Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od mechoun »

Ale pochopil. Přečti si něco z historie fóra: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 4%8Dky+I30
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Alf6 »

Já už je mám taky objednané. Odtrh elektrod má být v mém případě 0,9. Nevim jake je to u I30?
Ten zásadní rozdíl mezi iridiovou a obyčejnou svíčkou není ani tak v životnosti (jen kvůli ní se iridiovky nedělají, na to bohatě stačí platinové svíčky), jako v zapalovacím výkonu a z něho plynoucího chování motoru a iridiovky si vystačí s mnohem nižším napětím.Ne kvůli iridiu, ale kvůli malému hrotu. :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od JoRy »

Juraj87 píše:Menil niekto tieto sviecky v 1,6 GDI ? poznat rozdiel :?: dakujem :D/

http://www.motormax.sk/kn/eshop/40-1-Au ... 2-mm-zavit
Jaké jsi nakonec koupil?
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Alf6 »

Ja uz je mam 4 mesice. Mají vyhody oproti standartnim svickam. Kdo je ochoten si priplatit a zkusit je, at do nich jde 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Mirus30 »

Ma uz nekdo najeto na GDI 160tis km, kde je predepsana PRVNI vymena svicek? #-o :roll:
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Alf6 »

Olej taky všichni menime , az když to doporuci výrobce? Zarovku taky menime za lepsi, teprve az když praskne? Filtry taky menime, az nam rekne výrobce?

Výrobce jen posklada auto z pro nej nejdostupnějších a pokud možno nejlevnejsich dilu. Je pak uz na kazdym, jestli se zacne zajímat, zdali je mozne dat do auta něco lepšího, nez tam dal vyrobce. Mimochodem výrobce, kterého není zajem, aby te auto sloužilo třeba 15 let bez poruch. Jeho zajmem je, aby jsi sel koupit nejlepe ještě před vyprsenim záruky novy vuz.

Mimochodem iridiovky jsou schvaleny vyrobcem - :hyu: . Protože výrobcem je stanoven jen teplotní rozsah svíček, nikoliv značka.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Mirus30 »

Alfe vzal si to za spatny konec, nejde o to co muzu udelat pro auto aby se melo lepe, jde pouze o dodrzeni PREDEPSANEHO intervalu, tzn. nic co by melo autu uskodit a otazka znela jestli si nekdo dokaze predstavit ze svicky vydrzi 160Tkm :?:

To ze si je vymenim driv je vec druha, jen me zarazi tolik km co by mely svicky vydrzet, to jsem jeste nikde nevidel :-k
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od JoRy »

160 tis. km to je totální blbost. Průměrná doba na výměnu standardních svíček je řekl bych tak max 50-60 tis. km. Já mám najeto skoro 40 tis. proto uvažuju, jestli tam zas dám nějaké iridium nebo ne. Na Oplu (hatchback) jsem je měl a sloužili dobře a dlouho. Ale to mělo skoro 150 koní :-) (2.0 GSi)
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Mirus30 »

Proto jsem to psal, ze mi to prijde jako hovadina, kazdej nevrta do aut jako my vetsina a kdyz uvidi ze je tam vymena ve 160ti tak je proste driv menit nebude...
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Alf6 »

Pokud se chceme bavit o nájezdu km a výměně svíček tak:

Denso Iridium Tough 200000 km udělá - kostřící elektroda očipována platinou. Je na dlouhou vydrž přímo dělaná.
Iridium Power (3-4x vyšší nájezd než u standardních svíček) - 50 000 - 60 000 minimální standart.

Co je ale vice dulezite, nez nějaký km proběh a následná výměna svíček je to, že výrobce motoru stanovil výměnnou lhůtu svíček s přihlédnutím k "obvyklé výdrži" svíček, které tam montuje v prvovýrobě, resp. které předepisuje, resp. které se na trhu v daném období běžně vyskytují. Jenže hlavním kritériem výměny svíček není km proběh, ale především stav elektrod.

Jinak Denso používá čisté iridium ( vyráběné technologií "tažení"), přičemž iridiová stopka je navařená laserem na "tlustou" část středové elektrody. Třeba NGK snad má používat pro "nepančové" iridiové svíčky (označení musí začínat písmenem "I"!) také pravého iridia, ale vyráběného technologií "spékaného kovu", což samo o sobě vylučuje dosáhnout vysoké životnosti při minimální tloušťce elektrody.

Iridiovky si vystačí s mnohem nižším napětím :!: Ne kvůli iridiu, ale právě kvuli unikátnímu malému hrotu. Ten zásadní rozdíl mezi iridiovou a obyčejnou svíčkou není ani tak v životnosti (jen kvůli ní se iridiovky nedělají, na to bohatě stačí platinové svíčky), jako v zapalovacím výkonu a z něho plynoucího chování motoru.

A instalace svíček Denso Iridium Power dokonale odhalí problémy v zapalovací soustavě: pokud tam nějaký je, chod motoru se citelně zhorší. Jenže to není problém svíček, jimž to někteří mají tendenci přičítat, ale někde jinde. Jde totiž o to, že tyto svíce zajišťují přeskok jiskry přesně v tom momentě, kdy ŘJ pošle do zapalování příslušný impuls, nikoli až v momentě, kdy pro přeskok jiskry vzniknou ve válci příhodné podmínky.

U motoru MPI( predpokladam, ze i GDI) s chytrou ŘJ motoru mají otáčky na volnobeh po instalaci iridiovek tendenci klesat. Cili rucicka otackomeru se bude pohybovat v nižších cislech nez jste byli zvyklí. U karburátorových motorů naopak otáčky stoupnou.


O záruku od :hyu: neprijdete pokud mate auto v zaruce. Iridiovky splnuji teplotni rozsah stanoveny vyrobcem a výrobce urcuje pouze teplotni rozsah - nikoliv výrobce svicek. Tot infomace primo z centraly :hyu: kam jsem ohledne těchto svíček a vlivu na záruku smeroval svůj dotaz

Tot asi z me strany vse. At si to každý prebere jak uzna za vhodne. :wink:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od JoRy »

Standard soudruhu Alfe, jedině standard! :-) (Standarta visí na hradě, jestli tam zas nejsou někoho trenýrky.) Jinak díky za užitečné info, taky něco přihodím. Našel jsem eshop i s prodejnou kde je mají za dobrou cenu http://www.autodesignplus.cz/zapalovaci ... er-ixuh22i
Tedy doufám, že pasují do i30 GDI ale co jsem tak porovnával, mělo by být.
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Alf6 »

Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od idam.i »

JoRy píše:Standard soudruhu Alfe, jedině standard! :-) (Standarta visí na hradě, jestli tam zas nejsou někoho trenýrky.) Jinak díky za užitečné info, taky něco přihodím. Našel jsem eshop i s prodejnou kde je mají za dobrou cenu http://www.autodesignplus.cz/zapalovaci ... er-ixuh22i
Tedy doufám, že pasují do i30 GDI ale co jsem tak porovnával, mělo by být.
Vyskúšaj a určite daj vedieť ako to šlape v GDI.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od t0x!n »

nemel jsem to doted cas hledat, ale je vikend, tak jsem na to vlitl, jelikoz si s novym autem pokazdy udelam peknou chvilku a poctive si prectu celej manual k autu, tak jsem to delal jak s i30 tak Ceedem, k veci:

jelikoz ma i30 i Ceed ten samej motor ze Slovenska, tak i svicky jsou stejne, akorat si kazda znacka predepisuje svoje intervaly (u H s tema svickama u GDI je to pekna volovina, u CVVT maji stejne 4 roky nebo 60tkm), tady je vyrez z elektronickyho manual k Ceedovi:

Obrázek

na oba typy motoru 4 roky nebo 60tkm, jedina 1.6TGDI to ma o trosku vyssi a to i asi kvuli iridiovym svickam, takze bych dodrzel ty 4 roky nebo 60tkm a bude to dle myho v pohode, proste si bude muset clovek ty svicky bud sam vymenit a myslet na to nebo pokud nebude v servisu uplnej nouma co pojede opravdu jen podle predepsanyho planu, tak to navrhne sam, ze by byla dobra vymena :)
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Alf6 »

do T-GDI se dávaji iridiové svíčky Denso z výroby?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“