Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - normál?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Dalisimo
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2016, 21:24

Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - normál?

Příspěvek od Dalisimo »

Zdravím všechny příznivce značky Hyundai.

Nový Tucson mě zaujal tak, že jsem si ho před pár týdny objednal s tím, že objednávám skladový vůz s dodáním do 10 dní. Při podpisu objednávky mi bylo prodejcem sděleno, že standardně dodávají skladové vozy do 10 dní, ale že spíše by to mohlo být dříve. Tak jsem se těšil, že hned další týden si jedu pro auto! Nyní je to již přes 3 týdny a auto nikde... Přitom prodejce dostal auto kompletně zaplaceno cca 5-6 dní po podpisu objednávky - tj. nyní je auto již přes 14 dnů uhrazeno... Kde však je...? Prodejce údajně dělá co může, zjišťuje u dodavatele... Tak nevím... Právě pro to, abych nečekal více než 2 měsíce na vůz do výroby jsem bral "skladovku" v barvě Thunder Gray, i když preferoval bych černou... Tak jsem si říkal, že jsem si klidně mohl objednat auto do výroby v černé barvě - na tom ale zase tolik nesejde - kdo ví, jak dlouho bych právě čekal v tom případě, když na skladovku čekám již více než 3 týdny a pořád auto nemám.
Po 14 dnech jsem prodejci volal prakticky každý den a dle dnešního sdělení prodejce by auto mělo být k němu dopraveno až v pondělí - takto mu to sdělili u dodavatele - v nějaké centrálním skladu Hyundai...
Tak se mi to tedy u Hyundaie sešlo tak, že týden po sepsání objednávky jsem své stávající auto prodal v domnění, že do 3 dnů budu mít nové a ejhle - již více než 14 dnů si musím vozit zadek v půjčeném autě - kdo by to byl řekl, že když koupím takovou věcičku za pouhých 865 tis. Kč (ceníková cena 2,0 CRDi 136 kW, Style, Premium, skutečná cena byla o cosi nižší - slevička),tak se může stát toto...
Nevím, třeba jsem jenom zhýčkán předchozími zkušenostmi jiné značky a jinde je to třeba standard... ale přijde mi to přinejmenším trochu divné, když ten citovaný "centrální sklad" je kdesi údajně cca 50 km od Prahy, kde jsem auto zakoupil.
Je vůbec možné, že skladové auto by "putovalo" od Hyundai Motor Czech ze skladu 50 km více než 3 týdny? Není na tom něco podezřelého? Mám se nějak obávat? To jsou otázky, které mě posledních pár dní trápí a vrtají hlavou...
Nemáte s tím někdo zkušenost? Nedokázali byste, prosím, prosím, někdo dle VIN zjistit k autu nějakou historii...?
Když-tak, VIN je: TMAJ381ACGJ005440
Předem děkuji za jakoukoliv radu, či info.
Reklama
 

Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - nor

Příspěvek od HOTHEAD »

Nó tak zaprvé, zapoměň, že 2,0 CRDI 136 kw a premium k tomu se vyrábí na sklad. Jedině na obědnávku
takže pokud ti to slíbili do 10ti dní tak jedině předváděčku nebo něco někde vystaveného.
Jestli se to takhle protáhlo tak to buď nabízený kus měl nějakou vadu, opotřebení, nebo čeká na
opravu, nebo úpravu drobností viz. dohodnuté detaily ve smlouvě.
Zkontroluj si pískování skel, kde máš datum výroby vozu. Vlastně jenom rok. Než podepíšeš převzetí
prohlédni to ze všech stran a dej si na čas. Zpětně ti nic neuznají. Za každý škrábanec ti jsou schopní
dát za polovičku třeba závěs nebo držák na kola. Tak hledej !! :D/
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - nor

Příspěvek od zajic »

Já čekal na dodání své skladové i30 necelé 3 týdny.
I30 combi, 1,4Tgdi,
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - nor

Příspěvek od petr.s »

Jestli mohu připojit svůj názor, hlavně mě celkem dost překvapuje to, že všeobecně všichni, kteří dáte za auto skoro 900 tisíc v téhle kateorii, nejdete do SantaFéčka? Ale to je jen taková moje úvaha. Ale hlavně nechápu, proč prodejce v téhle situaci neudělá to co bych očekával a nezapůjčí zdarma auto?? Já když objednával auto, tak jsem před tím měl zapůjčené to samé na týden, po objednání jsem se s půjčeným nechtěl rozloučit, tak mi zůstalo celých 14 dní, než přišlo moje a to vše absolutně zdarma. Tomu říkám super přístup prodejce. A když jsem vybíral auto manželce, o tom ani nemluvím, každý víkend měla k dispozici jiné od i10 až po i30, až si vybrala, které jí vyhovuje. =D>
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Dalisimo
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2016, 21:24

Re: Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - nor

Příspěvek od Dalisimo »

Dovoluji si reagovat na předchozí příspěvek uživatele "petr.s":
- Sanfa Fe mě samozřejmě také napadlo, ovšem v odpovídající výbavě by bylo cca o 250 tis. dražší a to je již přes můj fyzický i psychologický limit. Já si celkem na výbavu totiž potrpím. Otevřel jsem v této záležitosti i otázku ojetého Santy, který by se cenově novému Tucsonu dost přiblížil, zde ale zase zasahuje můj psychický blok, kdy se ojetého auta (i když ne moc ojetého) dost bojím, což plyne z mé první, jediné a doufám že poslední zkušenosti s koupí ojetého auta. Navíc by se jednalo s nejvyšší pravděpodobností o referentský, či předváděcí vůz a u tohoto se obávám právě způsobu zacházení, neboť právě prvních 2-3 tis. km je pro auto dle mého názoru největší zátěž a právě tyto kilometry můžou ovlivnit životnost motoru i jeho chování na celý jeho "život" :-) Třeba je tento názor zcestný, ale myslím si, že mi je celkem známo jak někteří jedinci zachází s referentskými vozy a u předváděček ani nemluvě - auto je většinou týráno za studena do otáček, zkouší se různé jízdní režimy a na předváděcích se vystřídá spousta řidičů... Samozřejmě čest výjimkám...
- Co se týká náhradního vozu - ten mi prodejce také nabídnul, ale to jsem v danou chvíli nechtěl - předpokládal jsem, že moje auto skutečně dorazí brzy a navíc mi prodejce nabídl jakousi kompenzaci v podobě několika položek příslušenství zdarma. Takže vůči prodejci nemám nic špatného - přišlo mi, že je mu to samotnému trapné, ale uvítal bych, kdyby mi alespoň "na rovinu" sdělil, jak to s tím dodáním je, protože v průběhu té mojí "čekací lhůty" mi to zdůvodňoval několika velmi nelogickými a zvláštními výmluvami, které mě přivádějí právě k myšlence, že je na tom něco zvláštního... jako například že kamiony zrovna nejezdí jeho směrem, přičemž se jedná o Prahu, kde je několik značkových i prémiových prodejců a že by z toho jakéhosi "centrálního skladu" nejezdili kamiony do Prahy.... to je přinejmenším hodně podezřelá výmluva... :-)
Aktuální info z tohoto pátku (29.4.) mám, že v pondělí 2.5. bych si měl jet pro auto - prý již ho "expedovali" - tak uvidíme. Ale když jsem psal o těch zvláštních důvodech - tak zase něco: prodejce mě již ve čtvrtek informoval, že auto je naloženo na kamionu, pak mi volal v pátek dopoledne, že jím jedou 2 kamiony, pak zase odpoledne, že ani na jednom moje auto nebylo a právě že dle jeho informací ho již expedovali a dorazí v pondělí. Tak ať mi teda již někdo vysvětlí, jak je možné že když je auto ve čtvrtek naloženo na kamionu, že přijede až v pondělí - podotýkám, že dle prodejce se jedná o centrální sklad ve vzdálenosti cca 50 km od Prahy...
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - nor

Příspěvek od vorlajz »

auta se vyrábí na sklad ... tzn. že i takový Premium ve 136 kW může být k dispozici...

v momentě objednávky skladového vozu (myslím ti vůz, který na centrálním skladu v ČR) ... si prodejce vůz může zarezervovat nezávazně na dobu 48 hodin... v ten moment, už mu auto nemůže nikdo "sebrat" ... myšleno tím jiný prodejce... tzn., že jestli ti prodejce slíbil skladový vůz, tak objednávku, na základě které jsi zaplatil, vytvořil právě již na skladový vůz s konkrétním VIN...

z mého pohledu... mohlo dojit k poškození vozu při přepravě a auto se opravuje a tudíž se zpozdilo jeho dodání... jinak může být ještě problém v tom, že prodejce vůz nezaplatil dovozci a ten mu neuvolnil VTP...

dodací doba je skutečně 7 - 10 dní... je-li vůz na skladě u Mladé Boleslavi... jinak prodejce v systému i vidí, zda je auto, té požadované specifikace na cestě na sklad apod.

kde máš auto objednané?

jinak jsem auta Hyundai chvíli prodával, tak vím, jak to chodí...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Dalisimo
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2016, 21:24

Re: Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - nor

Příspěvek od Dalisimo »

Auto mám objednáno v Praze - Auto Zeman.
Poptávku jsem posílal 4.4.2016 a hned 5.5.2016 jsem od Auto Zeman dostal nabídku s konkrétní cenou a zprávou, že auto je pro mě nezávazně 2 dni rezervováno. Následně po obdržení dalších nabídek jsem auto 7.4. závazně objednal - osobně v autosalonu Zeman a složil jsem 30 tis. zálohu.
Následně jsem zaslal cca 13.4. akontaci a leasingová společnost zaplatila zbytek 14.4.
Termín dodání sliboval prodejce max. do 10 dnů od data 7.4., kdy jsem složil zálohu. Dnes je 1.5. a auto zatím není 100% k odběru - to se mám dozvědět zítra dopoledne, zda si odpoledne 2.5. můžu jet pro auto...
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - nor

Příspěvek od HOTHEAD »

Tak hlavně ať to dopadne. Může to být fakt jen hloupá shoda okolností. Věřím že budeš spokojený,
dej vědět jak to probíhá a kdyžtak sem hoď foto toho krasavce.
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Uživatelský avatar
báďa
**
Příspěvky: 141
Registrován: 31 říj 2015, 07:17
Bydliště: praha 9

Re: Lhůta dodání nového skladového vozu Hyundai Tucsom - nor

Příspěvek od báďa »

mno,já když jsem objednal Tucsona skladovku z centráního skladu,tak mi řeli že bude max do 3 neděl,už jsem taky věděl vin apod a nakonec přišel za 14 dní a kousek..každopádně je to zvláštní postup,možná bych si nechal zavolat nějakého vedoucího a chtěl po něm vysvětlení,a jelikož jsme češi a auto stálo nemalý peníz,tak nějakou kompenzaci :D
Hyundai Tucson 1.7 crdi polar white 2015
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“