hyundai i30 - 3. generacia

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Novou i30 vstřebávám téměř 24 hodin. Na design mám poměrně vyhraněný názor, za mě jsou nejkrásnější běžná auta historie (ano, pomiňme Lambo Miura i můj milovaný E-type Mk.I) Fiat Uno a Lancia Delta první generace-auta podle pravítka. Z toho celkem logicky plyne, že fluidní design EL/LM (ix35), GD (i30) a VF (i40) se mi prostě nelíbí. A nic na tom nemění ani fakt, že dvě z těchto aut mi stojí před domem.
Směr, kterým se nová i30 ubírá se mi líbí, je jednodušší, právě bez WOW efektu. Konečný názor si udělám samozřejmě až v prosinci při osobním setkání v rámci zahájení prodeje v ČR, ale za sebe bych to definoval "zatím opatrně optimistický".
Interiér se mi na první pohled líbí - horizontální členění mi vyhovuje a vsazený tablet mi nevadí :lol: .
Ceník bude ze začátku samozřejmě úlet, ale to bych moc neřešil, hlavně aby struktura výbavových stupňů dávala smysl v kombinaci s jednotlivými motory.

Už jsem to tu uváděl, kombi přijde v březnu, jen zatím netuším zda premiéra nebo zahájení prodeje (osobně tipuji premiéru se zahájením prodeje do června).

Model i40 nástupce zatím nedostane, podle dostupných informací ho čeká další facelift. Zřejmě si na sebe ještě nevydělal, a tak nástupce zatím nebude (nemám ověřeno z více zdrojů).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Mr. HYUNDAI píše:Novou i30 vstřebávám téměř 24 hodin. Na design mám poměrně vyhraněný názor, za mě jsou nejkrásnější běžná auta historie (ano, pomiňme Lambo Miura i můj milovaný E-type Mk.I) Fiat Uno a Lancia Delta první generace-auta podle pravítka. Z toho celkem logicky plyne, že fluidní design EL/LM (ix35), GD (i30) a VF (i40) se mi prostě nelíbí. A nic na tom nemění ani fakt, že dvě z těchto aut mi stojí před domem.
Směr, kterým se nová i30 ubírá se mi líbí, je jednodušší, právě bez WOW efektu. Konečný názor si udělám samozřejmě až v prosinci při osobním setkání v rámci zahájení prodeje v ČR, ale za sebe bych to definoval "zatím opatrně optimistický".
Interiér se mi na první pohled líbí - horizontální členění mi vyhovuje a vsazený tablet mi nevadí :lol: .
Ceník bude ze začátku samozřejmě úlet, ale to bych moc neřešil, hlavně aby struktura výbavových stupňů dávala smysl v kombinaci s jednotlivými motory.

Už jsem to tu uváděl, kombi přijde v březnu, jen zatím netuším zda premiéra nebo zahájení prodeje (osobně tipuji premiéru se zahájením prodeje do června).

Model i40 nástupce zatím nedostane, podle dostupných informací ho čeká další facelift. Zřejmě si na sebe ještě nevydělal, a tak nástupce zatím nebude (nemám ověřeno z více zdrojů).
Na design nové i30 mám velice podobný názor.

Jinak k těm "pravítkovým" skvostům bych za sebe každopádně přidal ještě klasická Volva 240/740 a Alfu 155 :wink:
i20 1.1CRDi (2015)
Malli
*
Příspěvky: 40
Registrován: 03 bře 2015, 23:23

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od Malli »

Hmm, tak toho jsem se obával. Když Hyundai přišla s novým designem 2. generace(fluidic sculpture), tak jsem byl doslova očarován i30 a hlavně i40 (kterou jsem si nakonec i v posledním faceliftu pořídil) - vskutku překrásná a unikátně vypadající auta (zda-li jsou perfektní funkčně či nikoliv to už je jiná věc :) ). Nedávno přišla nová i20, která byla ohromným skokem kupředu a zároveň naznačila směr, kterým se chce Hyundai dále ubírat(což mi přineslo mírné obavy, ale nechtěl jsem předbíhat). Nová Elantra mně přišla Ok - ne takový boom jako když to Hyundai rozbalilo (viz. I30, I40), ale jo dobrý chtěli trochu srovnat rozlet a povedlo se. Nicméně tohle (jde pouze o můj subjektivní pohled) je podle mě velký krok zpět a vozidlo mi velice připomíná I30 gen. 1., a skoro bych tak mohl říct, že žádná generace 2. nikdy neexistovala a přeskočili z generace 1. na 3. Jsem zklamaný, ale asi se to dalo čekat (viz. I20). Jsem zvědavý jak dopadne další postup v případě I40 (budoucí znovu Sonaty), ale pokud to bude podobný princip "upgradu", tak pro mě bohužel nebude. S tímhle musím konstatovat, že škodovka utíká svým novým a povedeným vzhledem daleko dopředu. Opět ovšem jde pouze o můj subjektivní pohled.

M.
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od icu »

Kim-Hyun-Sen píše:
t0x!n píše:Jak jinak,"úplně nově" by měl asi panel ovládání klimy vypadat? :roll:
Tak nové to opravdu není, ale lepší a přehlednější ovládání klimy jsem nezažil (omlouvám se, obrázky vkládat zatím neumím...): http://goo.gl/gLvW6A

V zásadě - kolečkem kolem tlačítka Auto se nastaví žádaná teplota, tři tlačítka kolem kolečka určují směr "ofuku", a to vše pro každou stranu vozu nezávisle (jinými slovy, teplo na nohy spolujezdce a svěží vánek na tělo řidiče není problém). Větrák je jediný pro obě strany společný, funkce Auto je myslím zřejmá.

Horních šest tlačítek se pak využívá málo - vypnutí duálu, vypnutí kompresoru, vnitřní oběh, vypnutí "kompletní vzduchotechniky", rychlé "rozmrazení" (rozmrazení zadního okna + plný ofuk čelního skla, vypíná se samo cca po 5 minutách), rozmrazení zadního okna (také se vypíná samo).

Upřímně - nastavování teploty tlačítky u aut. klimy i30 GD nepovažuji za optimální. je to efektní, ale nepříliš efektivní.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Malli : S tímhle musím konstatovat, že škodovka utíká svým novým a povedeným vzhledem daleko dopředu.

Plně chápu že se nová i30 nemusí líbit každému a na názoru o návratu k designovému jazyku první i30 možná něco bude.
Ale čemu nerozumím je to okouzlení Škodou. Jako chápu že jejich vlezlý a agresivní marketing na čechy platí. Není před tím úniku a mediální masáž před uvedením každého jejich modelu je neskutečná. Navíc zjevně působí takový ten stádní efekt-každý má škodu, tak já musím mít taky škodu. To prostě podprahově funguje.Tomu odolají jen silné osobnosti s vlastním názorem. Auta jsou to po technické stránce ve všech směrech průměrná=dobrá. Nic víc, nic míň. Ale co se týká designu je současná produkce Škody jedna velká N.U.D.A !
Z mého pohledu jsou balzámem pro oko prázdninové cesty autem po evropě, kde je rozmanitost značek a modelů (jasně VW to trochu kazí) mnohem větší než u nás, a kde 2 auta ze 3 nemají na kapotě slepici.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od bony »

Jsem úplně stejného názoru a už jsem to zde i někam psal. I30 3 gen. vypadá opravdu jako gen 1. a to je velký krok zpátky. Takové strohé, bez nádechu a emocí. Jsem max. rád za i30 2 gen. Jak po stránce exteriéru tak interiéru. Upřímně řečeno do gen 1 ani do gen 3 bych nešel ani náhodou. Palubka to je jedna velká katastrofa připomínající Fabii II kde se neustále naráží kolenem do středového sloupku a o tom příšerném tabletu ani nemluvě. Celkový dojem velký krok zpátky pokus o zkombinování Fabie a BMW řady 1 (zadek, i z boku) :-(
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od vorlajz »

nastavování teploty kolečkem je takový, řekl bych, uživatelsky přívětivý :) ale nevadí mi, že mám v autě tlačítka, protože to stejně jezdí takřka celý rok na 22 st. :)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od icu »

Jo. Prostě ho čapnu a vím, každé cvaknutí encoderu je změna o půl stupně. Nemusím přemýšlet, které tlačítko mačkám, letno zkontroluji finální teplotu. Po přesednutí z Idey jsem měl tendenci regulovat teplotu větrákem :D (mimochodem, hýbete někdo v i30 s rychlostí větráku u aut. klimy? ;) )

Ano, také mám aut. klimu hlavně kvůli tomu, aby byla celou dobu na Auto a já nemusel řešit tepelnou pohodu v autě, na druhou stranu se snažím držet teplotu v autě max. o 5 st. nižší než je venku, abych po vystoupení neměl tepelný šok, takže jsem s tím přes srpen trochu musel hýbat i během jízdy a moc mi to nevyhovovalo.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Malli
*
Příspěvky: 40
Registrován: 03 bře 2015, 23:23

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od Malli »

Kim-Hyun-Sen píše:Malli : S tímhle musím konstatovat, že škodovka utíká svým novým a povedeným vzhledem daleko dopředu.

Plně chápu že se nová i30 nemusí líbit každému a na názoru o návratu k designovému jazyku první i30 možná něco bude.
Ale čemu nerozumím je to okouzlení Škodou. Jako chápu že jejich vlezlý a agresivní marketing na čechy platí. Není před tím úniku a mediální masáž před uvedením každého jejich modelu je neskutečná. Navíc zjevně působí takový ten stádní efekt-každý má škodu, tak já musím mít taky škodu. To prostě podprahově funguje.Tomu odolají jen silné osobnosti s vlastním názorem. Auta jsou to po technické stránce ve všech směrech průměrná=dobrá. Nic víc, nic míň. Ale co se týká designu je současná produkce Škody jedna velká N.U.D.A !
Z mého pohledu jsou balzámem pro oko prázdninové cesty autem po evropě, kde je rozmanitost značek a modelů (jasně VW to trochu kazí) mnohem větší než u nás, a kde 2 auta ze 3 nemají na kapotě slepici.
Nechtěl jsem tahat do tohoto vlákna přímo Škodovku. Sám vozidlo jejich produkce nevlastním, ale na druhou stranu Škodě fandím, stejně tak jako fandím Hyundai a nějakou vyhrocenost na jednu či druhou stranu neřeším. Vzhled, design, look či jakékoliv jiné slovo, které se používá v tomto spojení je vskutku do velké míry subjektivní (i přesto, že v estetice existují určitá řekněme "pravidla"), ale to je na tom právě to úžasné a přináší to do našeho okolí ohromnou rozmanitost a proto nepovažuji za rozumné soudit co je a co není ošklivé tak striktně jako někteří lidé soudí(teď to není výtka přímo na tebe). Vyčítat jakékoliv firmě specifikou mediální kampaň mi přijde taky příliš ukvapené (třeba Hyundai se taky nepyšní umírněnou formou propagace:)) a už vůbec podle toho nechci soudit samotná auta. Škoda podle mě dělá kroky směrem vpřed co se vzhledu týče a za tím si stojím, ale poukázal jsem na to hlavně z toho důvodu protože Hyundai udělala OBROVSKÝ skok vpřed tím co předvedla s 2. gen. I30/I40 a teď se mi tak nějak zdá, že tímto modelem to bude malý krůček zpět, což mě zaskočilo.

M.
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Malli píše:
Kim-Hyun-Sen píše:.
Nechtěl jsem tahat do tohoto vlákna přímo Škodovku. Sám vozidlo jejich produkce nevlastním, ale na druhou stranu Škodě fandím, stejně tak jako fandím Hyundai a nějakou vyhrocenost na jednu či druhou stranu neřeším. Vzhled, design, look či jakékoliv jiné slovo, které se používá v tomto spojení je vskutku do velké míry subjektivní (i přesto, že v estetice existují určitá řekněme "pravidla"), ale to je na tom právě to úžasné a přináší to do našeho okolí ohromnou rozmanitost a proto nepovažuji za rozumné soudit co je a co není ošklivé tak striktně jako někteří lidé soudí(teď to není výtka přímo na tebe). Vyčítat jakékoliv firmě specifikou mediální kampaň mi přijde taky příliš ukvapené (třeba Hyundai se taky nepyšní umírněnou formou propagace:)) a už vůbec podle toho nechci soudit samotná auta. Škoda podle mě dělá kroky směrem vpřed co se vzhledu týče a za tím si stojím, ale poukázal jsem na to hlavně z toho důvodu protože Hyundai udělala OBROVSKÝ skok vpřed tím co předvedla s 2. gen. I30/I40 a teď se mi tak nějak zdá, že tímto modelem to bude malý krůček zpět, což mě zaskočilo.

M.
Já jim taky způsob jakým vedou marketingové kampaně nevyčítám. To že jsou agresivní, rafinované a účinné je pouze konstatování. Např. 90% článků o nových modelech škody zaplňujících na pokračování pravidelně media v ČR nejsou označena jako PR , přestože jejich zveřejňování je dílem PR agentury a je součástí marketingové kampaně.
Marketing HMC je v tomto jaksi primitivnější a přímočařejší. To se ale odvíjí způsobu vedení globálních kampaní a české vedení Hyu to může ovlivňovat pouze do určité míry (bohužel to málo co dělat může, činí dost amatérským způsobem)

Co se týká designu Škody, tak se naopak v kontextu dobové konkurence od doby Oct I. a Fabie I. nijak výrazně neposunul a zůstává přesně tam kde ho chtějí němečtí majitelé mít. Tedy takový chudý příbuzný VW. Koncernová alternativa ve stylu "value for money". Netvrdím že je to špatně, ale nechtěj abych ti odkýval že Škodovky jsou hezká auta :mrgreen:
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od shawt »

Podle me se chteli hlavne priblizit evropskemu trendu a to se jim asi povedlo...interier 2he generace ma mnohem dusevnejsi charakter nebo jak to popsat. Proste je to krasa, kdezto tohle nove pojeti je takovy ten trend a ja si nemyslim, ze byt trendy je neco super. :^o
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od vorlajz »

Hyndai i30 II. generace byl a je každým kouskem karoserie originální a jedinečný... o Hyundai i30 III. generace toto tvrdit nemůžu, protože nápadně připomíná různá konkurenční auta...

a souhlasím s tím, že interiér stávající i30 má "duši"... moc se mi líbí...

ještě k té Škodovce... některé věci se mi na ní nelíbí a designem mě taky zrovna neoslňuje... snad teď nový Superb a Octavia kombi Scout jsou dle mě pěkná auta... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

vorlajz píše:Hyndai i30 II. generace byl a je každým kouskem karoserie originální a jedinečný... o Hyundai i30 III. generace toto tvrdit nemůžu, protože nápadně připomíná různá konkurenční auta...

a souhlasím s tím, že interiér stávající i30 má "duši"... moc se mi líbí...

ještě k té Škodovce... některé věci se mi na ní nelíbí a designem mě taky zrovna neoslňuje... snad teď nový Superb a Octavia kombi Scout jsou dle mě pěkná auta... ;)
..no tak jasně, co člověk to názor. Za sebe musím říct, že jsem nikdy nepochopil v čem spočívá pro některé lidi přitažlivost verze Octavie s tou podivnou plastovou kreací na spodní hraně nárazníku zvané Scout. Na mě to působí jako vítěz okresní tunigshow pořádané na poli v Horní Dolní.
http://i3.cn.cz/1418817495_008.jpg
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od vorlajz »

Kime... No kazdemu se libi neco jineho ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
jjim
*
Příspěvky: 19
Registrován: 20 dub 2015, 17:43

Re: hyundai i30 - 3. generacia

Příspěvek od jjim »

Nevím, nevím. Nějak mi to prostě jako celek nejde dohromady. A jak už jsem psal jediný použitelný motor bude 1,4T. Trochu se bojím, že cena s 1,4T bude mimo můj rozpočet. Na živo to bude třeba dobré, uvidíme. Zatím to vypadá , že moje další auto už bude jiná značka. Uvidím co nová kia ceed. Jinak mazda 3 to jistí.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Pokec“