Zatekanie do kufra (hatchback)

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
djmido
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2015, 09:20
Bydliště: SK

Zatekanie do kufra (hatchback)

Příspěvek od djmido »

Zdravím, mám opakujúci sa problém so zatekaním do kufra. To čo sa riešilo pri kombi mi nepomohlo, preto dávam aj novú tému. Najskôr som nevedel identifikovať odkiaľ mi do neho zateká, tak som bol v servise, tam mi povedali, že doladili dvere batožinového priestoru, že by to malo byť vporiadku (ešte sa s tým údajne nestretli). Teraz začalo trochu viac pršať a pri rezerve mám 5-6 cm vody. Najskôr sa mi začali poriadne zahmlievať okná tak som pátral po príčine. Servis budem chcieť opätovne navštíviť, zateká mi už aj pri nohách za šoférom (nikto tam nesedel 2 týždne). Dnes sa mi to podarilo odfotiť, keď to bolo aj viditeľné. Mám panoramatické strešné okno no keď som bol v servise, tak zo strechy to vraj nemôže byť, no podľa obrázku by som najviac tipoval strešné okno. Ďakujem za odpovede.
Přílohy
IMAG0761.jpg
IMAG0761.jpg (63.71 KiB) Zobrazeno 3399 x
Hyundai i30 1.6 GDi (99kw) Style hazel brown, 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
zdeminem
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 12:59

Re: Zatekanie do kufra (hatchback)

Příspěvek od zdeminem »

jen si to tu značkuju, taky mám panoramu a můžu říct že neteklo do auta ani přes tu původní, ani přes tu novou (už mám střechu jednou měněnou).
Ale samotného mě to zajímá na co si dát pozor. Každopádně teď ještě před mrazíkama nějakým bordele ošetřím ty plochy kde to dosedá...
i30 CW Cool red 1,6 CRDi 100kW Premium AT 17.1.2019 total crashed (né mojí vinou)
i30 fastback Polar White 1,4 T-GDI DCT Style
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatekanie do kufra (hatchback)

Příspěvek od t0x!n »

popros servis popr zkontroluj sam tesneni ktere je kolem celyho kufru dokola, servis ac vse u me udelal nahovno, tak kdyz puvodni tesneni kousek servali pri vymene zadniho narazniku a neprilepili, tak mi takhle stejne teklo do kufru, pote objednali nove tesneni, ktere nalepili a byl pokoj
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zatekanie do kufra (hatchback)

Příspěvek od AleKa82 »

Ahoj, já měl sice CWčko ještě z generace FD, ale taky jsem dost dlouho řešil vodu v kufru. Nakonec jsem sundal boky kufru, vzal hadici a důkladně kropil nejprve oblast okolo zadních světel. Tam byl jen malý průsak okolo takových středících čepů. Pak jsem zkusil kropit bok, kde je hrdlo nádrže a světe div se, ten plastovo-gumový díl okolo hrdla nádrže netěsnil a proud vody tekl do kufru. FDčko má po stranách kufru u nárazníku takové prolisy a ten na straně hrdla nádrže byl naplněný vodou. Pak ta voda samozřejmě začala přetékat k rezervě a zároveň tekla i po podlaze směrem dopředu k zadnímu sedadlu. Nejhorší je, že ta netěsnost nebyla vůbec vidět, ale voda tam tekla proudem. Celý ten díl okolo hrdla nádrže jsem demontoval (jde to pěkně blbě ven), namazal jsem ho neagresivní vazelínou a složil jsem to zpět. Od té doby nic do kufru neteklo. Třeba to bude i tento případ na GDčku.

Edit: teď koukám na tu fotku, že to je vpravo nad kolem a hrdlo nádrže je na levé straně (teda alespoň na FD). Tak mě napadá jestli fakt neteče spíš od střechy. Na Getzu mi teklo od spáry na straně střechy sloupkem až do prahu. zjistil jsem to až po osmi letech a to ten prah na straně řidiče byl už docela pěkně vyrezlý zevnitř.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
djmido
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2015, 09:20
Bydliště: SK

Re: Zatekanie do kufra (hatchback)

Příspěvek od djmido »

No tak po reklamácii, podľa vyjadrenia servisu sa chyba, (zatekanie) neprejavila. Mal som zdokumentované video aj foto, kde mi cez čalúnenie kvapkalo, no im ako naschvál keď auto polievali netieklo nič.

No zaujímavé je, že od návštevy servisu do kufra netečie. Tak buď niečo urobili čo mi zatajili, alebo mi to opravil "samo". Ak mi to urobí v budúcnosti, mám so servisom dohodnuté dlhšie ponechanie vozidla u nich, prípadne mám prísť hneď ako to bude možné, aby to identifikovali.
Hyundai i30 1.6 GDi (99kw) Style hazel brown, 2013
Uživatelský avatar
djmido
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2015, 09:20
Bydliště: SK

Re: Zatekanie do kufra (hatchback)

Příspěvek od djmido »

Tak na moje naliehanie a druhú reklamáciu dali dole plastové lišty popri odvodňovacom kanály strešného okna a našli sa dve praskliny. Najskôr bol rozhovor vedený servisným technikom smerom či som si poškodenie nespôsobil sám (neviem o ničom čím by som si to mohol spôsobiť), teraz podľa vyjadrenia servisu musím počkať na schválenie výmeny a uznanie reklamácie, servis mi ani dočasne nezalepil to poškodenie a do auta mi zateká snáď ešte viac, zatiaľ čakám 6 dní na to uznanie reklamácie. :-(
Hyundai i30 1.6 GDi (99kw) Style hazel brown, 2013
Uživatelský avatar
djmido
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2015, 09:20
Bydliště: SK

Re: Zatekanie do kufra (hatchback)

Příspěvek od djmido »

Zdravím Vás tak po nejakej tej urgencii a konečne schválenej reklamácii som sa dočkal výmeny panoramatického strešného okna. Na vine bol prasknutý rám strešného okna. (príčina neznáma) Spolu so strešným oknom mi vymenili zadné airbagy, boli taktiež zatečené, ako aj vnútorné stropné čalúnenie. Na novom strešnom vidno viacej hliníkových časti, alebo len nie sú nalakované oproti tomu čo tam bolo od výroby.
Hyundai i30 1.6 GDi (99kw) Style hazel brown, 2013
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatekanie do kufra (hatchback)

Příspěvek od forman »

Do mého vozu zatékalo též. Voda tekla podle toho jak to stálo,buď do kufru nebo pod zadní sedačky.
Zatékalo tam střechou. Pod lištou je bodovaný spoj který je přetmelený nějakým pružným tmelem.Ten byl přerušen asi cca 2mm. Poté voda tekla po plechu střechy,po céčkovém sloupku do prostoru vozu.Podle toho jak byl nakloněn,buď do kufru pod rezervu,nebo pod zadní levou sedačku.
Vše vyřešeno v rámci záruky a bez problémů.
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“