převodovka - manuální řazení i40

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od idam.i »

Asi som narodený pod šťastnou hviezdou.Dnes mám na počítadle 92.000 km.Prevodovka chodí úplne hladko a presne.Jednotka ráno v zime aj v lete jedným prstom úplne v poho.Tak isto aj spiatočka.Zaradím úplne hladko ,len cinknutie signalizácie že je už zaradené. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

FANDLY
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2013, 09:25

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od FANDLY »

No ja mám ten istý problém a nie v studenom počasý keť je prevodovka studená ale stále.
1 a 2 prevodový stupeň tam ide tažko.
Idem v pondelok do servisu uvydíme čo mi povedia.
Začínam pochybovať či bola i40 správna kúpa.
Najmi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2015, 16:22

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od Najmi »

Zdravím všechny, nemáte někdo nějaké nové poznatky či zkušenosti s manuálním řazením u i40?
Za studena mám stále obrovské problémy dostat tam jedničku, dvojku a teď i občas trojku.
Už mám kontrolovanou převodovku (prý vyměněn jeden synchron), mám i novou spojku a problémy pořád stejné.
Když je teplo, tak to řadí o 80% lépe ale bohužel máme 4 roční období a teplo pořád není. Už jsem to reklamoval několikrát a bohužel žádná změna.
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od JoKo »

Najmi píše: Dalsi funkcnost meho vozu je ve hvezdach a hlavach korejckych techniku a projektantu, kteri i40 vymysleli...
zial, toto vozidlo bolo {z casti} vyvijane v nemecku... :(
mozno by stalo za to zistit ako je na tom s problemami "dvojca" sonata... :)
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od idam.i »

Najmi,nenechaj sa ukecať a trvaj na oprave.Mám síce iný motor a asi aj inú prevodovku.No aj pri 113,000 km radí hladko a bezproblémov.Či jednotku,alebo spiatočku kedykoľvek a úplne hladko.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
PanHouska
*
Příspěvky: 28
Registrován: 26 říj 2016, 20:17

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od PanHouska »

Zdravím,
při řazení pětky a šestky se mi ozývá z řadičky vrzání, je to takové plastové skřípění, které vychází z pod manžety. Už jsem to dvakrát reklamoval v servise, ale vždy to jen nějak promažou, řeknou, že už to nedělá, já sednu do auta a dělá to furt. Po posledním promazání je to snad ještě horší. Ničemu to celkem nevadí, ale je to dost otravné, hlavně u auta za 3/4 mega. :( Ostatní stupně jsou OK, jen 5. a 6. Dělá to někomu z vás taky?
Hyundai i40 CW 1,7CRDi 100kw Style Navi
Uživatelský avatar
PanHouska
*
Příspěvky: 28
Registrován: 26 říj 2016, 20:17

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od PanHouska »

Nikdo žádné rady, tipy, zkušenosti? :)
Hyundai i40 CW 1,7CRDi 100kw Style Navi
Uživatelský avatar
chuan1234
*
Příspěvky: 10
Registrován: 01 kvě 2018, 09:37

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od chuan1234 »

Zdravím pánové, za první měsíc ujeto 3890km, zítra to bude přesně měsíc co jsem koupil i40 kombi 1.7CRDi 104kw. Co se týče spotřeby, tak musím konstatovat, že se pohybuji v rozmezí 4,9 - 6l/100km dle stylu jízdy.....Zpočátku jsem byl celkem vyděšený, protože jsem se nemohl dostat pod 6L navíc spíš k sedmi, ale zhurba od 1500-1700km jsem začal cítit jak si motor sedá a celkem razantně se spotřeba upravila. Od začátku jsem jí nešetřil odpočívala pouze 200km pak do 500km trochu svižněji a už při 620km jsem jí poprvé nechal proběhnout opravdu cca 10km stylem co měla to dala..... Jezdim víceméně svižněji.... Přepnul jsem si na palubáku nulování spotřeby po každé jízdě, takže každou jízdu jedu odznova a musím říct, že kdybych se opravdu snažil (a asi to bude hodně zdejším terénem, kde jezdím z 60% po rovině) určitě bych se dokázal dlouhodobě dostat k 4,5l / 100km.......konstatuji, že za 6l už se fakt pěkne svezu! Dále co se týče převodovky, musím zaťukat, zatím žádný výraznější problém nepociťuji, stalo se mi asi dvakrát, že mi tam nechtěla spadnout dvojka, ale mám pocit, že to je hodně o tom kam řadící páce pomaháte rukou. Co mě ale naopak negativně oslovilo, je váha auta. Celkem dost se mi sjíždí hrany předních pneu, protože rád jezdím ostřeji do zatáček (upozorňuji, že nejsem rally jezdec, ale prostě jezdím v zatáčkách taknějak svižněji). Auto je podle mě vážně spíš takový neohrabaný hroch na delší trasy po dálnici, umí jet svižně, ale na hraně je dost nepředvídatelné. Předchozí auto byla Octavia III TSI a zcela jednoznačně jsem si s ní dovolil jednou tolik co s tou i40. Samozřejmě je jasné, že i40 není auto na sportování, ale čekal jsem trochu ,,víc". Další můj negativní poznatek je ten, že si v autě nemohu zaboha najít polohu, ve které by se mi dobře sedělo, i když dám sedačku nejníž, pořád mám pocit, že sedím vysoko! Doslova mě rozčiluje nemožnost nastavit výšku opěrky pravé ruky a loketka ve dvěřích řidiče je na můj vkus až příliž nízko. V kufru mě totálně rozčiluje nesmyslně vyřešená podlaha na dvakrát rozdělaná, kde zadní část drží za ty v uvozovkách retardovský pantíky, kdo tohle vymyslel, tomu bych ruce zpřerážel :D Měl jsem vážně hodně aut, v podpisu jich nemám ani třetinu, protože se tam nevejdou a nutno podotknout, že jsem chtěl auto úplně nové a tudíž jsem si zaplatil cenu, za kterou dle mě AUTO absolutně vůbec nestojí! Asi je to tím, čím vším jsem už jezdil a měl možnost se namlsat..... Auto mě zatím ničim nijak nenadchlo (mimo spotřeby vzhledem k váze), ale na druhou stranu musíš uznat, že mě ničím neuráží. :-) Jsem zvědavý, jak bude držet a co mě s ním všechno čeká. Zatím je vše bez problému, až na neskutečně spasovanou haupnu, která mi přijde, že je přišroubovaná nakřivo a když se zadívám na auto zepředu, zdá se mi, že na jedné straně je dál od světla než na druhé.... Zatím jsem s tím do servisu nejel, protože s tím asi těžko něco udělají, když panty jsou napevno a nepohyblivé. Všiml jsem si toho až druhý den po přivezení ze showroomu doma na zahradě....... Jinak k těm převodovkám co řešíte, jsem takový ten typ člověka co se s ničím moc nesere a kdybych něco takového zaznamenal u sebe, rozhodně bych trval na výměně a to nepodmíněně! Dělají divadla v reklamách, jak Vám bude soused z Boleslavy závidět a ať si nekupujete předraženou klasiku, tak ať se taky taky staví k řešení problémů.
Hyundai i30 1.4 T-GDi
Hyundai i40 Kombi 1.7CRDi
Škoda Octavia III 1.2TSi
Škoda Fabia III Monte Carlo 1.2TSi
Audi S6 Avant Plus 4.2 V8
Audi A4 2.5TDi V6
Audi A4 3.0i V6
VW Passat 1.6FSi
Opel Astra Coupe Bertone 1.8
Škoda Octavia I 1.9TDi
Škoda Fabia 1.4Mpi
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od idam.i »

Nezdá sa mi,že by i40 1,7crdi bola extra ťažká na predok.No porovnávať s 1,2TSI to fakt nejde. 8-[
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od Mirus30 »

Chuan1234 jaka cena za auto je teda podle tebe ta co za to nestoji? U me je to stejne ale pouze pokud se bavime o cenikovce, ptz ja koupil za cenu lehce vyssi nez je zaklad u Octavie a za to, to auto rozhodne STOJI =D> 8)
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
chuan1234
*
Příspěvky: 10
Registrován: 01 kvě 2018, 09:37

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od chuan1234 »

Mirus30 píše:Chuan1234 jaka cena za auto je teda podle tebe ta co za to nestoji? U me je to stejne ale pouze pokud se bavime o cenikovce, ptz ja koupil za cenu lehce vyssi nez je zaklad u Octavie a za to, to auto rozhodne STOJI =D> 8)


Ahoj, já dal plnou, dle ceníku hyundai :-/ V porovnání s Octavií to není tak strašné, ale Octavia je za mě prostě víc orientovaná na toho koncového zákazníka (lepší posez, lepší variabilita interiéru v oblasti řidiče atpod..... Tím však nechci říci, že i40 je špatné auto :-)
Hyundai i30 1.4 T-GDi
Hyundai i40 Kombi 1.7CRDi
Škoda Octavia III 1.2TSi
Škoda Fabia III Monte Carlo 1.2TSi
Audi S6 Avant Plus 4.2 V8
Audi A4 2.5TDi V6
Audi A4 3.0i V6
VW Passat 1.6FSi
Opel Astra Coupe Bertone 1.8
Škoda Octavia I 1.9TDi
Škoda Fabia 1.4Mpi
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od idam.i »

Nájde sa pár vecí,čo sa dá i40 vytknúť,ale sedačky by som sem určite neradil.Tie sú úplne super,teda pokiaľ nehľadáš výslovne športové sedanie.
No kto by hľadal športové sedenie v rodinnom aute ? :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od Mirus30 »

chuan1234 píše:
Mirus30 píše:Chuan1234 jaka cena za auto je teda podle tebe ta co za to nestoji? U me je to stejne ale pouze pokud se bavime o cenikovce, ptz ja koupil za cenu lehce vyssi nez je zaklad u Octavie a za to, to auto rozhodne STOJI =D> 8)


Ahoj, já dal plnou, dle ceníku hyundai :-/ V porovnání s Octavií to není tak strašné, ale Octavia je za mě prostě víc orientovaná na toho koncového zákazníka (lepší posez, lepší variabilita interiéru v oblasti řidiče atpod..... Tím však nechci říci, že i40 je špatné auto :-)
V tom pripade jsi bohuzel ten typ cloveka co si muze stezovat jen sam na sebe.... sorry.
BTW Octavia je auto o tridu niz, dal jsem ji jen jako usmevnej priklad k cene i40, nehodnotim kvality toho auta, ty budu srovnavat s autem ve stejne tride.
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od RacerSK »

idam.i píše:Nájde sa pár vecí,čo sa dá i40 vytknúť,ale sedačky by som sem určite neradil.Tie sú úplne super,teda pokiaľ nehľadáš výslovne športové sedanie.
No kto by hľadal športové sedenie v rodinnom aute ? :-k
Sedadla v i40 su podla mna priemer v strednej triede auta, v i40 je vobec problem si najst dobru polohu na dlhsiu trasu pokial clovek meria viacej ako 170cm. Sedadla maju kratky spodny sedak a velke minus je bedrova opierka jej nastavenie je len +- nafukovanie ale neda sa pohybovat smerom hore/dole v sedadle, jazdim dlhe trate a uz som sedel aj v lepsom sedadle ako u i40. A okrem toho su nekvalitne , vrzganie a podobne + viem ze ludia co maju akoze kozu pri najazde viacej km sa stazuju na material sedadiel - opotrebenie.
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka - manuální řazení i40

Příspěvek od RacerSK »

Mirus30 píše:
chuan1234 píše:
Mirus30 píše:Chuan1234 jaka cena za auto je teda podle tebe ta co za to nestoji? U me je to stejne ale pouze pokud se bavime o cenikovce, ptz ja koupil za cenu lehce vyssi nez je zaklad u Octavie a za to, to auto rozhodne STOJI =D> 8)


Ahoj, já dal plnou, dle ceníku hyundai :-/ V porovnání s Octavií to není tak strašné, ale Octavia je za mě prostě víc orientovaná na toho koncového zákazníka (lepší posez, lepší variabilita interiéru v oblasti řidiče atpod..... Tím však nechci říci, že i40 je špatné auto :-)
V tom pripade jsi bohuzel ten typ cloveka co si muze stezovat jen sam na sebe.... sorry.
BTW Octavia je auto o tridu niz, dal jsem ji jen jako usmevnej priklad k cene i40, nehodnotim kvality toho auta, ty budu srovnavat s autem ve stejne tride.

Ja uz zacinam mat taky nazor ze i40 je sice v strednej triede ale len velkostou auta... :-k
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět

Zpět na „i40 Motor a převodovka“