LAK - problemy & ochrana

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od MICHAL77 »

Dělá to většina aut, protože uvnitř kondenzuje vlivem rozdílných teplot voda a pak to začne hnít. Nepomůže ani pozink (je z venkovní strany) bohužel ani nástřik dutin běžným prostředkem to zcela nezachrání. Řwším to olejem, protože co je mastné to nerezaví.
.........
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od cert »

MICHAL77: nechci se přít, ale jednostranně pozinkované plechy karoserie jsou poměrně historie (to bylo použito třeba na Golfu III a to jen na některých částech karoserie). Dnešní karoserie se vyrábí z oboustranně pozinkovaných plechů. V raznici se díl vytvaruje a ostřihne - tj. v místě střihu zinek není. Zrovna tak po svaření se zinek v místě svaru spálí. Proto se potom ještě dále karoserie antikorozně upravují. Spoje se upravují překrytím housenkou tmelu a od výrobce bývají (tutově třeba v případě koncernu VW) dutiny opatřeny z výroby nástřikem vosku.

Podle mého jistá místa korodují více i tím, že se v nich stýká více než dva díly karoserie. Dalším důvodem je to, že se karoserie svařuje bodově (laserové souvislé svary - pokud jsou použity, se vyskytují tak v oblasti střechy) a v místech mezi body není ideálně provedeno přetmelení.

Proto je vždy, i na nových autech, vhodné i přes následný několikatýdenní zápach stříkat na autě dutiny něčím mastným a spodek něčím na bázi bitumenu. Chybu to ale přece jen má - při případném požáru auta to vystříkané mastným o něco lépe hoří... ale pokud jednou auto začne hořet, tak je to stejně fuk, protože je povětšinou celé v ...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od benny »

Proti korozi bráním ácu olejem , jenom nevím kudy a kam dostat olej do lemů zadních blatníků ( nadkolí ). Někudy ze zadního kufru po sundání tapecu ? Poradíte někdo ? Mám obavu aby mi někam nenatekl olej dovnitř pod sedadla nebo pod koberce podlahy. Jinak se také držím hesla , co je mastné nerezne ........ :D
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od MICHAL77 »

Určitě to půjde z části z kufru a zbytek asi vrtnout dírku někde pod zámkem dveří a pak zadělat krytkou. Vystříkávám pomocí pistole na dutiny.
.........
ladaj
Příspěvky: 6
Registrován: 21 črc 2016, 15:18

Skvrna na laku

Příspěvek od ladaj »

Ahoj,

nevíte někdo od čeho by mohla být skvrna na kapotě - je velká asi 1-2cm (viz foto).
Dával jsem auto do servisu, ničeho jsem si nevšiml ale po chvilce mi volali jestli o té skvrně vím - údajně dle servisu je od trusu ptáků, ale nevím.
Auto je I30 2014.
Přílohy
skvrna.jpeg
skvrna.jpeg (86.54 KiB) Zobrazeno 4378 x
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Skvrna na laku

Příspěvek od milda h »

:-k To by ten pták musel něco baštit někde v chemičce. #-o
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Skvrna na laku

Příspěvek od mikodim »

nejake rozpúšťadlo to má na svedomí, podla mna.. Od vtákov je lak len matný, ale takto pochybujem by sracka rozpustila lak aj farbu.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

To asi nekdo v servisu podelal... Od ptaka to neni na 100%.

Odeslano z Androidu.
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Skvrna na laku

Příspěvek od only_one »

to je jako by na to někdo působil extrémním teplem bodově. Tohle se řešilo v londýně http://cestovani.idnes.cz/mrakodrap-tav ... -sveta_tom

Klidně si mohl stát na místě, kde se ti vytvořil koncentrovaný paprsek a bylo vymalováno. Stačí chvilka..
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skvrna na laku

Příspěvek od cert »

ladaj:
přesně tohle poškození laku mi udělala kapka brzdové kapaliny na laku kdysi u škodovky (a to se mi to stalo při opravě v autorizovaném servisu). Tohle fakt od ptáků není.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
ladaj
Příspěvky: 6
Registrován: 21 črc 2016, 15:18

Re: Skvrna na laku

Příspěvek od ladaj »

Díky moc za názory.

Ta brzdovka ani žádná běžná chemie se mi moc nezdá, volali do půl hodiny,že to tam je. Čekal bych, že by musela působit dýl, aby se dostala až na pozink.

Viděl bych to spíš na něco tepelnýho (ze svářečky atd.), ale nevím.L
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Skvrna na laku

Příspěvek od AleKa82 »

Ta brzdovka je docela možná. U skutru mi při odvzdušňování kápla brzdová kapalina DOT 4 na lakovaný díl a barva během chvíle udělala něco podobného, co je na obrázku. Byl to fakt fofr.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
darosh
**
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2015, 08:47

Příspěvek od darosh »

Ahoj já když dávám auto do HCP tak si ho nafotit ze všech úhlů asi pro takovýto případ. Technik když to přebírat si auto nafotil nebo ne prohlížel?

Odesláno z mého Nexus 6 pomocí Tapatalk
Hyundai i30 kombi 1,6 MPI D-CVVT 88 kW - Ice Blue WEEKEND - 03/2015 <
Renault Megane II 04/2009 < předáno manželce :-)
Mazda 323 BA - Prodáno
Škoda 105 - Sešrotováno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“