Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi?

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
vaclav171
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2017, 07:24

Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi?

Příspěvek od vaclav171 »

Pozná někdo pravé brzdové destičky Meyle??
Koupil jsem tyto destičky on-line.
Viděl jsem videa jak padělané destičky shoří tak mám obavy.

Je tu někde znalec destiček od Meyle? Prosím poraďte.

Obrazky destiček posílám.

UPDATE: cca po 900Km na diagnostice uspěly (s kotouči Meyle PD - k těmto destičkám). Koupil jsem je protože pasují ke kotoučům PD, které málo reziví, když se chvíli nejezdí.
tohle video jsem tehdy viděl: https://www.youtube.com/watch?v=JmAGEKphEVo
Přílohy
desticky 2
desticky 2
meyle005.jpg (117.15 KiB) Zobrazeno 5242 x
destičky
destičky
meyle004.jpg (91.57 KiB) Zobrazeno 5242 x
Naposledy upravil(a) vaclav171 dne 04 čer 2017, 15:02, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od Richard555 »

to z fotky nepoznáš, mohl bys možná s touhle fotografií oslovit zastoupení firmy s dotazem, ale nevím.....
V Číně ti natisknou na cokoli co chceš, tak nepoznáš nic. Asi bych se nebál, tak jak zkoušeli ty brzdy asi nikdo nejzdí, běžné brzdění to asi snese, otázka je jak to bude ubývat a kdy se to rozpadne :wink: .
U brzd je důležité dodržet aby destičky byly vhodně "tvrdé" ke kotouči..... on i kotouč je různě tvrdý a když se sejde tvrdá deska a tvrdý kotouč, tak na tom stojíš a auto furt jede.
Prostě když máš tvrdý kotouč potřebuješ měkou desku a naopak aby smykové - brzdné vlastnosti byly co nejlepší.....
A používat osvědčené značky ATE, Textar, Brembo snad i TRW, ale jak jsem psal nahoře nikdy nemáš jistotu, že např. TRW je opravdu TRW :roll:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od airwaves »

Je to naprostá katastrofa a nepoznáš nic. Většina těchto falšovaných dílů pochází z kontejnerového města někde z turecka. Nevím jestli přímo z Istambulu či nějakého přístavu. Byl o tom film od Holandských celníků, pouze konstatovali že jsou bezmocní! Obrovský kontejnerový překladiště ve kterém přímo žije a pracuje cca 13.000 lidí různě po kontejnerech a balí a vyrábí všechno na auta!!!!Můžeme se modlit, aby investovali vydělané peníze do lepších technologií a abychom se někde nezabili či nezdařeli motory. Katastrofa, totální!!!!! Ale bílej muž si za to může sám, svejma systémama daní, isama, enviromentama a podobnejma sračkama co jen zvyšují cenu. Tak tady máte konkurenci, pořád o ní vytrubujete, tak bojujte :D :D :D směje se Turek.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já se nesměju!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od Alf6 »

Sice to není uplne k tématu, ale dobre cteni je zde

https://www.oleje.cz/forum/brzdove-koto ... t4638.html

ja osobne bych moc neexperimentoval a pouzil original desticky :hyu:
experimenty necham zavodnikum :mrgreen:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
slimák
Příspěvky: 7
Registrován: 01 pro 2010, 16:32

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od slimák »

Václave,stojí ti za to ušetřit na brzdách pár stovek,a pak se klepat,jestli se ti ve vypjaté chvíli rozdrolí brzdové destičky? Nevím,jak u vás,hoši ,ale mne při koupi kotoučů a destiček na moji Soňu NF v Hyundai nábídli kromě nejdrahší varianty tuším NIPARTS taky levnější variantu z druhovýroby,kterou prí nabízejí pro auta starší 5-6let,ale co je nejdůležitější,za výrobce ručí a destičky byli levnější o cca 30%
Komplet kotouče a destičky na předek stali 5000kč.(Ujeto 8000km bez problému)
Já nevím,jak vy,ostatní pánové,ale co se týče brzd a řízení,já jdu k autorizovanému prodejci.Na některých věcech se nemusí vyplácet šetřit za každou cenu.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Co neubrzdíš, to neukecáš! Proto jsem na brzdách nikdy nešetřil. Ne, že by originály byly vždy bez chyby, ale bylo s kým řešit problém. A nikdy to nebyl fatální problém.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od petr.gr »

Kromě Sonaty mám ještě Superb, kam jsem koupil jak kotouče tak destičky od Meyle. Od původních originálních Škoda se Meyle neliší v ničem a ani jsem nepozoroval nějaký rozdíl. Nemyslím si, že by se dnešní výrobci pouštěli do investic ke zbudování výrobních linek a produkovali by nějaký šunt. To ani Čína už nedělá celkem dlouho. Vždy je to v pozadí nějaký konkurenční boj s pomluvami a shazováním. To samé platí i o autech. Někdo říká, že Hyundai není auto a přitom jsou všechna auta od různých výrobců +- obdobná. Někdo kápne na špatný kus a zuří a naopak. I Mercedes Benz dokáže vyrobit drahou ale poruchovou rezavějící šunku.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od Alf6 »

Když si přečteš různá fóra, tak zjistíš, že kombinace destiček a kotoučů je docela věda. Ne vždy k sobě pasujou. Destičky často zvlni kotouče, nebo se rozdroli.... V tomhle je fakt lepší vsadit na originál.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Brzdové destičky Meyle - jsou opravdu pravé - neshoří mi

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Já si kupoval origo desky za 360Kč + 180Kč pošta. A ještě 12Kč bankovní převod. Ale i ostatní výrobci umí vyrobit dobré, možná i výborné destičky. Chce to vyzkoušet a to už potom docela leze do peněz :roll:
sona.jpg
sona.jpg (28.79 KiB) Zobrazeno 4891 x
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“