Startuje až na poněkolikíté

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Garry1x14
Příspěvky: 2
Registrován: 01 pro 2015, 08:52

Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od Garry1x14 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit mám Getze 1.4 rok 2006 a stává se mi, že nastartuji až na podruhé nebo i víc někdy zase hned na poprvé. Auto jsem měl ve dvouch servisech a ani v jednom nenašli co by to mohlo být. Tak se chci zeotat jestli se to někomu stalo že mu auto startovalo jak kdy. Děkuji Garreis
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od 69pavel »

meli to na diagnostice,nevypisuje nejakou chybu,je treba ji smazat,nekdy ma vliv i zapsana chyba v historii- odstranit i tam.
imobilizer,co dela kontrolka imobilizeru kdyz startujes,zkousel jsi druhy klic
nizky tlak paliva,nektere cidlo muze davat nesmyslne hodnoty
moznosti je hodne ale divim se ze v servisu si nevi rady,doporucuji najdi si jiny dobry servis,nemusi byt zrovna znackovy,i jinde nez v HYU jsou odbornici na svem miste
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
BranoB
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2010, 21:59
Bydliště: Bratislava

Re: Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od BranoB »

Už sa tu o tom popísalo veľa. Podľa mňa je to na 99% imobilizér (aj vlastná skúsenosť).
Treba sledovať kontrolku imobilizéra, ak pri otočení kľúčika do polohy 1 neprerušovane
svieti, je závada inde. Ak bliká, škoda otáčať do polohy 2 a štartovať, je to imobilizér.
Niektorí menia cievky a kadečo iné, ale vraj je závada vo vadnom kontakte svorkovnice.
Kontakty k imobilizéru treba premostiť natrvalo prispájkovaným drôtom.
Getz 1.1i Dynamic space silver metalic
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od durkovic »

to čo napísal BranoB, niečo na tom bude, kontakty, svorkovnice a pod... náš getz odmieta štartovať iba ak je vonku veľmi vlhko, po prudkom daždi, immo vtedy chytí cca až na 5-6 krát, ak je sucho alebo iba jemne popršalo, všetko je v pohode, chytá na prvý krát. len teraz kde tú svorkovnicu od immo hľadať, je niekde okolo stlpiku riadenia pod plastom alebo už niekde pri RJ ? netuším vôbec.
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od miro13 »

u Trajeta mám IMO pri RJ, to je v stredovom panely úplne dole, keď sa dobre pamätám
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
cabelh
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 zář 2012, 12:52

Re: Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od cabelh »

Mám poslední dobou taky takovy problem ze startováním getz 1.4 na diagnostice ok,imobilizer vypada taky ok skoušel jsem i nahradni klič ale žadna změna k lepšímu tak nevím?!Nemůže to byt palivový filtr?
Garry1x14
Příspěvky: 2
Registrován: 01 pro 2015, 08:52

Re: Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od Garry1x14 »

Nakonec jsem s tím byl v autorizovaném servisu Hyundai a bylo to nějakým čidlem v zapalování či co a od té doby startuje vždy na poprvé
cabelh
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 zář 2012, 12:52

Re: Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od cabelh »

Tak jsem dojel před barák,vypnul motor ale zapoměl jsem stáhnout okno,ale ouha při zkoušce nastartovat tak kontrolky ok ale auto nenastartovalo,a ani nešlo stáhnout okno ale jinak všechno šlo normálně ( blinkry,klakson,světla ,).Soused zavolal známemu mechanikovi ten přijel napichl diagnostiku a taky vše ok,tak rozebral na mistě spinaci skřiňku a tam byl problem,tak si auto odvezl a druhy den rano volal že auto ok,kontakty ve spinačce a kabel ke starteru opravil a už snad bude klid.
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje až na poněkolikíté

Příspěvek od alvin »

mne to robilo, cca pred 3,5 rokom, aj som to tu bol písal. Dokonca sa rozsvietil aj CHECK motora, vymenil som sviečky,CHECK už nesvietil ale raz sa mi potom ešte stalo,mi štartoval,ako kedysi Škoda 120L až na 2-3 pokus. pOdozrieval som lambda sondu,ale stačilo naliať do nádrže prípravok na vyčistenie palivovej sústavy a odvtedy mám pokoj,chytá na brnk. Tak mám podozrenie,že som ,proste len natankoval sajrajt v benzíne, na pumpe LUKOIL, na diaľnici, na odpočívadle Hrádok,pri Piešťanoch :P :P :P ,ale to je len moja domienka,netvrdím to s istotou, lebo tu v BA tankujem hlavne u LUKOILu,občas Benzinol či iné
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Odpovědět

Zpět na „GETZ“