převodovka H1

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tove
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 říj 2006, 19:48
Bydliště: Praha

převodovka H1

Příspěvek od tove »

nevíte kde někdo opravuje převodovky na H1 ?? už mě to moc neřadí, hlavně trojku tam lze dát jen s velkym citem nebo meziplynem, nebo koupit nějakou sterší ???
Reklama
 

Uživatelský avatar
bufan1
*
Příspěvky: 92
Registrován: 05 zář 2009, 20:40
Bydliště: Praha

Re: převodovka H1

Příspěvek od bufan1 »

Co nejde silou, jde ještě větší silou :-)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: převodovka H1

Příspěvek od ivan »

tove píše:nevíte kde někdo opravuje převodovky na H1 ?? už mě to moc neřadí, hlavně trojku tam lze dát jen s velkym citem nebo meziplynem, nebo koupit nějakou sterší ???
Tady jeden borec jí prodává k vzhledem k ceně více než slušná :shock: ,oprava té tvé by byla o hodně dražší,tím bych se nezatěžoval,tedy aspoň já tedy ne 8)
http://www.aukro.cz/item844821199_hyund ... dovka.html
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka H1

Příspěvek od Espero »

Myslím, že jde o to, kolik toho chceš s H1 ještě najezdit, jestli hodně, byly by lepší oprava, jestli už jen málo a chceš to dát pryč, kup třeba i starší. Problém je v tom, že nikdy nevíš, co v takovémhle případě koupíš, kolik to má najeto a jak s tím kdo zacházel a jestli nakonec nebude výsledek obdobný původnímu stavu.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: převodovka H1 2WD

Příspěvek od Michal#2 »

Ahoj,
ve stredu se mi prihodila zajimava a dost neprijemna vec. Normalne jsem prijel, zaparkoval, zaradil rychlost.. Po hodine prijdu k autu, nastartuji, chci zaradit a s radickou nejde vubec pohnout, lehce jsem zkousel a nic, tak jdu pod auto, divam se na tahla, maji vuli, zejmena jedno, ale ale zasekly nejsou, takze to zaseknuti je nekde v prevodovce...
Kazdopadne stav byl takovy, ze nebyla zarazena zadna rychlost a zadni kola diky prevodovce nepohybliva - zaseknuta, takze by to neslo ani odtahnout... (ledaze bych odpojil kardan)
Tak jeste naposled jsem zkusil vzit za paku trochu silneji (kdyz to nejde silou, pujde to vetsi silou) a povolila a vse normalne funguje..
Zatim se to neopakovalo, fakt nechapu... Ted nevim jestli to byla nahoda, kdyz uz jsem chcipal motor a radil jednicku a mozna jsem zmackl spojku hodne malo, ze se to dostalo do nejake mezipolohy a tento stav byl dilem nahody(co se stane s pravdepodobnosti 1:1000000) a nebo je v prevodovce neco spatne.. Kazdopadne zadne podezrele zvuky nedela, razeni funguje jako vzdycky...
Nestalo se vam nekdy neco takovyho? (Mně jo, ale to bylo povoleným tahlem ještě na transportéru VW T3)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka H1

Příspěvek od Espero »

Stalo, ale ne u H1, šlo o táhla řazení, která se musela měnit jako sekundární závada při utržení silentbloku motoru. Jenže u Dacie Logan MCV I. typ a to může být úplně jinak udělané než u H1. V každém případě myslím bude vhodné zkontrolovat a poštelovat kulisy řazení v domečku a táhla řazení.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: převodovka H1

Příspěvek od oltcitak »

daj dolu gumovu manzetu z radiacej paky, je tam klbovy mechanizmus, pozri, ci nieje prasknuty, to mohlo sposobit nekorektny posuv tiahel a bloknutie v nejakej polohe...
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“