Zvláštní chování měření venkovní teploty

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muf
*
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2009, 21:03
Bydliště: Brno

Zvláštní chování měření venkovní teploty

Příspěvek od Muf »

Ahoj, mám i30 cw z roku 2009 (jednu z posledních korejských) a už několik let mně občas zlobí měření venkovní teploty. Projevuje se to asi takhle: Odpoledne nasednu v práci do auta a teploměr ukazuje teplotu jako když jsem ráno přijel. Tahle ranní teplota vydrží na displeji asi 2 km (4 min) jízdy a potom začne pomalu stoupat asi 1 °C za vteřinu až dojede na skutečnou venkovní teplotu. Projevuje se to hodně nepravidelně, třeba dva dny po sobě a potom měsíc je všechno normální. Jezdím skoro každý den stejnou trasou takže už vím kde přesně se teplota začne spravovat :mrgreen: . Zkoušel jsem to reklamovat ještě když bylo auto v záruce, ale samozřejmě se to v servisu nikdy neprojevilo.
Setkal se s tím ještě někdo jiný? Nebo mám takový unikát pouze já? Napadne někoho čím by to mohlo být?
i30cw 1.6 CVVT Comfort
Reklama
 

Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Zvláštní chování měření venkovní teploty

Příspěvek od nulda »

zkusil bych omrknout ty dve cidla co jsou pred chladicem. Ocistit kontakty, promerit viz. obrazek
Přílohy
temp.JPG
temp.JPG (34.87 KiB) Zobrazeno 1304 x
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zvláštní chování měření venkovní teploty

Příspěvek od 69pavel »

budes mit z oxidovany kontakty v konektoru k cidlu na predku vozu, anebo potom to jeste muze zlobit jak se konektor zamackava na kablik tak tam bude uhnily,taky jsem toto resil kdy teplomer vykazoval nesmysly a teplota litala jak se ji chtelo
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“