šlem pod víčkem + úbytek vody

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Petr.sec
Příspěvky: 6
Registrován: 05 říj 2014, 10:39

šlem pod víčkem + úbytek vody

Příspěvek od Petr.sec »

Ahoj všem,
Mam i30 combi 1.6 benzin r.v.08 Dnes jsem zjistil úbytek vody + jsem rozdelal víčko a tam šlem. Prosím o radu. Je to co myslím? Těsnění pod hlavou? Nebo by to mohlo byt ještě něco jiného?
Moc Vám všem děkuji za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: šlem pod víčkem + úbytek vody

Příspěvek od Vendelín »

Šlem pod víčkem?Pokud jezdíš krátké trasy,olej se nestačí ohřát,tak to je normální jev.Vypadá to jako emulse.Pokud jde o tu vodu,jak moc jí ubylo?Nemrznoucí směs obsahuje určité množství vody a ta v zimních mrazech zmenší objem.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Petr.sec
Příspěvky: 6
Registrován: 05 říj 2014, 10:39

Re: šlem pod víčkem + úbytek vody

Příspěvek od Petr.sec »

Ano , jezdí se krátké trasy. Manzelka nastartuje a cca 4km. Voda u byla cca 2cm ale nevím za jak dlouho. Auto mám 4roky/najeto 130tis a vodu jsem ještě neměnil a ani nedoleval. Ještě poznatek - ručička teploty se nedostane na 90stupnu. zastavi se těsně pred
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: šlem pod víčkem + úbytek vody

Příspěvek od 69pavel »

normalni jev v zime,ze ubyde v expanzce. kratke trasy 4km nato aby se olej prohral,takze bezny jev slem na vicku, pises 4 roky a jeste jsi nemenil chladici smes a nebo ti v sevisu menili a tys to nepostrehl, pokud se nepletu tak i30 benzin se ma menit co 2 roky nebo 40.000km dle toho co nastane driv bez ohledu na pocet najetych km,podivej se do manualu......a teplomer ti neukaze 90 nebot tam je orig termostat 88°C a pokud ho uz nekdo menil tak nekteri montovali i 85°C podle toho co zrovna meli v servisu na sklade a pokud budes menit chladici smes tak predepsanou kterou pozaduje vyrobce na bazi ethylenglykolu v predepsanem pomeru....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Petr.sec
Příspěvky: 6
Registrován: 05 říj 2014, 10:39

Re: šlem pod víčkem + úbytek vody

Příspěvek od Petr.sec »

A ten šlem z pod víčka pak po delších trasách zmizí? Motor bude OK??
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: šlem pod víčkem + úbytek vody

Příspěvek od 69pavel »

pokud je olej na olejove merce cisty,neni emulze, tak na tom vicku je kondenzat. vycisti vicko ,dolij chladici smes a casteji to kontroluj jestli chladici smes neubyva.
pokud by na olejove merce byla emulze tak je neco spatne a muze byt problem s tesnenim pod hlavou neb samotnou hlavou.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“