Ahoj, dotaz nováčka a potenciálního vlastníka

1998 - 2000

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
hans12
Příspěvky: 2
Registrován: 09 zář 2016, 13:30

Ahoj, dotaz nováčka a potenciálního vlastníka

Příspěvek od hans12 »

Ahoj, uvažuji o koupi Hyundai Santamo / Mitsubishi Space Wagon této generace:
Obrázek
Jde o to, že sháním MPV s dost omezeným rozpočtem ... další varianty, o kterých uvažuji jsou Toyota Previa, Honda Shuttle, VW Sharan s rotačkou 66kW a překvapilo mě, že zatímco tyto vozy jsou za cenu 30 - 40 tisíc v pokročilém stádiu rozkladu, Santamo / Space Wagon vypadají o dost zachovaleji (že je Space Wagon o trochu menší než ostatní vyjmenované vozy vím, ale stejně mi přijde ten rozdíl v ceně výrazný). Je v tom nějaký skrytý problém, že jsou tato auta o tolik levnější? Omlouvám se za na první pohled tupý dotaz, ale při hledání na netu byla naprostá většina výsledků buď obecné nic neříkající kydy, články o novější generaci Space Wagonu s 2.4 motorem která mě nezajímá, případně rozsypaný čaj. A ještě jeden dotaz - je nějaký rozdíl mezi Mitsubishi Space Wagon a Hyundai Santamo, ať už v konstrukci nebo ve zpracování?

Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Ahoj, dotaz nováčka a potenciálního vlastníka

Příspěvek od Richard555 »

No já kdysi měl Mitsubishi Space Wagon, ale ještě ten hranatý, ještě starší generace. Byl v 2,0 benzín tuším r.v 1987. Auto bylo v pohodě, spolehlivý, ale v době kolem 90 let byl velký problém sehnat ND, aut moc nebylo, takže vrakoviště nepřicházelo v úvahu a díly se musely objednávat přímo v Mitsubishi a bylo to nehorázně drahý. Jaká je situace dnes nevím, jen na toto upozorňuji....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
hans12
Příspěvky: 2
Registrován: 09 zář 2016, 13:30

Re: Ahoj, dotaz nováčka a potenciálního vlastníka

Příspěvek od hans12 »

Díky za odpověď, taky mám z dostupnosti dílů trochu vítr, těch aut v čr moc není...ale zas jsem někde četl, že některé díly jsou společné s ostatními Mitsubishi, ne teda že by těch tu jezdilo nějak hodně :D
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Ahoj, dotaz nováčka a potenciálního vlastníka

Příspěvek od Richard555 »

No jde o to, že těch aut nebylo moc vyrobeno a tak se pro ně nedělá skoro žádná "druhovýroba" tedy ND seženeš, ale jen originální díly, které musíš objednat. Tím nemyslím zrovna destičky nebo kotouče, když se něco podělá, bude asi problém časově i finančně....
Zajímavý u tohodle auta je, že pokud si vzpomínám dělala se i verze s 4x4 ale mám pocit že to dělal jen Mitsubishi.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „SANTAMO“