek od neon »

Souhlasím s Tebou to je reálné u mne je to o ten litr navíc ,protože mám automat průměr od 8-9.5l/100km skutečnost a to při lehké noze.
JARDA11
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2006, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od JARDA11 »

Zdravím všechny sanťáky, mám najeto s dieselem automatem cca 10000 km a počítač jsem od začátku nenuloval. Ukazuje to průměr 9.3 l a to jezdím většinou po městě a nikdy ne s lehkou nohou. Reálná bude určitě o ten litřík až dva větší. Asi by se to dalo srazit tou lehkou nohou, ale to není pro mě :lol: A trochu dloubavá glosa - proč si někdo kupuje 2tunové hovadko velké jak stodola a pak se diví, že jezdí přes 10 litrů nafty. Přeci je jasné, že toto auto není pro ECO rallye. A to, že výrobcem udávané hodnoty jsou nižší, je běžné u všech aut (alespoň z mé zkušenosti ). Myslím si, že solidní prodejce by měl při dotazu na spotřebu říct vlastní zkušenost. Vždyť mají předváděčky, který většinou nikdo nešetří a tak tam se realita projeví. Ale jinak se spotřebou spokojenost - tak nějak jsem to očekával.
SF 2.2Crdi AT Elegance
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“