IX20-Pískání levého zadního kola.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
vicovm
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2015, 14:31

IX20-Pískání levého zadního kola.

Příspěvek od vicovm »

Prosím o radu s následujícím problémem.
U IX20 po cca 38000km začalo pískat levé zadní kolo. Zprvu jenom na rovině, následně i v pravé zatáčce. Po zešlápnití brzdy zprvu přestalo a teď píská i při brždění. Samozřejmě LZ je teplejší jako zbývající kola. Pískání je závislé od teploty. Objeví se po ujetí cca 70km, trvá cca 2min a zase zmizí. Autíčko bylo v servisu, byly "zbroušeny" hrany, byla vyčištěna brzdná soustava a nakonec byly vyměněny kompletně zadní třmeny. Nepomohlo, píská stále.
Nevíte proč?? Díky za rady i odpovědi.

vicovm
Reklama
 

Mireček
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 kvě 2014, 08:45

Re: IX20-Pískání levého zadního kola.

Příspěvek od Mireček »

Nejsem žádný expert, ale kontroloval jsi ložisko. To když je špatné a ještě když se zahřeje tak hvízdá.
jimac
Příspěvky: 3
Registrován: 11 zář 2016, 14:21

Re: IX20-Pískání levého zadního kola.

Příspěvek od jimac »

Mě se to stalo cca po 25.000km u pravého kola. V hyundai servisu mi samozřejmě za 500,- vyčistil brzdy a strhl hranu na kotouči. Po cca 30km opět pískání, tak jsem to dal do neautorizovaného servisu a řekli mi, že se na brzdy ani nešáhlo a že "čelisti" jsou totálně zatvdrlé. Rozebráno, vyčištěno, promazáno a od té doby vše O.K.
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: IX20-Pískání levého zadního kola.

Příspěvek od frawd »

Mne sa hrialo zadné pravé koleso. Po vyčistení sa to znova objavilo do cca 2000 km. Vymenili brzdový strmeň na záruku a teraz je to ok.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Odpovědět

Zpět na „ix20“