Auto dymi

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jurkoducko
Příspěvky: 2
Registrován: 01 bře 2007, 12:06

Auto dymi

Příspěvek od jurkoducko »

Zdravim, otec ma Terracan 2,9 rok vyroby 2002 ma najazdenych asi 50000 a strasne to zrazu zacalo dymit. Auto bolo v dvoch servisoch "autorizovanych" v Bratislave, v jednom sa tvarili ze tomu nic nieje, v druhom uznali ze to strasne dymi ale nakoniec skoncili stym ze neviedia co stym spravit, turbo skusali a nieco tam aj opravili, trysky skusali tiez a su v poriadku. takze teraz nevidia co stym a ja uz dvojnasobne. Neviete co by tomu mohlo byt, alebo nepoznate nejakeho sukromnika co sa do toho vyzna a vedel by sa na to pozriet.

Auto bolo pravidelne servisovane, trisky a cerpadlo su skoro nove lebo tam raz bol nechtiac natankovany benzin tak to menili
Reklama
 

Jameson
*
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2006, 12:39
Bydliště: Bratislava, SLOVAKIA

Příspěvek od Jameson »

Ja by som ti dal len jednu radu - VYHNI SA ZDALEKA servisom v BA. Hlavne ten na Panonskej je des a hruoza. Slusnejsi servis je vraj az v Pezinku, ale ci ti povedia, preco potvorka dymi neviem... Akej farby je ten dym?
jurkoducko
Příspěvky: 2
Registrován: 01 bře 2007, 12:06

Auto stale dymi :(

Příspěvek od jurkoducko »

Mno dym je cierny a nastupuje pri vyssich otackach asi vtedy ked by malo tlacit turbo, vykon sa mi zda trochu mensi a myslim ze to zere asi 16litrov :) takze vsetko nasvedcuje tomu turbu, este aj tak divne sici ked otvorim okno :/.....fakt to bude asi turbo ale ked v servise vravia ze je ok tak naozaj neviem. a neviem ani co stym uz nam to asi mesiac stoji pred domom a neviem co stym !
josef1
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2007, 22:37

Příspěvek od josef1 »

Dnes jsem řešil přesně ten samý problém,skuste se podívat na intercoler chladič turba jestl není prasklí já tam mám díru a dělá mi to to samé,než na to chlapi přišli tak skontrolovali a rozebrali skoro celý motor.
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

to je jasne potrubie alebo medzi chladic stlaceneho vzduvu turba.....jednoznacna vec....mne sa to stalo uz dva krat...raz na passate a raz na novom SAnta fe......na passate prasknuta tlakova hadica...kadilo to ako das, a len vtedy ked malo zaberat turbo........výkon nula bodov......bal som sa o turbo, egr ventile, atd atd......vyriesene za 125 sk kupou novej vysokotlakej hadice......

na santovy sa mi to stalo po odjazdení 2500 km od kupy noveho kusu.....
tam to nebolo sposobene prasknutim potrubia,ale bypadnutim hadice z chladica....nejaky dobrak vo výrobe zle dotiahol pasku na upevnenie...oprava: kupa novej eskapasky a nasadenie hadice spat na intercolerový chladic.. cena 18 Sk za pasku..... a 150 sk za pripravky na ocistenie motoroveho priestoru od vyfukaneho oleja....
______________________________________
Sempres
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 úno 2008, 23:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sempres »

Takhle mi jednou kouřil a bylo to naftou....
Uživatelský avatar
Robo1166
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 led 2009, 19:38

Re: dymivost

Příspěvek od Robo1166 »

Sempres píše:Takhle mi jednou kouřil a bylo to naftou....



a ako ti dymilo na cierno??? Mne to dymi na modro ale len v teplote motora od 70-90 a potom prestane
Sempres
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 úno 2008, 23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto dymi

Příspěvek od Sempres »

Kouř byl černý jako saze.... Jestli jsi měl modrou barvu kouře tak bych to tipoval na olej....
Uživatelský avatar
Ligimaster
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2009, 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto dymi

Příspěvek od Ligimaster »

BUDE TO URCITE HADICA MEDZI TURBOM A INTERCOLLEROM MNE TO ROBILO NA OCTAVII ZADYMILO TO PRI OTACKACH KED ZOPLO TURBO S SYCALO TO
Santa Fe 2.0 CRDi
stolarbb
Příspěvky: 2
Registrován: 23 říj 2015, 20:05

Re: Auto dymi

Příspěvek od stolarbb »

Ligimaster píše:BUDE TO URCITE HADICA MEDZI TURBOM A INTERCOLLEROM MNE TO ROBILO NA OCTAVII ZADYMILO TO PRI OTACKACH KED ZOPLO TURBO S SYCALO TO
Ahojte tiez mam posledny tyzden problem ,dymy na cierno ,vymenil som hadice ,vahu vzduchu ,filtre ,olej ,dotiahol vsetko a stale cierny ale len ked ide do otacok ked pridam ,alebo idem do kopca ? co stym
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“