Android Auto / CarPlay

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Android Auto / CarPlay

Příspěvek od triktrak »

Mate niekto skusenosti s updatom systemu Android Auto? Je mozne niekde sledovat ci uz vysiel update?
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (113.03 KiB) Zobrazeno 12646 x
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Reklama
 

Malli
*
Příspěvky: 40
Registrován: 03 bře 2015, 23:23

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od Malli »

Ahoj,
mám stejnou verzi jako ty a trochu v tom tápu stejně jako ty. Zkoušel jsem dokonce i propojení telefonu a navigace pomocí aplikace Android auto (vlastím telefon s lolipop verzí androidu), ale propojení se mi nepodařilo. Trochu jsem hledal a zjistil jsem, že aplikace Android auto není podporovaná v Čr, takže ji zde do telefonu nedostaneš (přijde mi to zvláštní, ale když jsem ji chtěl do telefonu nainstalovat, tak to opravdu nešlo z výše zmíněných důvodů, nehledě na to, že android verze lollipop by měla mít android auto implementovaná defaultně). Update navigace map bychom měli mít (jak ty tak já) zdarma na po 6 aktualizací viz níže text

-Výhody programu MapCare™:

6 bezplatných aktualizací na dobu až 7 let.
Mapové pokrytí pro většinu evropských států (více než 40 zemí) včetně Ruska a Turecka.
Aktualizace databáze adres, silniční sítě i bodů zájmu (POI).
Aktualizace je vázána na vůz, nikoliv majitele, a je přenosná s dalším prodejem vozu.
Dostupnost:

Nárok na službu vzniká pro nové vozy zakoupené po 1. 1. 2014.


Teď někdy v létě pojedu na garanční servis a budu požadovat aktualizaci map dle výše zmíněného textu. Zároveň se chci zeptat jak to je s přehráváním filmů, protože mám v navigaci přehrávač, ale píše mi, že je nutné se nejprve zaregistrovat na stránkách. Každopádně budu chytřejší jak pojedu na servisku a dám případně vědět.

Zdraví M.
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od triktrak »

Ahoj,

U nas v rodine sa pestuje iOS, takze by som radsej preferoval pripojenie cez CarPlay ako cez Android Auto. Skor by som privital webstranku na ktorej si viem SAM zistit, ci je uz aktualizacia infotainmentu alebo map dostupna, pripadne aj SAM si infotainment system aktualizoval (ako je to na amerických strankach Hyundai). Predpokladam, ze infotainment firmware sa vsade aktualizuje "free" a plati sa len za mapy...

"A čo si Kefalín predstavujete pod pojmom 6 bezplatných aktualizácií až na 7 rokov?"

PS: ten DivX v i40 sa aktivuje bez problemov
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Malli
*
Příspěvky: 40
Registrován: 03 bře 2015, 23:23

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od Malli »

Ahoj,
s iOS nemám moc zkušeností, tak tam vůbec nevím. Na aktualizaci infotainmentu se zeptám taky pak na servisu (na obr. máš přímo update, to asi nezkoušel ? Přes mobilní internet ? Jen hádám, každopádně se na to zeptám). Pojem 6 bezplatných aktualizací na dobu až 7 let je opravdu absurdní :D a budu velmi rád, když mi ho objasní opět přímo v Hyundai.

S DivX dík za tip, o víkendu to vyzkouším.
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od triktrak »

Co sa tyka tlacitka "UPDATE" na tom mojom obrazku, tak to funguje tak, ze najprv musi predajca nahrat novy software (firmware) infotainmentu na USB flash disk, ktory sa potom supne do USB slotu a potom mozes tukat na tlacitko "UPDATE", nasledne sa system aktualizuje. Toto by podla mna malo by zadarmo a casovo neobmedzene. Napr. americky Hyundai toto ponuka pre Sonaty ako "self service - to do it yourself", t.j. uzivatel si sam na webe kontroluje moznost aktualizacie systemu a sam si aj aktualizaciu vykonava. Ide o rozne vylepsenia bugov samotneho systemu (napr. bluetooth, navigacneho software a pod.)

web: http://www.hyundainews.com/us/en/media/ ... ata-owners

videonavod: https://www.youtube.com/watch?v=fzMp9dwZW-E

Ci sa tyka map, predpokladam, ze tie su na SD karte a na tie sa prave vztahuje tych bezplatnych 7 updatov za 6 rokov.

PS: Za jeden z bugov pokladam napr. to, ze ked system vypnem (na obrazovke naskocia hodiny) a vypnem motor, tak pri dalsom nastartovani sa mi system znovu zapne (vratane radia).
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Malli
*
Příspěvky: 40
Registrován: 03 bře 2015, 23:23

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od Malli »

Ahoj,
jen malý update. Servisku mám za sebou a požadoval jsem aktualizaci map a softwaru. Vše v pořádku proběhlo v rámci akce hyundai MapCare(ZDARMA) a to včetně atkualizace sofware. Jako bonus je už funkční i android auto, ale ještě jsem to uplně netestoval, protože se mi to nějak hádá s telefonem (musím to vyzkoušet na kousku kde je továrně android 5.0 lollipop). Ovšem sám si aktualizaci pravděpodobně udělat nemůžeš, nicméně pro modely po 2014 to dělají zdarma spolu s výše uvedenou akcí.

PS: Nutno podotknout, že jsem si musel sám vyžádat aktualizaci map atd. a i tak tvrdil, že je lepší to nahlásit dopředu (mají na to málo techniků)

Zdraví M.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od karelmrak »

Malli píše:Ahoj,
jen malý update. Servisku mám za sebou a požadoval jsem aktualizaci map a softwaru. Vše v pořádku proběhlo v rámci akce hyundai MapCare(ZDARMA) a to včetně atkualizace sofware. Jako bonus je už funkční i android auto, ale ještě jsem to uplně netestoval, protože se mi to nějak hádá s telefonem (musím to vyzkoušet na kousku kde je továrně android 5.0 lollipop). Ovšem sám si aktualizaci pravděpodobně udělat nemůžeš, nicméně pro modely po 2014 to dělají zdarma spolu s výše uvedenou akcí.

PS: Nutno podotknout, že jsem si musel sám vyžádat aktualizaci map atd. a i tak tvrdil, že je lepší to nahlásit dopředu (mají na to málo techniků)

Zdraví M.
Ono to hlavně dost dlouho trvá, proto to chtějí dopředu vědět!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od Stonepet »

Já mám tuto verzi firmwaru a softwaru.
Přílohy
firm.jpg
firm.jpg (171.94 KiB) Zobrazeno 12162 x
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od Stonepet »

Tak jsem si nechal aktualizovat firmware i mapy, jelikož mapy byly 2 roky staré. A aktuální verze je tato:
navi2.jpg
navi2.jpg (146.54 KiB) Zobrazeno 11913 x
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
cvrkon
*
Příspěvky: 25
Registrován: 02 kvě 2013, 18:12

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od cvrkon »

posledni verze SW a map (udajne z ledna 2017), jinak Android Auto funguje, v telefonu musite mit minimalne verzi lollipop a aplikaci and. Auto v soucasne verzi 2... Kdyby Vam to neslo zprovoznit tak pamatujte, ze musite mit zapnute jak BT tak telefon pripojeny kabelem... u me se zadarilo az po vymene 3ks kabelu takze i na tom dost zalezi... Update MAP lze od nynejska provest uz jen v ramci pravidelne garancni prohlidky, zmeny uz jsou i na ofiko webu.
Přílohy
DSC_0043.JPG
DSC_0043.JPG (170.69 KiB) Zobrazeno 11243 x
DSC_0042.JPG
DSC_0042.JPG (173.16 KiB) Zobrazeno 11243 x
Škoda Kodiaq LK 140kw 2019
Hyundai I40 Premium A/T 2015
Hyundai IX35 2009
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od Stonepet »

Super, díky za info, jakmile půjdu na garančku, tak si nechám přehrát.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Android Auto / CarPlay

Příspěvek od triktrak »

cvrkon píše:posledni verze SW a map (udajne z ledna 2017), jinak Android Auto funguje, v telefonu musite mit minimalne verzi lollipop a aplikaci and. Auto v soucasne verzi 2... Kdyby Vam to neslo zprovoznit tak pamatujte, ze musite mit zapnute jak BT tak telefon pripojeny kabelem... u me se zadarilo az po vymene 3ks kabelu takze i na tom dost zalezi... Update MAP lze od nynejska provest uz jen v ramci pravidelne garancni prohlidky, zmeny uz jsou i na ofiko webu.
Na obrazku vidim aj zalozku Apple CarPlay! Vazne? Skusal to niekto?


Sent from my iPad using Tapatalk
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od RacerSK »

cvrkon píše:posledni verze SW a map....
Chcem sa spytat, ci si mal v aute tuto funkciu Androit Auto aj pred tou aktualizaciou? A mal si :hyu: Access Point, mas teraz ?
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cvrkon
*
Příspěvky: 25
Registrován: 02 kvě 2013, 18:12

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od cvrkon »

RacerSK píše:
cvrkon píše:posledni verze SW a map....
Chcem sa spytat, ci si mal v aute tuto funkciu Androit Auto aj pred tou aktualizaciou? A mal si :hyu: Access Point, mas teraz ?
pred aktualizaci tam android nebyl a hyu access point tam neni ani ted a jestli sem to pochopil co sem cetl tak ten je udajne jenom v tusconu
Škoda Kodiaq LK 140kw 2019
Hyundai I40 Premium A/T 2015
Hyundai IX35 2009
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Android Auto / CarPlay

Příspěvek od RacerSK »

Dik za info, predpokladal som ze :hyu: access bude mat aj i40, kazdopadne som rad za ten Android Auto, v salone :hyu: a SR importer mi povedal ze moje auto tuto funkciu nema, mam tiez i40 2015 po face.... tak som zvedavy, lebo z celeho :hyu: zacinam byt uz dost :evil: :oops:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět

Zpět na „i40“