Autobaterie

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
kadris
Příspěvky: 2
Registrován: 05 úno 2017, 16:11

Autobaterie

Příspěvek od kadris »

Dobrý den,
chci se zeptat na tuto baterku,jestli jde o baterku bezúdržbovou?Chtěl jsem jí nabít a dolít destilovanou vodu.Ale nepodařilo se mi zjistit jestli jde otevřít horní krytka.Baterka je 4 roky stará,nabíjel jsem jí v listopadu a včera jsem už nenastartoval.
Přílohy
WP_20170205_004.gif
WP_20170205_004.gif (10.73 KiB) Zobrazeno 3010 x
WP_20170205_003~1.gif
WP_20170205_003~1.gif (8.26 KiB) Zobrazeno 3010 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

pokud nemas na horni casti krize na vysroubovani tak je bezudrzbova.

Odeslano z Androidu.
Zdenál49
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2015, 19:50

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zdenál49 »

Bezúdržbový olověný kyselinový akumulátor je fata morgana. Každá taková baterka bude vděčná za údržbu a odvděčí se prodlouženou životností. Lze do ní vstoupit např. po opatrném vypáčení horního víka, někdy jsou otvory přímo pod samolepkou s kouzelným nápisem "Maintenance free". Prostě, musíte najít opačný postup než výrobce použil pro uzavření akumulátoru po nalití článků. Chemické reakce jsou furt stejné, chce to pouze dolít destilovanou vodou nad horní okraj desek, vrátit kryt a dobít. K nabíjení je na webu návodů neurekom. A demontáž baterky z vozu ix20 je na tomto fóru taky popsaná. Zdeněk
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Autobaterie

Příspěvek od 69pavel »

Zdenál49 píše:Bezúdržbový olověný kyselinový akumulátor je fata morgana. Každá taková baterka bude vděčná za údržbu a odvděčí se prodlouženou životností. Lze do ní vstoupit např. po opatrném vypáčení horního víka, někdy jsou otvory přímo pod samolepkou s kouzelným nápisem "Maintenance free". Prostě, musíte najít opačný postup než výrobce použil pro uzavření akumulátoru po nalití článků. Chemické reakce jsou furt stejné, chce to pouze dolít destilovanou vodou nad horní okraj desek, vrátit kryt a dobít. K nabíjení je na webu návodů neurekom. A demontáž baterky z vozu ix20 je na tomto fóru taky popsaná. Zdeněk

chtel bych videt kdyz odlomis horni kryt ktery je ve vetsine bezudrzbovych baterii zataven jak to pote budes tavit zpet aby nesplouchala kyselina pri jizde z baterky ven ci mezi clankami ](*,) ](*,) ](*,)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „ix20“