Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

Moje Ela :-)
Přílohy
fotka.jpg
fotka.jpg (45.55 KiB) Zobrazeno 577 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Reklama
 

Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

Chci vás rovnou poprosit o radu trošku mi připadá, že když nějakou chvíli nezatočím tak mi připadá, že se mi lehce kousne volant (jen někdy) a musím lehce přetáhnout posilovač. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost a nebo nějakou radu co by to mohlo být ? Díky
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Otakar84 »

To Sarin:
Tady to vypadá jako ty tvoje. Vůbec bych se toho nebál :wink:
http://www.hyundai-forums.com/gd-2013-p ... -rims.html

A pro inspiraci, podobný jako Sarinovy, ale z Velostera. Pro ty, kteří by snad chtěli zůstat věrní značce 8)
Přílohy
BOcKR.jpg
BOcKR.jpg (139.83 KiB) Zobrazeno 566 x
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
kody26
*
Příspěvky: 80
Registrován: 12 črc 2007, 21:15
Bydliště: Prešov

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od kody26 »

Alf:
nemam ich nafotene,nafotim ked budu obute na aute...moze to byt celkom pekna kombinacia su cierne a moja Ela biela :)
Hyundai Elantra 2011 1.6 Style ,biela
Ex-Chevrolet Cruze 2011,1.8 LS plus,strieborná metalíza
Ex-Hyundai Elantra 2001 2.0 i GLS,zlatá metalíza
Ex-Hyundai Accent 1996 1.5 12 V GLS,tmavozelená metalíza
Ex-Hyundai Pony 1993 1.5 GLS,tmavomodrá metalíza
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

bomber06 píše:Moje Ela :-)
bombardaku kolik mas najeto a odkud jsi? Hezka Ela.Takovou barvu tu nikdo nemá :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

Mam najeto 38tis odkoupil jsem po předchozím majiteleli ve 37tis. takže se zatím seznamují, ale zatím spokojenost jen mě zaráží to řízení, že se lehce sekne. V pondělí jdu do :hyu: tak se jich nato zeptám. Jinak předchozí majitel nevěděl, že tam má denní svícení, které bohužel blbne při nastartování jen problikne a nesvítí a když přepnu na parkovačky a po nějaké době na denní fungují je ale potřeba před každou jízdou kontrolovat. Stalo se tu někomu stejný problém jako mě ? Když tak děkuji za radu :D Jinak jsem kousek od Rakovníka
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Tak o tvem problemu jsem bohužel neslysel. :? Vidím, že i na kufru nemas napisy - Hyundai Elantra :D Mas tam akorát znak :hyu:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

jj mě se to bez znaků líbí více, udělal jsem to i na minulém autě :hyu: accent , a jinak jsem si tam nechal dát folie 5% a na střechu černou lesklou folií vypadalo to hned líp, aspon tedy můj názor. A co ty a difusor nikdě jsem neviděl fotku na tvé ele :wink: Taky bych ho rád koupil akorát se bojím na TK, aby s tím nebyli problémy. Nemáš s tím nějaké zkušenosti ? Díky

jednalo by se o tento: http://www.ebay.com/itm/Rear-Bumper-Pad ... Vc&vxp=mtr
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Vendelín ho tu má na své Ele. Vim, že se tu psalo, že kdyby stim byl problém, tak se to sunda. Ja ho sice mam, ale ještě nepridelal :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

jj to je přesně on, akorát nechci dráždit policii, aby mi na místě vzali techničák tak nevim
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Otakar84 píše:To Sarin:
Tady to vypadá jako ty tvoje. Vůbec bych se toho nebál :wink:
http://www.hyundai-forums.com/gd-2013-p ... -rims.html

A pro inspiraci, podobný jako Sarinovy, ale z Velostera. Pro ty, kteří by snad chtěli zůstat věrní značce 8)
Ahoj,
Jojo, přesně to jsou oni, jen tady se mi zdají ty vnitřky jako do černa, na mých kolech je uvnitř chrom, takže se kola na slunci pěkně lesknou :mrgreen: Ty kola z Velostera vypadají na Elantře taky moc dobře, tahle možnost mě vůbec nenapadla.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Na novy olej najeto cca 500 km. Oproti esterovemu Millerovi CFS 5W-40 je cena polovicni. Tesne po startu a prvních 10-15 km byl zvuk motoru po esterovem Millerovi tiší a jakoby hutnější.

Jak pak by ne , když dle ing. Černého : výhodou motorových olejů posílených syntetickými estery nebo na bázi syntetických esterů je skutečnost, že vytvářejí dlouhodobě trvanlivý ochranný film na všech součástech motoru, které jsou takto chráněny od okamžiku startu. Syntetické estery se vlivem opačné elektrické polarity svých molekul doslova přilepí ke kovovým povrchům součástí motoru a zajistí tím odolný, dokonale chránící film, který na nich zůstává i poté, kdy je motor mimo provoz a olej není dopravován na mazaná místa. Velmi významně snižují opotřebení motoru při startu a poskytují vynikající ochranu motoru v celém rozsahu provozních teplot


Zni to trochu vedecky, ale olej posileny estery nesteče všechen do vany ale zustane v motoru na všech kritických mistech diky esterum "prilepen". Takže ihned po startu chrani motor, kdy je opotrebeni motoru největší, protože se "protočí" urcite casti naprázdno ,nez tam cerpadlo dopravý olej.

Proto mel motor jiny tiší a hutnější projev. Protože už od zacatku lepe mazal a chranil motor.


Mobil1 je urcite super volba a mnohem lepsi nez Shell 5w-30 nebo 5w-40. Navíc cena polovicni jak oproti Millersu, tak proti cena oleje v aut. servisech.


Zebricek oleju podle Alfa, které vyzkousel :)

1. Millers Oils CFS 5w-40
2. Mobil1 Peak Life 5w-50
3. Sunoco Synturo Gold 5w-40
4. Shell 5W-30




Mezi 2. a 3 mistem je jen maly rozestup. Tabulkove hodnoty jsou mnohem lepsi u Mobilu1, cena hovoří pro Sunoco.

Jinak ještě uvedu, že ihned po prechodu na viskoznejsi 5w-40 byl zvukovy projev motoru mnohem lepsi a tišší. To jsou asi jedine vlastnosti, které clovek muze bez rozboru motoru rozeznat a zajizdel jsem na nej nejlepší spotreby. K 5w-30 se uz nevratím.




PS: Ted se zrovna nudim, tak jsem vam tu napsal něco na ctení :D

A zda se, že se Mobil1 opet nekde pancuje viz prilozena fota a můžete kouknout i na odkaz na video: https://www.oleje.cz/forum/pancovani-ol ... 4-270.html

Proto budu opet brat olej jen u oficiálních distributoru.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Máte někdo zkusenosti s ofuky? Premyslim o nich. Díky za odpovedi
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

Alf je to super vec, jen doporucuji vysli me na 850 Kc s postovnym a jednalo se o predni + zadni na me fotce jsou videt a myslim si ze tomu autu to slusi

tady jsem objednaval: http://www.spoilercentrum.cz/eshop/prod ... elantra-2/
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Diky za info. Ja jsem je videl prave na solonu :hyu: ve Strakonicich, kde jsem byl na garancni prohlídce na I30. Jsem snima domluvenej, ze az mne budou menit 1 obouchane tesneni od dverí + 2 venkovni tesneni kolem oken - které se zvlnilo, tak ofuky rovnou vyzkoušíme. Ja jsem zvyklej jezdit se stazenym okenkem, tak by to bylo i prakticke. Navíc se mne to i na i30 i libilo. Tak uvidíme.

Dnes jsem byl poprvé s Elou na mycce na OMV -( stejny program, jen místo BMW si představte ELU) :) https://www.youtube.com/watch?v=P7h5eB0reCg Dal jsem ten nejdrazsi program. Ela byla dost zadelana a mne nejak nebavilo se stim porad patlat. Navíc jsem zjistil, ze jak jsem předtím nanasel ve vrstvách vice vosku, tak se me spatne dosusuje auto. Rozne se to tak nejak rozmazavalo. Fukar ani hadr moc nepomohly :(

Si piste, ze jsem asi hodinu v garazi ruzne svitil po karoserii baterkou a zkousel najit nejake znamky mikroskrabancu a ruzneho poskozeni.

Nenasel jsem nic krome toho, že mne z plastovych casti, které jsem mel osetrene Perlem, zmizela barva a celkove nektere plasty vypadaly takove smouhate a vybledle. Asi z tech agresivnich sra.cek co se na to nastrikaji.


Naopak se mne libilo, že tato agresivni chemie z mycky sundala stare vosky( které zrejme ještě při cisteni dokazaly nejak karoserii ochranit před kartaci).

Takze po prijezdu domu jsem navoskoval cele auto oblibenym voskem + všechna okna k tomu a dále osetril pneu Perlem. Práce na 3,5 hodiny :)


PS: Mozna kdybych zajel na mycku 2 x rocne, tak by to nemuselo udelat zadnou paseku. Co vy na to?
Přílohy
yellow-paste-wax-with-pina-colada-smell-xxx.jpg
yellow-paste-wax-with-pina-colada-smell-xxx.jpg (11.37 KiB) Zobrazeno 476 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“