otáčky po vyšlápnutí spojky spadnou na 500

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

otáčky po vyšlápnutí spojky spadnou na 500

Příspěvek od lumik »

Zdravím pánové, chci se zeptat zda někdo nemáte zkušenost se spadnutím otáček po vyšlápnutí spojky při dojezdu třeba na semaforech. Prostě dojíždím k semaforu, vyšlápnu spojku a někdy mi spadnou otáčky na 500 a motor začne vybrovat, tak jako by měl chcípnout, třeba jako kyž se sešlápne na brzu a nevyřadí se rychlost. Po chvilce se otáčky vrátí na 800-900 a je to ok. Není to pořád jenom někdy. Jedná se o motor 2.0CRDI 83kw r.v. 2005
Díky za případné rady Luděk
Reklama
 

miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: otáčky po vyšlápnutí spojky spadnou na 500

Příspěvek od miro13 »

To iste robi niekedy aj mne, po opetovnom zosliapnuti spojky otacky sa vratia na normal.
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Citro
Příspěvky: 1
Registrován: 26 srp 2015, 22:54

Re: otáčky po vyšlápnutí spojky spadnou na 500

Příspěvek od Citro »

Mám Trajeta v benzinu, r.v. 2003, teď jsem ho koupil. A dělá mi to samé. Předchozí majitel (soudní znalec v oboru autodopravy) mi řekl, že to dělá vadná lambda sonda. Takže pojedu na diagnostiku a případně zkusím vyměnit a uvidíme.
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: otáčky po vyšlápnutí spojky spadnou na 500

Příspěvek od lumik »

zkusil jsem to taky a po spadnutí otáček opětovně sešlánul spojku a bylo to ok. No dobrý by bylo zjistit zda je to opravdu ta lambda sonda-prohlídnu net . Dej vědět zda ti to pomohlo co jsem koukal na netu tak je tu hodně rad co by to mohlo být od špatných rozvodů, přes žhavcí svíčky až po ucpanej palivovej filtr. Kromě svček tam mám všechno nový.
trajet22
Příspěvky: 2
Registrován: 14 pro 2015, 13:27

Re: otáčky po vyšlápnutí spojky spadnou na 500

Příspěvek od trajet22 »

mam Trajet 2.0 CRDI rok 2005 a děla to stejně. Ale...když při jízdě vyřadím na neutrál a sešlápnu a držím brzdový pedál tak otačky nikdy nespadnou tak nízko, zůstanou normálně u cca 850-900. S čim to muže byt spojeny s brzdou? díky moc
trajet22
Příspěvky: 2
Registrován: 14 pro 2015, 13:27

Re: otáčky po vyšlápnutí spojky spadnou na 500

Příspěvek od trajet22 »

Takže byl jsem na diagnostiku a neukáže nic. Jinak ještě jsem zjistil že když vyřadím na neutrál s vice než 2500 otáček tak po každý otáčky zůstanou okolo 900, nikdy miň. Jak dal? vyčistit klapku a EGR ventil?
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: vím proč-otáčky po vyšlápnutí spojky spadnou na 500

Příspěvek od lumik »

Zdravím pánové, tak už vím proč se to děje,teda aspon u mne. Také jsem byl u známého na diagnostice a nic se nenašlo. Tak jsem se chtěl objednat v Hyundai servisu a tam mi po telefonu řekli, že dělám jednu chybu. Trajet má počítač a ten je zmatenej, když vyšlápnu spojku a přitom brzdím a ještě jedu. Vyřadit rychlost se prý má až po zastavení auta, a nebo co jsem vysledoval, nebrzdit před nebo současně při vyřazování rychlosti. Pokud sešlápnu brzdu aspon vteřinu po tom co vyřadím tak je to ok, jinak mi padají otáčky. Pokud to dodržuju tak je to ok, ale mám zlozvyk z Lantry.Třeba vám moje rada pomůže. Luděk
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“