Výměna oleje u 1.6 GDI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Radunov »

Neo-Mike píše:Radunov : Já bych to tak jednoduše neviděl. V rodině máme zkušenosti s Kia Ceed 1.4 první generace, u které běžně docházelo k přeskočení rozvodového řetězu. Vědělo se o tom, ale co myslíš, že dělal servis, když se ti to projevilo? Důkladně procházel celou servisní knížku a hledal maličkost na co by to mohl svést. Myslíš, že má v dnešní době někdo náladu na soudní spory s automobilkou? To mi za to nestojí. Radši tam dám, co předepisuje výrobce a v případě záruky můžu být klidný, že jsem vše dodržel.
každé závadě předchází nějaké symptomy...pokud to člověk řeší zvýšením hlasitosti volume autorádia, tak se pak není čemu divit...pokud to je výrobní závada, tak bych se toho nebál a našel si páky, protože pokud by chtěli dál prodávat auta, by to měli ještě rádi udělat, se mnou nikdo vyjeb*vat nebude a když jo, tak pujde auto z domu a nikdy víc...to je jejich problém a ne můj, u toho se může tak zapotit konstruktér motoru...sám jsem konstruktér...při koupi mi řekli, že je výdrž rozvodů půl milionu kilometrů, tudíž že to přežije auto, tím bych se nejprve oháněl...jinak ve většině případů je důvod selhání řetězového rozvodu - hydraulický napínák (koncern TSi)...takže, když uslyšíte po startu chrastit rozvodový řetez, tak si zajeďte do servisu na opravu záruční nebo dobrovolnou výměnu rozvodu pro vlastní klid...navíc jsem neslyšel, že ten dotyčný z fora co má najeto 280tis km s 1,6 že by měl jakýkoliv problém, natož s rozvodem, takže toho bych se nebál...proslulé problémové motory jsou u hyundai motory 1,4 a tu informaci mám i od kámošova tchána ze servisu hyundai a od jednoho bývalého majitele s tímto motorem (radši prodal)

už aby to byli elektromobily a bude od rozvodů atd klid :D tam zas budeme převíjet rotory a statory a měnit akumulátory a regulátory a rekooperace... :D
I30 kombi GDi gdh
Reklama
 

Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Radunov »

vorlajz píše:Radunove, takže mohu dát olej specifikace A3 - 5W-40 ???

co tím tedy získám?
získáš tím obvyklou tloušťku olejového filmu na třecích částech motoru a snížíš spotřebu oleje a možná lehce stoupne spotřeba do 3% (ale to je porovnání s olejem viskozity medu :D ), taky se ten olej nebude tak rychle přepalovat a nemusíš mít takové obavy z toho, že když nepojedeš jako důchodce / někde z jižních státech v létě / svižně po dálnici, že ten motor přidřeš nebo že bude ztrácet výkon zvýšením třením s mizejícím tloušťkou olejového filmu :D

jinak klidně můžeš mít 0W-40, 5W-30 nebo 5W-40 ale když bude mít A3 -> všechny se dají koupit jako shell helix ultra mají velmi podobné viskozitní parametry a nebál bych se žádného z nich 8) najdeš to v mé tabulce o pár stránek dříve, udělal jsem takový výtah parametrů těchto tří olejů v porovnání s tím z výroby
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od vorlajz »

Radunove... dobře... já tam mám to, co mi doporučuje výrobce...

napiš mi tedy přímo olej, který je schválený (dle dokumentace k vozu) a přitom lepší, než to, co se tam dává z výroby...

ideálně přímo odkaz na ten olej.... ;)

olej měním po 15 tis. km...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

tvl Vorlajz, nalistuj si stranu 24 a cti :) je to porad dokola :lol:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Radunov »

vorlajz píše:Radunove... dobře... já tam mám to, co mi doporučuje výrobce...

napiš mi tedy přímo olej, který je schválený (dle dokumentace k vozu) a přitom lepší, než to, co se tam dává z výroby...

ideálně přímo odkaz na ten olej.... ;)

olej měním po 15 tis. km...
tady máš přímo mazací plán od té propagované firmy Shell
Shell Helix Ultra A3 je alternativa a dole máš i další viskozitní třídy a doporučený nájezd...

http://www.shell.cz/products-services/o ... match.html
Přílohy
lubematch.JPG
lubematch.JPG (53.52 KiB) Zobrazeno 3110 x
I30 kombi GDi gdh
Zlicka
**
Příspěvky: 113
Registrován: 13 led 2015, 19:35

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Zlicka »

Já jsem konzultoval přímo s Hyundai Motor Czech použití oleje Shell Helix Ultra 5w-40 (který je A3) pro moje auto a byl mi bezobav doporučen. A to jsem jim to tam i popisoval, že v návodu v první tabulce s doporučenými mazivy a objemy plnění je A5 a vyšší a hned na další straně je tabulka doporučených olejů a v ní jsou uvedeny i oleje s A3 (mezi kterými je právě i Shell Helix Ultra 5w-40).

V sobotu jedu na garančku, tak si tam nechám dát tento olej a pokud s tím bude mít někdo problém, mám tento olej uvedený v návodu a potvrzený přímo od Hyundai.
Hyundai i30 combi weekend 1,6 MPI, D-CVVT
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Radunov »

Zlicka píše:Já jsem konzultoval přímo s Hyundai Motor Czech použití oleje Shell Helix Ultra 5w-40 (který je A3) pro moje auto a byl mi bezobav doporučen. A to jsem jim to tam i popisoval, že v návodu v první tabulce s doporučenými mazivy a objemy plnění je A5 a vyšší a hned na další straně je tabulka doporučených olejů a v ní jsou uvedeny i oleje s A3 (mezi kterými je právě i Shell Helix Ultra 5w-40).

V sobotu jedu na garančku, tak si tam nechám dát tento olej a pokud s tím bude mít někdo problém, mám tento olej uvedený v návodu a potvrzený přímo od Hyundai.
dobrá práce Zlicka, mě ani neodepsali =D>

tohle jsem zjišťoval já u Shellu:

Dobrý den,
pro Váš vůz je doporučen olej Helix Ultra Professional AF 5W-30, Helix Ultra 5W-30 nebo Vámi uváděný Helix Ultra 5W-40.
AutoMax Group s.r.o.
oficiální dovozce olejů a maziv Shell
I30 kombi GDi gdh
Zlicka
**
Příspěvky: 113
Registrován: 13 led 2015, 19:35

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Zlicka »

No pár mailů to zabralo, než mi odpověděli konkrétně :D

Chtěl jsem tam dát olej co psal Alf na předchozí stránce Sunoco Synturo Gold 5w-40. Ten je dle parametrů lepší. k tomuto oleji se mi ale moc nevyjádřili (přitom je to taky A3 jako helix ultra 5w-40).
Teď tam dám tedy shell a příště třeba Sunoco.
Hyundai i30 combi weekend 1,6 MPI, D-CVVT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

Nemá cenu to rozebirat. 90% lidí vůbec nevi o cem je tu rec a pak tu stejne napisou, ze tam nalejou to co mají v manualu. Osveta je marna :)

Nastestí tem co se trochu vyznají to doufam otevre oci :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Mexican »

ked vidim za kolko sa predava ten Shell, som moc rad ze uz 16 naplni tam mam Total Quartz 9000 (5W40). Teraz som kupoval 5L balenie za bratru 600kc. Sunocu by som sa asi tiez nebranil, je to osvedcena znacka
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Radunov »

čirou náhodou nemají na sunoco.cz bezpečnostní list k žádnému oleji...otázka zní, je to opravdu plná syntetika? respektive PAO nebo Ester? víme jak to s dnešním značením olejů je :D jinak ty parametry mě připadají podobné shell helix ultra...o 0,1 větší HTHS, vyšší teplota tuhnutí, vyšší teplota, trochu vyšší teplota vzplanutí, jinak jak tam píšou o řídkosti při studeném startu tak je hustší a při 100°C má trochu větší film, ale žádný zásadní rozdíl proti helixu...proti A5 samozřejmě markantní v obou případech
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Alf6 »

Není. Plna syntetika jsou oleje pouze 4 a 5 tridy základových oleju. Coz není 90% oleju na trhu.
Já ho mel - první olej, který jsem si vybral sám. Za tu cenu super.Motor se ztisil a klesla mne i spotřeba oproti sudovemu Shellu 5w-30 ze servisu
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od Radunov »

Mexican píše:ked vidim za kolko sa predava ten Shell, som moc rad ze uz 16 naplni tam mam Total Quartz 9000 (5W40). Teraz som kupoval 5L balenie za bratru 600kc. Sunocu by som sa asi tiez nebranil, je to osvedcena znacka
oficialni cena distributora shellu je 145kc/L pro 1L/4L nadobu a pro sud 115kc/L...doprava zavozem zdarma...
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od vorlajz »

jak píše Alf, jsem blbec a nerozumím tomu...

hoďte mi sem odkaz na olej, který je lepší a já si ho tam na zkoušku dám, a to hned při příští výměně...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje u 1.6 GDI

Příspěvek od t0x!n »

Hele Alf jiz psal i primo konkretni "modely" oleju o par stran zpet, ses marnej :mrgreen: ja jsem to udelal jednoduse, nemam to tak lehky jako vy, v manulu u Ceedu vyslovne pisou pouze o oleji A5, napsal jsem tedy primo vyrobci, jestli mi schvali prechod na A3 bez vlivu na zaruku vozu pri dodrzeni 12m a 15tkm. To je myslim nejednodussi cesta.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“