Denné svietenie.

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
PanHouska
*
Příspěvky: 28
Registrován: 26 říj 2016, 20:17

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od PanHouska »

Ahoj, zajímalo by mě, na jakou polohu míváte puštěná světla? Auto nebo klasická poloha hlavních světlometů? Zdá se mi, že při poloze Auto nedojde dostatečně včas k zapnutí potkávaček+zadních svítilen. Tak například jsem jel nedávno v dešti, bylo zataženo a nic moc viditelnost, ale stále svítilo jen denní svícení...zadní vůbec. Příjde mi, že to není zrovna bezpečné. Jaké máte zkušenosti vy? :wink:
Hyundai i40 CW 1,7CRDi 100kw Style Navi
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od idam.i »

Mám stále polohu auto,pokial sa mi zdá,že treba tak si proste rozsvietim stretávacie svetla.Ani nie tak dopredu(LED sú dobre viditelné),ale aby ma videli odzadu.Tento problém majú aj iné značky,keď tak pozerám po autách napr.pri silnom daždi. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
PanHouska
*
Příspěvky: 28
Registrován: 26 říj 2016, 20:17

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od PanHouska »

A dá se nějak zjistit jestli se potkávačky už rozsvítily?Například nějakou kontrolkou?Protože jak říkáš, denní svítí celkem dost,takže sám bych si toho všimnout nemusel.
Hyundai i40 CW 1,7CRDi 100kw Style Navi
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od robertbulko »

PanHouska píše:A dá se nějak zjistit jestli se potkávačky už rozsvítily?Například nějakou kontrolkou?Protože jak říkáš, denní svítí celkem dost,takže sám bych si toho všimnout nemusel.
čau, v polohe AUTO keď svieti len denné svietenie, ti na palubovke nesvieti žiadna kontrolka. Akonáhle sa denné prepne na stretávacie, rozsvietia sa 2 zelené kontrólky na palubovke. Tá v strede palubovky signalizuje stretávacie svetlá a tá v pravom rohu parkovacie (parkovacie preto, lebo denné v tomto stave znížia intenzitu na úroveň parkovacích svetiel) :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
tommas
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 říj 2014, 22:31

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od tommas »

Obvykle na "auto" nejezdím, v dešti to moc dobře nereaguje. Světla se po zamknutí zhasnou tak jako tak, takže "auto" vyloženě jenom přes léto.

Jak vypnout přední denní svícení při nastartování (čekání na parkovišti) bohužel také nevím a pěkně mě to štve ](*,)
i40 kombi, 1,7 CRDi 100 kW, Succes, creamy white.
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Denné svietenie.

Příspěvek od triktrak »

tommas píše:Obvykle na "auto" nejezdím, v dešti to moc dobře nereaguje. Světla se po zamknutí zhasnou tak jako tak, takže "auto" vyloženě jenom přes léto.

Jak vypnout přední denní svícení při nastartování (čekání na parkovišti) bohužel také nevím a pěkně mě to štve ](*,)
Ten isty problem mam aj ja. Bohuzial to nejde vypnut. Pri nastartovanom motore aj ked je prepinac svetiel v polohe "O", tak diodky veselo svietia.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od mmv »

odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Denné svietenie.

Příspěvek od triktrak »

Ano. Vybrat alebo "obist" poistku... Toho je plny internet. Uplne by stacilo, keby Hyundai softwarovo umoznil jednoduchy krok: ked je auto nastartovane, automat v polohe "P" a zaroven "zatiahnuta" parkovacia brzda malo by v polohe svetiel "O" vsetko vonkajsie osvetlenie zhasnute... To je taky problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Odpovědět

Zpět na „i40“