Současně přestaly svítit světla (pojistky,rele OK)

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
jaqkes
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2014, 17:59

Současně přestaly svítit světla (pojistky,rele OK)

Příspěvek od jaqkes »

Zdravím všechny a předem díky za pomoc,
Mám Hyundai Elantru 1.6 , r.v. 2002, 79 kW. Začlo to tak, že mi přestalo svítit levé(na straně volantu) potkávací světlo. Druhý den jsem chtěl s tím zajet k tchánovi do garáže opravit a všiml jsem si, že mi nesvítí obě potkávací světla.

První co jsme udělali je, že jsem zkontroloval pojistky. Jelikož jsem nevěděl, která to je přesně, tak jsem projel a proměřil všechny pojistky, jak vevnitř, tak pod kapotou. Všechno OK. Tak jsem chtěl zkontrolovat relátko, jestli mi vůbec spíná. Prohodil jsem od normálních světel na dálkové a svítilo, takže relátko taky ok. Kabely byly taky vpohodě, protože na konci jsme naměřili napětí.

Napadlo mě, že to může být pačka uvnitř auta, ale po protáčení pozic se mi rozsvěcovala světla budíků úplně normálně. Najednou zkoušíme a přestaly svítit i obrysovky.

Tak jsem šel rovnou na žárovky a byly spálené, až na jednu potkavačku. Zajel jsem koupit nové a a vyzkoušel obrysovky a svítily. Potkavačky jsem koupil drahé za 200 Kč,- a moc se mi nechce je používat jako testovací.

Zajímalo by mě, v čem je ten čert, že mi to pálí žárovky na autě. Pojistky, kabely, relátka ok...

Díky za radu!!!
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Současně přestaly svítit světla (pojistky,rele OK)

Příspěvek od soban »

Spálená žárovka je pouze šunt žárovka a nebo se na ni dostalo větší napětí.

Jak v autě vyrobit větší napětí - to nejde jedině vada alternátoru či regulátoru.

Takže proměřit a skontrolovat zda je baterka taky řádně připojená.

Jinak to že odejde jedna žárovka a pak druhá je normální, byly namontované ve stejnou dobu, a mají stejnou dobu životnosti a svítí stejný počet hodin.

U felicie mi praskla jedna a za měsíc druhá, u i20 co mám mi po roce práskla jedna tak jsem tam dal co jsem měl v autě a pro jistotu koupil dvě obyčejné osramky no a teď jsem měnil druhou, nepraskla ale už svítila slabo pouhým okem to bylo vidět, a osramka nevydržela ani jednu cestu rupla po 40minutách druhá zatím drží. Takže osram nikdy více ty koupené byly vyrobené v indii, tak jsem koupil obyčejnou narvu - vyrobeno v německu tak ta snad vydrží.
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Současně přestaly svítit světla (pojistky,rele OK)

Příspěvek od Exup.FZR »

jaqkes píše:... zkontrolovat relátko, jestli mi vůbec spíná...
Mám totožné auto - kde je prosím tě umístěné to relátko světel?? Díky Honza
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
jaqkes
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2014, 17:59

Re: Současně přestaly svítit světla (pojistky,rele OK)

Příspěvek od jaqkes »

Exup.FZR píše:
jaqkes píše:... zkontrolovat relátko, jestli mi vůbec spíná...
Mám totožné auto - kde je prosím tě umístěné to relátko světel?? Díky Honza
Čau. Ve skříňce u motoru =) Je tam jedno relátko na dálkové a druhé na potkávací a obrysové. Já je mám žluté a podle popisu je už poznáš. Nevím jak jsou zaznačeny, ale je tam rozdíl jen v písmenku. To blíž k volantu je pro dálkové.
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Současně přestaly svítit světla (pojistky,rele OK)

Příspěvek od Exup.FZR »

Do té krabičky jsou koukal,ale nejsou tam žádné popisky a nebo značky.
S tim,že tam není nějaké označení jsem se nikdy nesetkal. H-áčko je první výrobce automobilu co neznačí pojistky a co k čemu je.
Proto to dohledávám co a jak.Mě nesvítí parkovačky v předních světlech.
Říkal jsem si,že to zkusím vyměnit večer a je tam přistup jak do sejfu banky pro peníze.
Tak jsem jel bez světel.
Rozdělat pul auta kvuli malinké žárovce.To je hrozny s tim prostorem u světel.
Na levé straně výrobce na..al natěsno baterii a na druhé straně tam je těsně u toho trubky s uzavěrem z nějaké nádržky.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“