Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Zundapp
*
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014, 18:15

Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Zundapp »

Tak se musím pochlubit, byl jsem s autem na stk +e a neprošel jsem na vstupním testu při měření emisí. Od nového roku 2016 se ještě před měřením emisí připojí auto na diagnostiku a technikovy to u mojí Elantry CRDI hlásilo chybu na čerpadle, takže jsem neprošel dál a měl jsem přijet až po opravení závady (dle technika se musí 3 dny jezdit v normálním provozu a chyba se smaže). Každopádně jsem s ním dal řeč a nebyl jsem zdaleka sám. Od začátku roku neprošel ani jeden Ford TDCI ale co je zajímavý ani jeden Hyundai s motorem CRDI a to tam přijel Tucson s najetýma 24 000 km a neprošel taky, majitel jel s ním do Butovic do autorizovanýho servisu ať se mu na to podívají, ale k mýmu dotazu, je tady někdo kdo dělal emise od 1/2016 s motorem CRDI a neprošel taky?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Exup.FZR »

Také jsem slyšel o nových STK dle nových pravidel.
To to naši zákonodárci zase pěkně p...ly, a hlavně když neprojdou nová auta.
Co pak se starejma autama. ](*,) ](*,)
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Tak něco mi tady nehraje, proč by mělo auto který neindikuje chybu a není v nouzovém režimu hlásit chybu na čerpadle? Ten Tucson s 24.tis. je taky nějak podezřelej..
Starej Tucson? Tak málo najeto?
Novej Tucson? Proč by jezdil na TK?
Forda 1.8 TDCI s novějším vstřikováním Siemens/Continental s nájezdem 280tis km jsem vlastnil a po připojení na diagnostiku žádná chyba zapsaná nebyla, kromě okamžiku kdy mi praskla hadice od intercooleru a diagnostika hlásila nízký tlak na turbu.
Naposledy upravil(a) Kim-Hyun-Sen dne 08 led 2016, 12:38, celkem upraveno 1 x.
i20 1.1CRDi (2015)
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Exup.FZR píše:Také jsem slyšel o nových STK dle nových pravidel.
To to naši zákonodárci zase pěkně p...ly, a hlavně když neprojdou nová auta.
Co pak se starejma autama. ](*,) ](*,)
A ty někoho kdo neprošel s novým autem znáš? Podle toho co zundapp píše, tak jeho Elantra je 12 let stará a má najeto 350tis - nic ve zlým, ale auto s takovým nájezdem má víceméně odslouženo a jeho další udržování bude nejspíš nerentabilní. Je to prostě spotřebák.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Hardcam »

Jestli jsi byl tady u nas, tak se nedivim, zes neprosel. Tady to funguje totiz trochu jinak. Ja uz sem na TK nejezdim, neprojit s 6ti letym autem na absolutni kravine, kdyz predemnou jede shnila Felda s uplatkem od mistniho opravare, ktera projde, cha cha. Jezdim kamkoliv jinam, kde se neridi uplatkama, ale stavem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od tempest »

Zundapp píše:Tak se musím pochlubit, byl jsem s autem na stk +e a neprošel jsem na vstupním testu při měření emisí. Od nového roku 2016 se ještě před měřením emisí připojí auto na diagnostiku a technikovy to u mojí Elantry CRDI hlásilo chybu na čerpadle, takže jsem neprošel dál a měl jsem přijet až po opravení závady (dle technika se musí 3 dny jezdit v normálním provozu a chyba se smaže). Každopádně jsem s ním dal řeč a nebyl jsem zdaleka sám. Od začátku roku neprošel ani jeden Ford TDCI ale co je zajímavý ani jeden Hyundai s motorem CRDI a to tam přijel Tucson s najetýma 24 000 km a neprošel taky, majitel jel s ním do Butovic do autorizovanýho servisu ať se mu na to podívají, ale k mýmu dotazu, je tady někdo kdo dělal emise od 1/2016 s motorem CRDI a neprošel taky?
Máš kód té chyby?
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od mikodim »

Myslím ze Hardcam vystihol podstatu problemu - nejde o tech.stav a nejakú "chybu" ale o výšku "daru" pracovníkom danej STK.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

mikodim píše:Myslím ze Hardcam vystihol podstatu problemu - nejde o tech.stav a nejakú "chybu" ale o výšku "daru" pracovníkom danej STK.
Korupce která samozřejmě na TK tak jako i jinde funguje je jedna věc.(kdo jiný jim ty peníze ale cpe než majitelé vraků?)
A to že auta v špatném technickém stavu nemají na silnici co dělat je věc druhá. To je prostě účel TK, taková auta odhalovat. Není třeba v tom hledat nic jiného.
i20 1.1CRDi (2015)
Zundapp
*
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014, 18:15

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Zundapp »

Tak já vám všem odpovím: byl jsem v Autoštolu Kladno - Rozdělov, po zkušenostech co mám tak souhlasím s Hardcamem, STK Terri Slaný je na tom fakt strašně. O tom Tucsonu mě říkal ten technik, takže měl najeto 24 000 km a byl starej 5 let, byla to jeho první STK, no a ten kód chyby na čerpadle ten nevím, ale na diagnostice nic nevyskočilo, ani na palubce nic nesvítí, technik mi povídal, že chybu mám uloženou v řídící jednotce a po 3 dnech provozu se má sama smazat, sám jsem to nepochopil :lol: , nicméně STK+E mám dneska novou, takže Elantra může 2 roky drandit :lol:
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Zundapp píše:Tak já vám všem odpovím: byl jsem v Autoštolu Kladno - Rozdělov, po zkušenostech co mám tak souhlasím s Hardcamem, STK Terri Slaný je na tom fakt strašně. O tom Tucsonu mě říkal ten technik, takže měl najeto 24 000 km a byl starej 5 let, byla to jeho první STK, no a ten kód chyby na čerpadle ten nevím, ale na diagnostice nic nevyskočilo, ani na palubce nic nesvítí, technik mi povídal, že chybu mám uloženou v řídící jednotce a po 3 dnech provozu se má sama smazat, sám jsem to nepochopil :lol: , nicméně STK+E mám dneska novou, takže Elantra může 2 roky drandit :lol:
Se ti ta chyba smazala nějak rychle.. :lol:
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od 69pavel »

vystava otazka jestli ten debil na tom STK nenacetl historii a treba chtel neco vymanit za projiti,tak ti nevim,chtelo by tam poslat kontrolu,napis sem adresu toho STK a dame echo na patricne mista at se jim podivaji na zoubek
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Exup.FZR »

Kim-Hyun-Sen píše:..A ty někoho kdo neprošel s novým autem znáš? ....
Bohužel ano.
Sice ne H-acko,ale s Fordem. Řikal mi to servisák při servisu mého stroje jako zajimavost co se mu stala před pár dny přimo jemu.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Hardcam »

Na Kladne si ted davaj pozor, vyhodili dva mesice zpatky borce, kterej tam prijel s dymovnici Passat, nasledne jel do druhy, kde to za uplatek proslo, vratil se ke Stolovi a tam se jim vytlemil. Tu nejmenovanou STK navstivila kontrola a uz to zacalo litat. Btw, za me Kladno ne, nicmene, ja tam nejezdim delat vubec nic, divny mesto, divny lidi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Zundapp
*
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2014, 18:15

Re: Elantra s motorem CRDI a problém s emisemi

Příspěvek od Zundapp »

Tak, pro ty co chtějí vědět ten kód chyby, teď jsem si byl pro doklady od STK+E: "ECM palivový systém od vymazání závady - není hotovo (chyba1)", tak tohle mi tady naskočilo a ani po třech dnech se to nesmazalo, podle technika se mělo jezdit 3 dny v různých režimech (město, mimo město, sportovní jízda).
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“