4x4

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Radek Roller
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2016, 07:24

Re: 4x4

Příspěvek od Radek Roller »

Zdravim vsechny terakanaky
Mam auto zatim rok ale super kdyz pominu hned na zacatku vymenu CR listy a ted taky vymenu podtlakove membrany.auto mam bez jakekoli dokumentace takze taky vse hledam na forech.o tom razeni - mam to napsane na clonitku u ridice samo v nemcine ale kdyz to prelozim je tam psano ze 4H lze radit do rychlosti 80km/h a 4L pouze kdyz se auto nehybe a je vyslapla spojka o mezeni rychlosti tam nic neni .zdravim vsechny
Reklama
 

Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: 4x4

Příspěvek od Drahos »

Ahoj, o obmedzení rýchlosti sa tam nepíše, ale niekde na fóre som od niekoho čítal, že nad 80 km/hod. mu zhorela medzinápravová spojka. Preto pre istotu predný náhon nad 80 nepoužívam. [-X
Radek Roller
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2016, 07:24

Re: 4x4

Příspěvek od Radek Roller »

Ahoj ,dik za radu to je dobry vedet.ale je pravda ze kdyz uz potrebujes 4x4 tak stejne nemuzes jet rychle ja to pouzivam pouze v extremnich podminkach.zdravim
pavelst
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2016, 15:36

Re: 4x4

Příspěvek od pavelst »

Zdravím pánové u mne byl stejný problém s nespolehlivostí řazení předku vyřešil jsem to tím,že pružinku která je v membráně jsem dal na druhou stranu membrány takže i když vypnu motor pružinka mi drží zařazenou přední nápravu a když vyřadím předek podtlak mi zařadí volnoběžku na př.nápravě.Od té doby nemám problém se zařazením předku skáče to tam úplně v poho podtlak rozpíná také bezproblémově akorát když vypnu motor při jízdě má pružinka tendenci zrušit volnoběžku(je slyšet jak se nemůže dořadit) takže za jízdy nevypínám motor
Ahj Pavel
Pupíček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 zář 2018, 06:55

Re: 4x4

Příspěvek od Pupíček »

Zdravim, koupil jsem si Terracan 2,9 CRDi 11okw 4WD a mám takový problém. Když jedu a sešlápnu rychle plyn a auto více zabere,tak slyším jak zhruba někde uprostřed auta něco jakoby křupne nebo přeskočí. Jako kdyby se přední náhon špatně připojoval. Mohl by mi prosím někdo poradit. Díky
traktorik1
Příspěvky: 2
Registrován: 21 led 2019, 22:25

Re: 4x4

Příspěvek od traktorik1 »

https://www.aliexpress.com/item/Car-sty ... 4c4dTJyOab


dnes mi to prišlo, je to na 2,9 CRDi, 4WD, r.v.2003, cena je smiešna, nakoľko v Hyundai predajni chceli 95€. Nahodil som - 2 x 12 skrutka, kontrola hadičiek v poriadku až na jednu, vymenil som a hlavne si skontrolujte solonoidy medzi baterkou a vzduchovým filtrom. Mal som zoxidovanú koncovku. Teraz ide nádherne zapínanie a aj vypínanie, rýchlosť na 4H - pri-pnutie predku max. 80km/h a 4L - redukcia len neutral pri zapnutí a vypnutí max. 50 km/h.
mosky131
Příspěvky: 5
Registrován: 26 led 2019, 20:02

Re: 4x4

Příspěvek od mosky131 »

Pánove, načo je na automate voľba ,, 2,, a L??
Dyndas
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2019, 07:48

Re: 4x4

Příspěvek od Dyndas »

Dneska zjištěna zajímavost. Měl jsem auto ve vzduchu a když připojí předel, točí se na volnoběh jenom pravé kolo. levé se roztočí až po přidání plynu. Je to možný?
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: 4x4

Příspěvek od Richard555 »

Klasika - diferenciál - točí se kolo s nejmenším odporem, když se zvýší otáčky tak se roztočí i druhé "přes olej"
Může ti trochu přibržďovat kolo, nebo poloosa může být tužší, těch příčin může být spousta. Je to jako s vodou nebo elektrikou, vždy jde cestou nejmenšího odporu :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Dyndas
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2019, 07:48

Re: 4x4

Příspěvek od Dyndas »

Richard555 píše:Klasika - diferenciál - točí se kolo s nejmenším odporem, když se zvýší otáčky tak se roztočí i druhé "přes olej"
Může ti trochu přibržďovat kolo, nebo poloosa může být tužší, těch příčin může být spousta. Je to jako s vodou nebo elektrikou, vždy jde cestou nejmenšího odporu :wink:
ok tak o problém míň :D
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“