Nejde do rychlosti

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
JanotaV8
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2017, 12:06

Nejde do rychlosti

Příspěvek od JanotaV8 »

Ahoj,

mám santa fe 2,7 v automatu.
Automat řadí hladce,nekope,neškube,neprokluzuje... Když přidávám plyn,tak to hezky táhne, ale jen do 80km/h (3-3,5tis otáček dal to netočí!)pak už to má jen tendence řadit 4-3-4 musím tomu pomáhat plynem aby se to udrželo na 4,ale víc jak 80km to nejede.Jen na dálnici z prudkého kopce a přidáním plynu se dostanu na 130.

V převodovce je nový olej i filtr,otáčky motoru na volnoběhu nekolísají...

Prosím Vás o jakoukoliv radu,na co se podívat.Moc děkuji a hyundaji zdar! :-)
Santa Fe 2,7,Automat r.v.:2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nejde do rychlosti

Příspěvek od Richard555 »

to vypadá jako nějaký "nouzový režim" dej to na diagnostiku, něco by asi měla ukázat. Zřejmě motor nemá "výkon" jako problém převodovky bych to neviděl, ten benzín musí bez problémů točit nějakých 5000- 5500 otáček, ale nevím jestli tam není nějaká vazba mezi motorem a převodovkou.... když dáš převodovku na N tak motor normálně lehce vytočíš k červenému, nebo se mu nechce ?
Mohl by to být nízký tlak paliva, ucpanej filtr paliva, atd. Případně nějaké čidlo, či zapalovací moduly...
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
JanotaV8
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2017, 12:06

Re: Nejde do rychlosti

Příspěvek od JanotaV8 »

Ahoj,

tak jsem dal nový pal filtr,a nic se nezměnilo.
Ten test s polohou N jsem vyzkoušel jako první.Plynule jsem přidával plyn a ručička se stejně plynule zvedala až k 5tis otáček. Pak se jí moc nechtělo,ale dostal jsem jí tam bez extra trápení.

Bylo to na diagnostice v hyundai a tam nezjistili nic ,jen mi doplnili olej v automatu.
Problém přetrvává,už jsem zoufalej :-(
Santa Fe 2,7,Automat r.v.:2001
JanotaV8
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2017, 12:06

Re: Nejde do rychlosti

Příspěvek od JanotaV8 »

ještě mam jednu záhadu málem jsem na to zapomněl.
V autě je LPG,je na něm špatný vstřik tak se jezdí jen na benzín,a plyn je manuálně vypnutý. Takže po nastartování je mimo provoz,není ani v pohotovostním režimu.Ale když se zapne tak se rozsvítí na panelu kde jsou budíky nápis"check".po vypnutí plynu opět manuálně nápis stále svítí,ale zhasne po vytažení klíčku ze zapalování,tedy po vypnutí motoru.

Plyn neřeším,je mi jedno na co to jezdí,jen mi vrtá hlavou,že když se rozsvítí "check" , že to na diagnostice nehodilo žádnou chybu...
Santa Fe 2,7,Automat r.v.:2001
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde do rychlosti

Příspěvek od Mike.M »

No zajedu si i na diagnostiku plynu. Ty ecu jsou spojené a může se to ovlivňovat. Ja taky mam plyn a když byla chyba tak mi plyn šel špatně a benzin dobře. Po výměně svíček pořád to stejně pak zničehonic nic se to spravili. Ja ale mám diagnostiku takže vím co mi to píše.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Matesor.lbc
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2019, 10:23

Re: Nejde do rychlosti

Příspěvek od Matesor.lbc »

Zkontrolovat katik u svodu mě ho plyn poškodil praskl a ucpal druhý pod autem ale motor 2.4. stačí povolit příruby výfuku pod parožím a uvidí se jak to půjde do otáček...
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“