1.6 CRDi - zaklepání po startu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: 1.6 CRDi - zaklepání po startu

Příspěvek od only_one »

Já bych k tomu nebyl tak kritickej, chcete od moderního dízlu, kde jsou šílený tlaky na railu a kompresní poměr na válcích kultivovaný projev uplně od začítku... to ale prostě nejde a kultovavné to není ani za tepla :-D .. Dělají to skoro všechny Crdi co jsem měl od kii i hyundae. Může být špatně dovřený EGR, chvilková nerovnost tlaku, studený vstřikovač špatně rozpráší naftu, nafta špatně shoří za studena, komprese může být nerovnoměrná - což prostě za studena par vteřin po startu dělá tyhle anomálie a není to podle mě nic nenormálního a ano kvalitní aditivovaná nafta vliv má, Ale jde o okolnosti. Dělá to i moje CRDi co má najeto taky pár tisíc. Může to být i neukončeným čištěním DFP ... ja osobně to neřeším a servis tím uhánět nebudu. POdle mě to je prostě vlastnost..
Reklama
 

DanielP
*
Příspěvky: 43
Registrován: 18 zář 2016, 23:09

Re: 1.6 CRDi - zaklepání po startu

Příspěvek od DanielP »

Ja ted prave zacal tankovat u OMW ten jejich MaxxMotion a jede to teda paradne. Auto se hybe pekne za plynem a tohle klepani mi vymizelo v podstate okamzite co se nasali tohle palivo. A teplota nevim. Kdyz bylo teplo delalo mi to ( + jsem tankoval levnejsi naftu ).

Ted je chladno mam tam tu lepsi naftu a nic. Studenej motor. Ranni teplota 4°C. Nastartuju a prede jako kote.

Nevim zda je to tim softwarem i to je varianta. Ale proc mi to delalo predtim a ted to je pryc? V servisu jsem od te doby nebyl :-/
III.generace i30 Fastback 1.4T-GDi 103kW 2019 Style - navi. 6st.man
II.generace i30kombi 1.6 crdi 81kW 2014 Weekend (ex)
martinrozsy
*
Příspěvky: 61
Registrován: 07 led 2014, 15:02

Re: 1.6 CRDi - zaklepání po startu

Příspěvek od martinrozsy »

Nevim nechapu to me to delalo vzdy kdyz byl motor studeny a venku silena vedra... naftu tankuji stale na stejne benzince od Benziny a pridavam pri kazdem tankovani aditiva VIF. V lete kdyz byl mimoradnr nektery den trosku chladnejsi oproti dnum s vedry se toto zaklepani nebo duseni motoru neprojevilo. Vzdy pouze ve vedru coz mi přijde divne aby se nafta spatne vznitila pri vedrech.Pochopil bych to kdyby se to projevovalo v chladnych dnech ale behem veder? To mi hlava nebere
Uživatelský avatar
Keany
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 bře 2016, 12:31

Re: 1.6 CRDi - zaklepání po startu

Příspěvek od Keany »

U mě to nakonec vyřešili asi 2 věci.

1. Nainstalovali nový software - (opravoval problémy motoru při běhu na volnoběh)
2. Začal jsem tankovat pouze Vervu

Od té doby klid, i když byly vedra a motor studený tak se nic neozvalo. Beru to tak, že je to vyřešené.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“