1. garanční prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Dvorák
*
Příspěvky: 77
Registrován: 02 dub 2017, 16:28

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Dvorák »

Lachtan píše:Mohl by jste p.Dvorak dodat i oskenovaný zakázkový list, kde bude vidět, co jste požadoval, a kde je vidět i stanovená předběžná cena té prohlídky? Určitě jste to musel podepsat... Ať jen naházíme špínu na servis.
Samozřejmě že mi nechali podepsat zakázkový list, kde cene a 6.000 Kč byla uvedena. Ale jde mi o to, že mi nedali na vybranou a ty úkony mi víceméně striktně předepsali. Pak se mi vše rozleželo v hlavě a litoval jsem, že jsem nejel do Pardubic. Tam bych 2 tisíce ušetřil.
Reklama
 

Dvorák
*
Příspěvky: 77
Registrován: 02 dub 2017, 16:28

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Dvorák »

Ještě k té mé nehodě - nakonec se vyšplhala celková cena za opravu 42.000 Kč vč. DPH . A nejdřiv
to vypadlo jako banální záležitost....
Lachtan
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2017, 10:38

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Lachtan »

Dvorák píše:
Lachtan píše:Mohl by jste p.Dvorak dodat i oskenovaný zakázkový list, kde bude vidět, co jste požadoval, a kde je vidět i stanovená předběžná cena té prohlídky? Určitě jste to musel podepsat... Ať jen naházíme špínu na servis.
Samozřejmě že mi nechali podepsat zakázkový list, kde cene a 6.000 Kč byla uvedena. Ale jde mi o to, že mi nedali na vybranou a ty úkony mi víceméně striktně předepsali. Pak se mi vše rozleželo v hlavě a litoval jsem, že jsem nejel do Pardubic. Tam bych 2 tisíce ušetřil.
.. a byla by ta prohlídka stejná a v plném rozsahu, jakou udělali zde?? Nebo by nějaký úkon neprovedli a pak by to bylo levnější? Předpokládám, že máte tedy nějakou přesnou kalkulaci prohlídky, když víte, že by to bylo o 2000,- levnější :?:
Dvorák
*
Příspěvky: 77
Registrován: 02 dub 2017, 16:28

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Dvorák »

Tu fakturu z Trutnova jsem ukázel v Pardubicích a jen kroutili hlavama ... Některé úkony byly dle nich provedeny zcela zbytečně (např. kontrola geometrie).
Bukshi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2016, 09:28

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Bukshi »

dnes prva garancna prehliadka po roku
Přílohy
i30cw.jpg
i30cw.jpg (130.14 KiB) Zobrazeno 2008 x
Hyundai i30 CW 1.6 MPI 88kW AT - 07/2016 Family - Ara Blue
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od t0x!n »

taky te okradli, 1. prohlidka je dle vyrobce pouze 0,9 normo hodiny a 0,5 na karoserii, pocitali ti 1,5 coz je cas pro druhou garancni prohlidku, takze presne te okradli o 18€
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od idam.i »

Bukshi,kde si bol ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Bukshi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2016, 09:28

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Bukshi »

t0x!n: hej tie ceny su dost prehnane, aj ten olej je normalne min. o 1/3 lacnejsi, kabinovy filter uz ani nehovorim a vymena filtra asi tak 2 minuty den pred prehliadkou som ho aj pozeral a ani nebol az tak zaneseny stacilo by ho asi trocha vycistit ...

idam.i: Hyundai Komárno
Přílohy
kabinovy-filter.jpg
kabinovy-filter.jpg (165.06 KiB) Zobrazeno 1917 x
Hyundai i30 CW 1.6 MPI 88kW AT - 07/2016 Family - Ara Blue
Lachtan
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2017, 10:38

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Lachtan »

Dvorák píše:Tu fakturu z Trutnova jsem ukázel v Pardubicích a jen kroutili hlavama ... Některé úkony byly dle nich provedeny zcela zbytečně (např. kontrola geometrie).
.. ta je na prvním roce předepsaná výrobcem. Co dál vám "nakukali"? Navíc zrovna tu bych si osobně měřit nechal preventivně. Nechápu, že někdo má na nový vůz a je mu líto dát pár stovek ročně za kontrolu geometrie. A dovedu si také představit ten brek tady na fóru, až by jste měl za rok nerovnoměrně opotřebené pláště :D to by bylo nadávek na Hjondé :-k
Lachtan
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2017, 10:38

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Lachtan »

t0x!n píše:taky te okradli, 1. prohlidka je dle vyrobce pouze 0,9 normo hodiny a 0,5 na karoserii, pocitali ti 1,5 coz je cas pro druhou garancni prohlidku, takze presne te okradli o 18€
To není pravda. Záleží na počtu ujetých kilometrů....
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od t0x!n »

Vazne? Ted prosim tu o Karkulce :lol: Jakym poctu km? 1. rocni prohlidka je proste 1. rocni a to bud 12m. nebo 30tkm, podle toho co nastane drive, nebo si myslis, ze tam jel po 12m. s 60tkm a predtim zadnou prohlidku nedelal? :shock:

Prvni si procti tenhle thread a pak muzes oponovat (nebudes protoze budes vedet, ze co si napsal je blbost) a idealne nasekat x prispevku za sebou, misto toho to dat do jednoho a oddelit odstavcema, takze prikladem od jednoho to tam mas na scanu z faktury, ja to mel na fakture stejne kdyz jsem mel i30 a dalsich x lidi to ma take stejne:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=444

1rok = 0,9 normo hodiny, kdyby mel za ten rok nalitano na te hranici 30tkm, tak je to 1,4 normo hodiny nikoli 1,5, takze to porad nesedi, ve vetsine pripadu vsak "benzinaci" maji prave +- tech 30tkm za rovnych 24m. takze prvni prohlidka je 0,9 druha 1,4nh

tady mas i odeme tabulku, kterou jsem zde take jiz daval na minulych stranach

//edit admin - odkazy nejdou

Suma sumarum by chtelo tedy pro klid duse kdyby Bukshi napsal kolik mel presne km v dobe prohlidky...

P.S. k druhemu prispevku a "ta je na prvním roce předepsaná výrobcem" mas stejne vysvetleni v dolozene tabulce, ne neni predepsana, zase dalsi dezinformace... 24m. nebo 30tkm co nastane drive...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od JoKo »

toxin, 1. servisna sa robi po roku {12m} a mas na vyber bud ides podla rozpisu 15 000km, alebo 30 000km a to zalezi kolko mas najazdenych km. teda, moc nemas na vyber, zalezi kolko mas najazdencyh. ak mas do cca 15 000 tak sa ides podla prveho stlpca...
takto to bolo vysvetlene v troch roznych servisoch pri troch roznych i30tkach a myslim si, ze to dava aj celkom logiku :)
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

t0x!n: zde odkaz na "malou" prohlídku - https://servis.hyundaipraha.cz/soubory/ ... do13k5.pdf (0,9 hodiny), zde odkaz na "velkou" prohlídku - https://servis.hyundaipraha.cz/soubory/ ... ad13k5.pdf (1,4 hodiny). Je to vzorová kalkulace na benzín 1,6. Vždy po roce provozu, první tři prohlídky, rozdíl v najetých kilometrech za rok (do 15.000 km a nad 15.000 km).
Takže 2 varianty rozsahu prohlídek jsou. Proč bylo účtováno 1,5 (a ne 1,4) už je jiná otázka.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od t0x!n »

no ja to vim, dit to je vlastne to co jsem mu psal vyse, ono je otazka jestli ten "predpis" nad 15tkm a do 30tkm za 1,4nm je dle vyrobce nebo si to takto upravuje servis, podle me to je uprava konkretnich servisu a tim spis si to servis zjednodusuje, ze ocekava kdyz clovek najede treba 17tkm za rok, tak si rika ze pri druhe prohlidce bude mit dotycnej treba 34tkm a uz by presvihl ten interval te "velke" prohlidky kdyby mu udelali "malou"... uplne nejlepsi by bylo jak jsem psal kdyby Bukshi napsal kolik mel km v dobe prohlidky a bude to jednoduse vyreseno...

P.S. co by me jeste vic sralo je to vecny uctovani servisu za 3,5l oleje, moc dobre vim, protoze sem uz 3x menil olejovou napln, ze do auta se vlezou po 2hod. vykapavani plne zahrateho oleje rovny 3l a olej je presne do 3/4 merky jak ma spravne byt... 1x mi menil servis a byl jsem u toho a 2x jsem menil ja sam, pokazdy jsem tam nalil rovny 3 1l flasky (vymeny byly 2tkm (chtel jsem po "zabehu") menil jsem sam, 14tkm 1. prohlidka - menil servis, 22tkm menil jsem sam protoze sem nechtel cekat do druhe prohlidky a olej tam mit 16tkm pri jezdeni ve meste a v +-30tkm mi to vyjde na druhou prohlidku coz tak budu mit na tacho)
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Lachtan
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2017, 10:38

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Lachtan »

Evidentně t0x!n nechápeš servisní interval. Nevadí. Důležité je, kolik bylo ujetých km na daném vozu. Bez toho nemá cenu diskutovat dál (a ani nechci). S tou geoškou je to pravda jak píšeš. U tohoto plovoucího intervalu je to 30.000 / 2 roky. U aut bez plovoucího int. je to na prvním roce. Zde jsem se spletl. A to že měli účtovat 1,4 namísto 1,5 je pravda......
Howk, domluvil sem ;) :wink:
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“