Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Malli
*
Příspěvky: 40
Registrován: 03 bře 2015, 23:23

Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od Malli »

Ahoj,
pomalu se nám blíží zima a s tím souvisí i změna obutí vozidla, což mě přivádí k dilema. Vlastním model I40 poslední F/L a momentálně mám na autě z "výroby" 18 kola s pneu 225/45 R18 V95 hankook a mám následující možnosti:

1) pořídit si zimní verzi pneu na stejné kolo a jen nechat přehodit pneu například (stejná značka jen zimní verze) : http://www.pneuboss.cz/katalog/hankook/ ... -xl-fr-han

2) pořídit si plecháče na zimu (což pro tohle auto asi nechci a ani nevím jestli je to vůbec možné)

3) pořídit si nové ALU disky s menší velikostí (17tky) a koupit si na to zimní pneu + senzory měření tlaku( ](*,) )

Abych se přiznal, tak mě nejvíce láká varianta 1), protože se mi disky velmi líbí a k autu se zkrátka hodí(poslední F/L I40 zahrnuje i jiné disky oproti předchozím verzím) a navíc je tato varianta finančně velmi příznivá oproti variantě 3) (cca 11.5k oproti třeba 20-25 k). Jen mě trochu trápí nízký profil těchto disků ve spojení s použitím v zimě.
3) varianta, je taky reálná, ale zkoušel jsem najít některé disky a moc se mi nelíbí (v porovnání s tím co mám) navíc je potřeba dokoupit ještě EXTRA senzory měření tlaku což je další ne zcela zanedbatelná částka navíc.

Chci se zeptat jak to děláte Vy, případně co byste mi doporučili (nechám si poradit, navíc v oblastech, kterým ne zas tak dobře rozumím) ?

Díky M.
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od mikodim »

Ja som za kupu kompletnej sady na zimu . 2x do roka prehadzovat pneu = strata casu aj penazí. Ale to zalezi aj od financnej situacie. Ak mas volne peniaze tak za mna volba c. 3
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od hanz.1 »

Měl bych pro tebe variantu 4) :D , koupě disků s pneu, které mi zůstaly po prodeji vozu. Jukni do rubriky bazar, udělám ti členskou slevu. Ty originální 18 jsou tuším leštěné a na zimu tím pádem nejsou vhodná.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=51&t=32017
Naposledy upravil(a) hanz.1 dne 12 zář 2016, 14:44, celkem upraveno 1 x.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1252
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od Neo-Mike »

Ja jsem pro koupi druhe sady disku. Ted sem kupoval totozne disky co mam na aute na i30. Ono samotne prehazovani te bude taky neco stat. Pocitej tak 800 - 1000,- za prehozeni, vyvazeni kol. Navic riziko, ze se znici guma nebo snimac. Pokud mas moznost si gumy sam prehodit, tak bych sel do volby 3.
Peugeot 308 SW, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od idam.i »

Prehadzujem gumy na ten istý disk už 5.rok a nič sa nestalo ani gumám,ani snímačom.Na jeseň 20e ,na jar 20e (cca.550korún).Auto budem pravdepodobne čo nevidieť predávať.Asi som nič neušetril,ale ani nič neprerobil. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od karelmrak »

Neo-Mike píše:Ja jsem pro koupi druhe sady disku. Ted sem kupoval totozne disky co mam na aute na i30. Ono samotne prehazovani te bude taky neco stat. Pocitej tak 800 - 1000,- za prehozeni, vyvazeni kol. Navic riziko, ze se znici guma nebo snimac. Pokud mas moznost si gumy sam prehodit, tak bych sel do volby 3.
Já jsem taky pro druhou sadu a to na 17ky. Uvědom si, že můžeš taky dávat řetězy a na 17 to bude lepší...
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od skuči »

já mám 2 sady... 18ky letní, 17ky zimní, na obou hlídání tlaku... když by to věděl, příště bych si to na zimní nedával, na jedno kolo to stálo cca 2000Kč :/
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od karelmrak »

skuči píše:já mám 2 sady... 18ky letní, 17ky zimní, na obou hlídání tlaku... když by to věděl, příště bych si to na zimní nedával, na jedno kolo to stálo cca 2000Kč :/
Asi mi tu zas někdo vynadá, ale HK měřič, o kterém jsem tu už někde psal, stačí jeden pro obě sady a sežene se kolem 70 dolarů, měří v každé pneu tlak a také teplotu, obojí ukazuje na displeji...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Příprava na zimu - zimní pneu/disky

Příspěvek od karelmrak »

A už to nabízí i pod 50 dolarů:
https://www.aliexpress.com/item/New-Pro ... 3608&tpp=1
jen u všech snímačů doporučuji natřít závit slabě silikonovou vazelínou, dělají to z hliníku a bez vazelíny se to během jedné zimy zažere do ventilku a dá to pak práci povolit.
Odpovědět

Zpět na „i40“