Navigácia - dokupenie

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Navigácia - dokupenie

Příspěvek od petulko666 »

Zdravím chcel by som do mojej ix20 dokúpiť vstavanú navigáciu, len v hyundaii nevedia čo by za to pýtali. Neviete mi poradiť aká je tam namontovaná? Lebo nie každá sa dá spárovať s ovládaním na volante.
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Reklama
 

Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od vorlajz »

v Hyundai příslušenství je navigace pro ix20 typ Clarion NX302E a snad i NX404E a NX504E... ceny v Kč včetně montáže jsou cca od 20 tis. do 32 tis.

takže dodělat do jde... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od petulko666 »

U nás mi povedali ze 1250 euro navigacia plus montáž. Mám to už skoro po záruke tak to chcem dať namontovať inde. Ale ďakujem.

nakoniec som našiel tu navigáciu :), len škoda že je len v CR.

http://motoprislusenstvi.cz/?439,hyunda ... -rv.-2010-
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od petulko666 »

má niekto skúsenosti s inými navigáciami ? aby išlo hlavne ovládanie na volante a rozumne ceny a aby sa zmestilo, dajte sem aj s foto
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od pepe pedro »

niekde som to videl na doplnkoch za 10 000kč
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od petulko666 »

lebo clarion autoradia čo som videl nie je až taká krása
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Uživatelský avatar
Erik-Hyundai
*
Příspěvky: 36
Registrován: 10 pro 2016, 08:26

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od Erik-Hyundai »

Nechcem tu robiť reklamu, ale to, čo sa predáva napr. v ČR je toto isté z číny, akurát za polovicu. V priebehu roka 2017 ju chcem žene kúpiť do auta a mám len pozitívne skúsenosti so všetkými doplnkami z čny, takže neriešim nejakú záruku.

https://es.aliexpress.com/item/For-HYUN ... 39252.html
Hyundai Tucson-Style 2016-súčasnosť
Hyundai IX 20 - Style 2010-súčasnosť

História vozidiel:
Peugeot 508 sw 2015-2016
Renault Megane II combi 2008-2010
Suzuki Ignis 2004-2008
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od JirN »

A pocitas i se zaplacenim cla a DPH k te cene? To uz potom nebude az tak velky rozdil a zaruka uz nemusi byt tak zanedbatelna vec. Navic nevim, jake jsou rozdily v navigacnim programu tohoto a originalu, ale vim, ze rozdily mezi ruznyma navigacema jsou neskutecne.
Uživatelský avatar
Erik-Hyundai
*
Příspěvky: 36
Registrován: 10 pro 2016, 08:26

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od Erik-Hyundai »

Samozrejme, že s tým rátam, pri 280 objednávkach z Alliexpressu už vie, ako si aj dohodnúť menšiu cenu s predajcom a clo je samozrejmosť. Skúsenosti s navigáciou z číny a rádiom mám z Peugeotu 508 a za 2 roky môjho užívania nikdy problém nebol. Ja samozrejme nikomu nenútim moje rady a skúsenosti, ale ja osobne mám skúsenosti len pozitívne.
Hyundai Tucson-Style 2016-súčasnosť
Hyundai IX 20 - Style 2010-súčasnosť

História vozidiel:
Peugeot 508 sw 2015-2016
Renault Megane II combi 2008-2010
Suzuki Ignis 2004-2008
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od Richard555 »

Ještě bych chtěl připomenout, že když jsme prodávali do Suzuk Clarion NE 500 tak byla asi do měsíce jedna aktualizace zdarma a pak už nic , vše si pěkně platit a nebylo to zrovna levné, je možné že už to je jinak to co píšu bylo 3 roky nazpět, ale v mobilu máš navigace s aktualizací zdarma, ev. pokud máš data i s zobrazením zácpy nehod atd. a to ti vestavěná asi nedá ;-)
Je otázka jak moc navigaci potřebuješ, pokud používáš auto pracovně tak jistě ano, pokud soukromě je otázka jak často ji využiješ.
Já osobně nejsem příznivcem ničeho co tě může při řízení rozptylovat a to dotykové ovládání navigace zcela jistě je....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od JirN »

Tak mi navigaci relativne (!) pouzivame dost. Kdyz jdes na misto, kde jsi jeste nikdy nebyl nebo uz jsi zapomel, kdyz potrebujes najit konkretni adresu, kdyz mas najednou uzavrenou nejakou silnici, mas zakaz vjezdu, atd. Na dovolenou skoro vzdy - ale samozrejme, kdyz jdeme po dalnici az do zapadniho Rakouska za Innsbruck, tak sice mame zaplou navigaci, ale jen kvuli najezdum na dalnici, odbockam, uzavirkam a hlavne kvuli dojezdu na konkretni adresu. Kdyz je vsechno v poradku, tak 500 km po dalnici v primem smeru se jim neridime :-). Taky pravda, ze ta nase v tom pripade moc "nekeca" :wink: .

A jedna vec, kvuli cemu se mnohdy oplati si navigaci poridit a pritom si dobre vybirat jakou, je navadeni do jizdnich pruhu. Takovy prujezd velkym mestem (napr. Viden) za tmy a deste, kdyz nejsou moc videt napisy a za velkych kolon da teda dobre zabrat i s navigaci. Jednou jsem pracovne jel na konkretni P+R parkoviste, navigaci jsme nemeli, protoze jsem tu samou cestu jsme jeli tyden predtim. Cesta OK, sjezd z dalnice jsem nasel v pohode, ale sjel jsem v druhem pruhu, ne v tom, ktery za cca 300 m odbocoval, kam jsem potreboval. Znacene to bylo az za sjezdem a protoze byla plna dalnice, hned za zatackou, nebylo mozne do druheho pruhu zaradit. Rikal jsem si, ze na dalsim mostu/nadjezdu se otocim a vratim. Houby - po hodine a pul bloudeni jsme skoncili uprostred mesta na nejakem superdrahem parkovisti, prijeli metrem a az vecer jsme si zajeli pro auto preparkovat (uz s navigaci v nabitem mobilu - predtim jen jeden mel mobil s datovym roomingem, ale tomu se zase po 5-ti minutach vybila baterka). Tech par hodin parkovani nas vyslo na mnohonasobek toho, co jsme zaplatili na P+R za cely tyden.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od Richard555 »

máš určitě pravdu, Já osobně mám v autě TOMTOMa GO720 s celou Evropou, ale mám ještě tu navigaci bez aktualizací map, tedy musím si aktualizaci map zaplatit a to je na rok (4 aktualizace za asi 800,-).
Používám ho hlavně pro to, že mám v něm i handsfree, jinak mě jen upozorňuje na radary a nebezpečná místa.....
Tedy nic co by člověk neunesl, ale pokud si pamatuju tak u toho Clarionu byla jedna aktualizace přes 1000,- a to je skoro dost. Ten můj TOMTOM má i vlastní aktualizace které dělají uživatelé, např. když někde postaví kruhák tak se mi mapa opraví i když je např. 2 roky stará...... ale tohle vestavěné navigace v autech neměly.
Spíš bych preferoval nějaké radio třeba i s dotykáčem, ale s otevřeným OS (android, W10 mobile) aby si člověk mohl nainstalovat navigační a další software jaký chce od placeného až po bezplatné
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od JirN »

TomTom navigace se ted uz (u nas) prodavaji s Lifetime aktualizacema zdarma. My mame asi vice nez 3 roky, ale to byla tehdy novinka a sice mela byt, ale v navigaci jeste nebylo to tak nastaveno a bylo treba to vykomunikovat se zastoupenim. Potom jeste asi dvakrat, kdy se to zase "ztratilo". Ted uz je to ale dobre.

Mozna by ses mel podivat, jestli vy taky nejste na tom nejak podobne.
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Navigácia - dokupenie

Příspěvek od petulko666 »

A nedá sa niekde zohnať čo je soft v navigácii ?, napchal by som ho do tabletu :D , ono samotnú navigáciu napr. navigon s nejakým vstupným softom ako je app Car Dashboard nie je problém dať do tabletu, ale problém je sparovanie telefonu cez bluthoot aby načítalo samotné kontakty ako v navigácii v aute a dalo sa telefonovať...a samozrejme už by stačilo prepojiť tablet cez jack 3,5 na aux výstup radia...neskúšal to už niekto ?
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Odpovědět

Zpět na „ix20“