Mlžení předních světel

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od tombas »

Zkuste ten světlomet před jízdou zezadu odvíčkovat, aby se teplem žárovky mohla vlhkost odpařit a po dojetí ještě teplé světlo zase zadeklovat, případně těsnění kolem toho deklíku natřít silikonovým olejem a podívat se, jestli není někde vymačkané nebo prasklé.
U několika aut mi to pomohlo. Pravděpodobnost špatně nalepeného skla (plastu) není vysoká, vlhkost se dostane do světla během přepravy od dodavatele, skladování ve vlhkých a nevytápěných halách apod., při montáži to pak zadeklují a jakmile se venku ochladí, vlhkost se nemůže dostat ven a sráží se na vnitřní straně skla.

EDIT: kubatrabant mě předběhl, někdy to odvíčkování opravdu nepomůže nebo jen na chvíli, pak je netěsnost jasná a pomůže jedině výměna.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od oltcitak »

a zapnutie klimy a ofuk by nepomohol??? :lol:
PS sorry,nedalo mi to :oops:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od frantaservis »

isquash píše:to PetrUL: si ty světlomety určitě nafoť, ať máš materiál pro případné dokazování. Jinak
když kouknu na tu fotku uživatele kubatrabant a na fotky dalších testů po internetu např. tady:
Obrázek
nebo tady
Obrázek
Vypadá to, že na lince se to lícuje podle levé strany (myšleno z pohledu operátora, který stojí
čelem k autu :-) ) a pravá pak vypadá na všech autech stejně. Pokud ti to tedy nikde nedrhne
o další součastky při otevírání, či zavírání, tak bych to neřešil. 8)
Ahoj,pro jistotu jen taková poznámka,auto má jen jednu levou a jednu pravou stranu a to podle směru jízdy. Nic jiného se v praxi neřeší,vede to jen omylům ....když se na to dívám.......ať se dívám jak dívám je pravá strana po směru jízdy vpravo a levá vlevo. Takže ,když stojím před autem je pravá strana ta vlevo :D :D Nic ve zlém :D Takhle to prostě je. Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od frantaservis »

iggyno píše:otazka...v com vam to ako vadi? Svetlo dobre nesvieti? Je tu risk skratu,ci? Mne to skorej vadi vnutri na oknach...
Potí se Ti okna zevnitř? U ix 20? To není možné,prostuduj lépe návod,ix 20 je pověstná propracovaným systémem odmlžování,vůbe tento jev neznám,ani,když vezu lidi v mokrých kabátech..... Franta.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od iggyno »

Franto, stava sa mi to v lete, ked sa v horku spusti leja...predne okno sa hned zahmlí...ano, mam odhmlievanie okien,pouzivam to vtedy casto...
1,6 AT
40500km
nok33
*
Příspěvky: 22
Registrován: 25 led 2012, 17:51
Bydliště: SVK

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od nok33 »

Ako Vam vybavili reklamaciu svetiel ?
Ja som dopadol takto:

Ohľadom sťažnosti na rosenie svetlometov som poslal žiadosť o schválenie garančného hlásenia s príslušnou fotodokumentáciou. Toto hlásenie bolo zamietnuté nakoľko nejde o výrobnú chybu svetlometu. Mierne rosenie je bežné, pri zapnutých svetlometoch zmizne
Hyundai ix20,1.4 CVVT
Uživatelský avatar
kubatrabant
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2011, 13:19

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od kubatrabant »

kubatrabant píše:Ahoj,
tak lehce k mlžení světel:
Světla se mi mlžily pokaždé při jízdě, čím delší cesta tím víc. Odmlžení travalo do druhého dne.
Na radu servisu jsem: zkontroloval těsnění víček k výměně žárovek - nepomohlo
nechal vrchní víčko otevřené po dobu jízdy asi tak hodinu, jel co nejvíce na dálkové aby se světlomet vyhřál a vlhkost odpařila - nepomohlo
nafotil a dal nareklamaci - zítra si pojedu pro auto s vyměněnýmy světly :D
jen pro pořádek, po výměně světel hned po první jízdě i dalších se světla mlží dále stejným způsobem. Řeším dále s panem Jedličkou. I nadále trvám na tom, že pokud jsou světla při kažné jízdě orošená a odmlžení tvrvá do druhého dne, jedná se o závadu. Jinak mě tak všeobecně přijde způsob jednání :hyu: naprosto hrozný a připadá mi že auta prodávají jako rohlíky a dál je nic nezajímá i když je jejich zákazník nespokojený. Pokud to porovnám s firemními fordy nebo renaulty, které máme a jezdíme pravidelně do servisu tak musím říct že jsem u nich nikdy nenarazil na takový přístup.
Hyundai ix20 Trikolor - 1,4 CVVT , Ice Blue, 11/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od PetrUL »

U mě se mlžení světel zlepšilo samo.
Není to sice úplně perfektní, ale dá se to přežít - při dešti nebo sněžení se mi po jízdě světla v rozích maličko zamlží :( ... oproti původnímu stavu je to neuvěřitelná změna :wink:
Chtěl jsem reklamací počkat až na garančku, ale vidím, že to nemá cenu vůbec řešit. Po výměně mohu dopadnou jako kubatrabant a bude to ještě horší.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od airwaves »

Navíc vlhkost na skle mění optiku a také bude požírat povrchovku na terminálech a spojích konektorů. Určitě nechat opravit.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od Hardcam »

kubatrabant píše: Řeším dále s panem Jedličkou..........Jinak mě tak všeobecně přijde způsob jednání :hyu: naprosto hrozný a připadá mi že auta prodávají jako rohlíky a dál je nic nezajímá i když je jejich zákazník nespokojený...........jezdíme pravidelně do servisu tak musím říct že jsem u nich nikdy nenarazil na takový přístup.
Motas dohromady nesouvisejici veci, servis neni importer a rozhodnuti servisu ti neco uznat muze dopadnout tak, ze nebudou dily proplacene. Proro ta ostrazitost ci neochota mlzici se svetlo vymenit. Srovnani s Fordem atp. by bylo objektivni az pote, kdybys resil stejny problem. Pokud ti vad konkretni projev zamestnancu, zmen servis, ale neskatulkuj, ze tam jednaji tak a jinde onak. Nicmene ostatni nazory s Tebou sdilim, jak ohledne jednani kompetentnich osob, tak prodeje "rohliku". Takto je to ale az od doby i-series, kdy Hyundai vyrazne vzrostlo sebevedomi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kubatrabant
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2011, 13:19

Re: mlžení předních světel

Příspěvek od kubatrabant »

ahoj,

taky se Vám mlží světla ?

přilkádám aktuální fotografie, přední světla řeším od listopadu, zatím pro :hyu: neřešitelné !!!!!!

jak jste na tom?
Přílohy
web2.jpg
web2.jpg (53.79 KiB) Zobrazeno 4741 x
web1.jpg
web1.jpg (66.91 KiB) Zobrazeno 4741 x
Hyundai ix20 Trikolor - 1,4 CVVT , Ice Blue, 11/2011
Mirďa
Příspěvky: 5
Registrován: 21 srp 2015, 14:07

Re: Mlžení předních světel

Příspěvek od Mirďa »

Taky jsem měl ten problém s mlžením :evil: . Objevilo se to ale po delší době. Auto normálně parkuji v garáži. Bez připomínek mi levou lampu vyměnili za novou.

Na zadní levé lampě jsem si zase všiml, že se při mytí auta na ruční myčce dostala dovnitř voda-spousta vody. Taky bylo světlo vyměněno.

Jezdím do servisu v Karviné.
viron
*
Příspěvky: 24
Registrován: 18 čer 2011, 13:20

Re: Mlžení předních světel

Příspěvek od viron »

Ahoj, nějaké řešení, či postup?
Hned jak jsem přivezl auto od prodejce se zamlžila přední světla. :-( :-(
Hyundai ix20 1,6 Czech Edition Plus (TRIKOLOR Essential) Ara Blue (01/12/2016 - ..............)
Hyundai i20 1,2 Inclusive Plus Comfort Ice Blue (21/06/2011 - 01/12/2016)
Odpovědět

Zpět na „ix20“