New Tucson spotřeba oleje

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

bigbou
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2016, 08:55

New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od bigbou »

Kolik Vám žere oleje?
Mám automat 136 kW a po 10 tiscích se mi rozsvítila kontrolka oleje. Dolil jsem dva litry a zdá se mi ,že to stále žere dost. Určitě víc než 1 litr na 1000 km.
Jinak přístup řešení problému Hyundaie Praha je naprosto otřesný.
Reklama
 

Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od HOTHEAD »

No tak to je nepříjemné, olej by se samozřejmě ztrácet neměl vůbec, jaký byl postoj Hyundai?
Sděluj další podrobnosti z jednání s prodejcem.
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Uživatelský avatar
pepego
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 úno 2016, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od pepego »

Si ma normálne vyplašil :shock: ,hneď som to bežal skontrolovať. Mám cca 6000km a olej je našťastie po hornú mierku. Takže u teba jednoznačne reklamácia, toľko oleja mi nežere ani traktor. Ale je to vážne svinstvo, také prachy a hneď problémy a k tomu ústretový servis ](*,) .Veľa šťastia pri vyriešení, potom určite daj vedieť ako to skončilo.
TUCSON PREMIUM
2.0 CRDI A/T 136kw
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

No, že motory CRDi o objemech 2,0 a 2,2 litru "v záběhu" občas něco sežerou, a občas i 3 litry před první prohlídkou, je celkem známá věc.

Mne spíš zaujalo hodnocení přístupu servisu - rozveď to prosím.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od Mexican »

mna by zaujimalo ako je mozne ze si clovek nevsimne ze mu chybaju 2 litre oleja za 10 000km. Sice chapem, ze teraz je doba ked kontrolky existuju aj na vypalenu ziarovku a poloprazdnu nadrzku na vodu v ostrekovacoch, ale ... nebudem to rozvadzat

vzniklu situaciu by som to riesil inak. Ak by mi auto u 10 000km vyhlasilo malo oleja a po schvilke stania na rovine tam skutocne bude pod MIN, zavolal by som asistencku (na tu je Hyundai pysny) a nechal si to odviezt do najblizsieho autorizaku. tam by som si nechal spisat protokol a nechal ich doliat chybajuci olej v ramci reklamacie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
bigbou
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2016, 08:55

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od bigbou »

Hlášení o aktuální situaci:

Hyundai Czech se k tomu postavil trošku líp a mám teď zkušební provoz 1000 km. Přesně zjistím kolik to sežere a pak to budeme nějak řešit. Bohužel mi bylo naznačeno že pokud bude žrát jako teď 1 litřík na 5000 tisíc tak mám smůlu a auto se nijak opravovat nebude, ale uvidíme.

Vysvětlení "parádního" přístupu:

Hyundai Centrum Praha technik -
Pána jsem evidentně obtěžoval a řekl mi, že vůbec nemají čas a tak to 14 dnů se ozvou. Spíš tedy tak za 3 týdny. Trošku jsem naléhal, že nás tento problém trápí a může dojít ke škodě na vozidle tudíž bych potřeboval v rámci možností rychlejší opravu nebo alespoň kontrolu.
Navíc dojde dle informace jen k nějakému zaplombování a bude se zkoumat spotřeba. To taky moc nechápu. V případě tak zásadního technického problému u nového vozu bych čekal nějaké vstřícnější a radikálnější jednání .
Prostě budou zkoumat jestli nejsem magor a potajmu si nevypouštím olej.

Jinak pro chytrolíny: Když si koupím nové auto opravdu nezkoumám nic. Maximálně vzduch v gumách ,ale tohle auto to píše tak není důvod. Nějaký auto už jsem koupil a nikdy jsem nic nezkoumal. Až Tucson mě učí ostražitosti. Jinak když si zavoláš asistenčku tak to zaplatíš. A proč? V brožuře píšou že to může žrát až 1 litr na 1000 km a všechno pod je problém majitele.
Miluju takovýhle rozumbrady co přesně ví jak všechno řešit:-)
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od HOTHEAD »

Ha ha, plný souhlas, pod kapotu se dívám jen když dojde voda v ostřikovači a nebo když je
soused zvědavý jak vypadá nový motor. A nebo po rozsvícení kontrolky. Proto si kupuji
nové auto. Nejsem milovník "drápání" se v autě a hlavně na to nemám čas. Ale když zjistím
že syn je fanoušek v opravách a hrabání v motoru koupím mu Accent. =D> =D> =D>
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Uživatelský avatar
pepego
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 úno 2016, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od pepego »

HOTHEAD :D pekne si to napísal :D/
TUCSON PREMIUM
2.0 CRDI A/T 136kw
Křehda
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 dub 2016, 17:13

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od Křehda »

To žraní oleje je ale dost nepříjemná věc, protože se na to musí pořád myslet a navíc jsou to zase prachy navíc. Dělaj vám to vaše tucsony taky? Soused to chce koupit, tak že bych ho na to upozornil případně.
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Ten tvůj úvodní příspěvek byl trochu nejasný a psalo se v něm také cosi o spotřebě víc než litr na 1000 km.
Po upřesnění,že jedná o litr na 5000km se hoď do klidu. To bys nevyreklamoval ani u AUDI.
Jak psal Mr.HYUNDAI, u nafťáka v záběhu celkem běžná věc. Většinou si to sedne a spotřeba oleje se sníží. Někdy třeba ne, ale ani toto není nadměrná spotřeba(viz manuál). A je to tak snad u všech výrobců.
Formulaci o litru na 1000 jsem četl snad ve všech manuálech které jsem měl v ruce.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od Mexican »

HOTHEAD píše:Ha ha, plný souhlas, pod kapotu se dívám jen když dojde voda v ostřikovači a nebo když je
soused zvědavý jak vypadá nový motor. A nebo po rozsvícení kontrolky. Proto si kupuji
nové auto. Nejsem milovník "drápání" se v autě a hlavně na to nemám čas. Ale když zjistím
že syn je fanoušek v opravách a hrabání v motoru koupím mu Accent. =D> =D> =D>
vies co je vtipne? ze som si svojich cca 247 000 km odjazdil sam, pekne od nova. Neviem ake trasy jazdi ty, ale nieco o kontrole vitalnych casti auta ti poviem. Je ti uplne naprd kontrolka, ktora sa ti rozsvieti za polarnym kruhom v Svedsku cca 100km od najblizsieho obyvaneho baraku, pripadne v 2700m n m na Col`di izoard. takisto ti je jedno, ci mas kontrolku ak nemas doveru v svoje auto vo vychodnej casti turecka kusok od Armenskych hranic. Konktrolujem olej aj po 1500km v kuse po rakuskkych a talianskych dialniciach smerom na juh talianska, pretoze idem nalozeny a plny kotel (cca 140-150). Ak sa na podobne miesta dostanes, zacnes chapat ze problemom je najlepsie predchadzat a nespoliehat sa na nieco tak absurdneho ako je kontrolka nizkeho tlaku oleja. Pretoze vtedy je uz vacsinou neskoro a motor pri vyssej zatazi (napr jazda po dialnici) uz trpi nenavratnym poskodenim. Najma oturbene motorizacie

Vzduch v gumach si kontrolovat tiez nemusite, na to tam mate TPMS. To len aby ste sa k autu nekrcili zbytocne. Sranda nabok - prave u noveho auta treba kontrolovat namatkovo viac, pretoze chyba vo vyrobe moze byt (napr malo chladiacej kvapaliny, rozne priesaky). Potom si usetrite pisanie na forum, ze sa vam to sype po prejdeni 50 000km

PS mne ten motor zerie asi 3-4 deci na 15 000km (jeden servisny interval) po skoro stvrt milionu km. Toz good luck s novym Tucsonom :D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od mikodim »

Suhlasim s Mexicanom. Pri nových auta sa moze stat ze pri zabehu zozerie pár deci oleja, ale urcite nie v mnozstve o akom tu pisete. Na posledy som olej dolieval pred mozno 20r. do Š120 ale odvtedy olej nedolivam nikdy , v ziadnom z mnoho aut ktore mi presli cez ruky /ak nebol nejaky problem z motorom/ ,a to sme sa "starali" aj o ine auta v rodine . Preto by som urcite rázne trval na riesení tohto vážneho problemu v :hyu: , lebo to urcite vázny problem v motore je.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

mikodim píše:Suhlasim s Mexicanom. Pri nových auta sa moze stat ze pri zabehu zozerie pár deci oleja, ale urcite nie v mnozstve o akom tu pisete. Na posledy som olej dolieval pred mozno 20r. do Š120 ale odvtedy olej nedolivam nikdy , v ziadnom z mnoho aut ktore mi presli cez ruky /ak nebol nejaky problem z motorom/ ,a to sme sa "starali" aj o ine auta v rodine . Preto by som urcite rázne trval na riesení tohto vážneho problemu v :hyu: , lebo to urcite vázny problem v motore je.
Trvat můžeš, ale to je asi tak všechno co pro to můžeš udělat. Rozhodnutí o tom, co je nebo není spotřeba v normě je stejně nakonec na straně servisu. Někomu nebere nic, někomu holt nějakou decku vezme. Co vidím v práci na služebních oktávkách, tak podobná spotřeba oleje je u nafťáků koncernu VAG naprosto běžná věc a každý vozí automaticky v kufru litrovku oleje na dolití. Výhoda u škodovek je v tom, že mají kontrolku hlídání hladiny a ne až nízkého tlaku oleje..
i20 1.1CRDi (2015)
bigbou
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2016, 08:55

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od bigbou »

Tak už jsem poučený:-) Ale fakt jsem kupoval nové auta značek Toyota, Nissan, Peugeot, Mazda a Volvo všechno turbo ropa a nikdy jsem tohle neřešil.
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: New Tucson spotřeba oleje

Příspěvek od HOTHEAD »

For mexican , nechtěl jsem nějak útočit, samozřejmě každý přistupuje k údržbě po svém
Když pojedu na severní pól tak si jistě olej a základní kontrolu udělám, ale netahejme sem extrémy.
Mluvím o běžném provozu v jakém jezdí 95% řidičů.
Nikdy jsem neměl nové auto, asi šest ojetin ale i tak jsem nemusel
nikdy dolévat olej mezi výměnami oleje. Proto mě nikdy ani nenapadlo se jen tak preventivně dívat
na měrku. Dívám se jen při dolévání ostřikovaču tak třikrát do roka.
10,000 km se dá najet suše ze čtvrtletí a že si někdo nezkontroluje tři měsíce olej..... jen jsem
nechápal proč tě to tak šokovalo. Pokud jsem se tě dotknul tak se omlouvám. Rád si rýpmu když mohu. :P
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Motor a převodovka“