Spotřeba versus palubní počítač

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8990
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od idam.i »

Fiska,som zvedavý ako dopadne porovnanie 2,0CVVT vs. 2,0GDI.Zatial čo som čítal,tak dosť sa sťažovali na to GDI.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od FISHkaa »

no já nevím, já v 2.0 GDI ještě nejel, a to ani v i40. Všude samé CRDi :mrgreen: S CVVT sem spokojen, jediné co by bylo příjemné je šestikvalt co má GDIčko 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Danielson105
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 lis 2013, 23:28

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od Danielson105 »

FISHkaa píše:spíše zpěněné palivo, než vzduchová bublina :mrgreen:
Při tankování jsem při dvaceti litrech čekal půl minuty a pak při 40 litrech jsem čekal půl minuty,takže si myslím že zase tolik pěny tam při dotankování cca 7 nebo osmi litrů být nemohlo. Opravdu by mě zajímalo jak to s tím je,ale vyjet nádrž do prázdna a jak kretén to pak odvzdušňovat se mi nechce tak zvědavej zase nejsu.

Sefina jinak ten pivovar nebyl špatnej :lol: :lol: :lol:
ixík35
*
Příspěvky: 42
Registrován: 13 led 2015, 10:34

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od ixík35 »

Mám ix 35 po faceliftu 1,7 CRDI. Prozradí mi někdo jestli to někdo zkoumal kolik je tedy rozdím mezi PP a skutečnou spotřebou? Jezdíme v létě dvakrát Bulharsko a zpět což je jedna otočka cca 4000Km a nechtěl bych tankovat v Maďarsku (tudíž ujedu 835 -842 km z Litvínova k první pumpě Bačka Topola nebo druhé v Žejdnik v Srbsku?). S Alteou jsem natankoval plnou v Litvínově 55 litrů a při průměrné spotřebě z palubního počítače 5,4 jsme dojeli těsně k Bělehradu 1000Km a tam jsme prvně tankovali. (pokud to bylo v noci tankoval jsme v Novem Sadu 928km když mi začala svítit rezerva na 80km.) Tudíž palubní počítač ukazoval absolutně přesně.

Poradí někdo jakou třeba má palubák odchylku proti skutečnosti. A ještě, kolik vám to průměrně bere (ne kolik ukazuje PP) na dálnici u 1.7 při normální rychlosti cca 100 -110 km v hodině. Nejlepší informace by byla od někoho, kdo celou nádrž vyjel po dálnici. Nepište mi tachometrových 130, sami víte, že se tak běžně nejezdí po dálnicích při dlouhých trasách a i když jedete hodně rychle na dalnicich obvykle vám palubní počítač ukáže průměrnou rychlost kolem 95 -98km za hodinu jízdy. (A to už jste jeli sakra rychle několik hodin.)

Děkuji moc předem za pravdivé informace. Nepotřebuji ohromit spotřebou a rychlostí, ale rád bych opravdu skutečnost, aby se dala zase naplánovat cesta a náklady. Info potřebuji i z důvodu toho, že ne všechny pumpy v noci v Srbsku fungují a na novém (jestě nedostavěném) okruhu Bělehradu ještě pumpy nejsou vybudovány.
IX 35 crdi 1.7
Seat Altea XL 1.9 PDI
Seat Toledo 1.9 Tdi
Seat Cordoba 1.2
Seat Leon 1.4
Seat Cordoba 1.0
Škoda Felicia 1.3
VW Polo 1.6
Fiat Polski 1.3
Škoda 100
V práci střídavě autobus Karosa a sklápěcí souprava Liaz.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od FISHkaa »

Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Můj palubák kecá v průměru o půl litru. V seznamu z FISHkova odkazu jsem druhý odshora (kromě skutečné spotřeby dle tankování mám vždy i opsanou udanou spotřebu z PP, takže můžeš porovnat rozdíl).

Je potřeba počítat, že ix35 má aerodynamiku cihly a motor 1,7 CRDi má poměrně krátké kvalty, takže na dálnici nad 100 km/hod. začíná celkem dost baštit.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
ALFik
*
Příspěvky: 35
Registrován: 05 zář 2012, 10:17

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od ALFik »

mam najeto 65t a myslim ze spotreba ve tve rychlosti muze byt kolem 6 litru, PP tak 5,6. Ja jezdim Chorvaty pres okresky Madary a dalnice 130. vlezu se do 6.5l a PP neresim vzdy ukazuje o 0,5-1,0 mene.Jinac pokud jedu porad dalnici a 140 do 7,5 se vlezu. Je to fakt cihla.
ALFik
*
Příspěvky: 35
Registrován: 05 zář 2012, 10:17

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od ALFik »

ahoj
ix 35, 4x2, PACK Edition, 1.7 CRDi, 6,3 l/100 km
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od FISHkaa »

je to o stylu jízdy, teď sem týden jezdil ix35 1,7CRDi (asi tisíc km dálnice město mimoměsto) a výsledná spotřeba cca 6,5l/100km dle palubáku. Holt těžká noha :mrgreen:

Mimochodem, zjistil sem, že mi dělá problém se v poklidu s předohrabem rozjet - extra sem si musel dávat pozor na hvízdání pneu :mrgreen: :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
ixík35
*
Příspěvky: 42
Registrován: 13 led 2015, 10:34

Re: Spotřeba versus palubní počítač

Příspěvek od ixík35 »

IX 35 diesel 1,7 CRDI: Vyzkoušel sem tedy sám palubní počítač a zjistil následující. Cesta Litvínov, Hradec Králové, Ahtopol (Bulharsko u tureckých hranic). V průběhu cesty jsem koukal na palubní počítač a ukazoval 5,9 stále i v cíli cesty v Bulharsku. Součet dokladů o tankování přesně, spotřeba 6,16. Při cestě zpět stoupal palubní počítač až k 6,2 (nejvyšší hodnota). Součet podle tankování na cestě zpět 6,05. Podotýkám čtyři lidé úplně naplněný kufr a cca 4400km tam i zpět (plus popjíždky na dovče) - 90procentní podíl dálnic.

Další cesta hned za týden opět Bulharsko bez zajížďky do Hradce Králové, stejný cíl Ahtopol, ale jen tři dospělý a jedno dítě a zpola plný kufr věcí. Palubní počítač zůstal na 6,1 po cestě tam, ale dle dokladů z tankování 5,95. Na dovče se zase srovnal palubní počítač na 5,9 a na cestě a cesta domů už jen ve dvou, podle tankování 5,8 a podíl dálnic cesty přes Rakousko cca 85 procent. Palubní počítač ukazoval také 5,8 až zpět v Litvínově.

Na dálnicích při těhto vzdálenostech rychlost neklesne pod 100, ale jen při předjíždění větších kolon málokdy přeleze tachometrových 140 km/h.

Tak si myslím, že palubní počítač průměrné spotřeby moc nelže, ale jen funguje s nějakým tisicikm zpožděním, možná i dvoutisícovým.

Každopádně spotřeba na to jaké je to auto, úplně úžasná. Pro porovnání úplně stejných cest a podobného obsazení Seat Altea XL 1,9 PDI rok výroby 2008 spotřeba 5,4 až 5,7 ale ještě bez filtru pevných častic. Tam ale palubní počítač fungoval absolutně přesně bez zpoždění.
IX 35 crdi 1.7
Seat Altea XL 1.9 PDI
Seat Toledo 1.9 Tdi
Seat Cordoba 1.2
Seat Leon 1.4
Seat Cordoba 1.0
Škoda Felicia 1.3
VW Polo 1.6
Fiat Polski 1.3
Škoda 100
V práci střídavě autobus Karosa a sklápěcí souprava Liaz.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“