Ťuknutý nárazník

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Ťuknutý nárazník

Příspěvek od BouHou »

Ahoj,
dneska se mi povedlo nacouvat s naším IX20 do zítky, jedniné co to odneslo, je zadní narázník (trošku promáčklý a poškrábaný až na plast; prasklý ale není) a poškrábaná zadní mlhovka. Fotku bohužel nemám, auto potřebovala moje paní, tak jsem to nestihl vyfotit.

Nemám s tím zkušenost, co bude lepší? Shodou okolností jsem na pondělí objednán do Hyundai servisu s motorem(viz. https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=86&t=33207), mám to tam nechat rovnou opravit? To bude asi dost drahý, že? Mám havarijko 5000/5%, takže myslím že to bude k ničemu. Nebo to hodit někam do lakovny? Nebo to zkusit rozleštit svépomocí (s tím, že bych dírky co jsou na plast zaretušoval)?

Já chápu, že bez fotky se těžko odaduje rozsah, ale bohužel nemám. Zkusím dodat. Díky za rady, štve mě to, je to můj první šrám :-(
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
Reklama
 

JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od JoDo »

Poškrábaný přední nárazník a mlhovka. Taky až do plastu. Uplatněno na havarijní pojistku se spoluúčastí 5000 Kč. Výměna mlhovky, kytování a barvení nárazníku. Celková škoda 15000 Kč.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Já bych nechal škrábanec být a když až to moc dráždí oko majitele, tak potom do nejbližší lakovny kde to opraví a možná i za nižší cenu než spoluúčastnický poplatek. :)
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od BouHou »

Dneska jsem se ptal v Hyundai servisu a pán to rychlým okem odhadl taky pravé na výše zmíněných 15 000,-. To je docela raketa, prý nová mlhovka, sundat celý nárazník, přelakovat. A pokud je prasklý držák nárazníku, tak vyměnit celý...
No to bych s mojim havarijkem měl taky za 5000,- . Jenom nevím, mám na havarijko uplatněné bohusy z POV 50% slevu, o to bych asi další rok přišel, že? Takže to co mi pojišťovna zaplatí si pak vezme zpátky další rok na pojistném? Nebo se pletu?
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od airwaves »

No právě, co ty bonusy že? Já mám narazník posešívaný u podběhů vzádu na obou stranách. Taky jsem jako pan chytrý couval .-). Můj názor je ten, že pokud je nárazník na svém místě, není ho potřeba nijak vytahovat ven, nebo svařovat, tak opravit doma v garáži. Když zajdeš do nějakého šopu autocoloru či jak se to jmenuje poradí ti co si máš koupit a často i u auta vysvětlí postup! Koupíš brusný papír, nějaký tmel, sprej barvu podle odstínu nechat namíchat, vrchní bezbarvý lak. Cena 500-600 Kč? Porovnej s 15.000,- - magoři! pak případně vyleštit, ale ona to myčka udělá časem za tebe. Mlhovku bych opatrně nožem odstranil otřepy a rozleštil. Samo domo!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od JoDo »

BouHou píše:Jenom nevím, mám na havarijko uplatněné bohusy z POV 50% slevu, o to bych asi další rok přišel, že? Takže to co mi pojišťovna zaplatí si pak vezme zpátky další rok na pojistném? Nebo se pletu?
Tady asi bude záležet kde jsi pojištěný. Mě taky sebrali asi 15% bonusu, ale když si spočítáš, kolik jim i tak zaplatíš, tak proč to neuplatnit. Alespoň něco dostaneš zpátky.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od Chasnik »

Plast nerezaví a pokud tam není ostrá hrana, tak bych to nechal být. Murphyho zákony fungují a až to opravíš, tak to někdo zase bouchne.
Můj kamarád před lety na Oplu Tigra opravoval zadní nárazník 3x během kvartálu: poprvé manželka u garáže, podruhé "lepič nedobrzdičič" a nakonec nějaký neznámý vojín na parkovišti u obchoďáku. V součtu byl bez auta skoro měsíc a dvakrát to šlo z jeho pojistky.

Píšeš "trošku promáčklý". Já jsem měl na i30 cw v zadním nárazníku promáčklinu přes půl rohu cca 10 cm dovnitř (BMW X5, taky lepič nedobrzdičič, naštěstí v malé rychlosti) a na sluníčku se to po pár dnech vyboulilo zpátky :mrgreen: Takže pokud jsou venku vedra, šup s tím na sluníčko :wink:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
pilpet
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 čer 2017, 10:03

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od pilpet »

Ahoj,
nevím jestli je to správné téma... jak nejjednodušeji sundat zadní nárazník?
Chtěl bych namontovat parkovací senzory a ty co se dávají zevnitř se polovičce líbí víc...
Díky
Uživatelský avatar
citron66
Příspěvky: 8
Registrován: 21 úno 2017, 20:11

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od citron66 »

pilpet: není to tak hrozné, dělal jsem to před 14 dny ze stejného důvodu. Když to vezmu odspodu: asi 6 plastových šroubů, 4 šrouby na každé straně podběhu, poté sundat zadní světla - povolit dva šrouby a světlo vycvaknout do boku. Taky korejci šetřili, není tak žádná spojka na kabelech, takže pomocník podrží světlo, nebo to můžeš risknout a světlo nechat viset na kabelu. Pod ním jsou, a teď si nejsem jistý, jestli jeden šroub a dva plastový nebo jen jeden plastový. Další šrouby tam nejsou. Poté je třeba narvat ruku mezi nárazník a podběh a vyndat patici z mlhovek.(otočit do boku a vytáhnout). A pak následuje dobrá pakárna: nárazník potáhneš směrem dozadu, je jen zacvaklý, a zůstane viset na pohyblivých plastových páscích. Tady doporučuju nemít kolem děti, protože budou lítat neslušná slova. Aspoň u mě, než jsem přišel na to, jak jednoduše stáhnout kovové sponky. Poté jde nárazník dolů snadno. Tak ti přeju příjemný zážitek. Ale pokud nemáš ruky levý a hlavu pouze na to, aby ti nepršelo do krku, je to celkem jednoduchý. A dej si něco pod auto, aby sis nárazník nepoškrabal o zem. :wink:
Hyundai IX20, 1.4 benzin, Trikolor
pilpet
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 čer 2017, 10:03

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od pilpet »

Díky moc, senzory objednaný, tak až je číňan doručí jdu na to
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od pepe pedro »

uniqa nám taky vzala 15%,samozřejmě zvýšila pojistku.je to svinárna.Taky 5000 spoluúčast.Na dva krát mě obrali.Ctěli jsme změlit poistovnu ale sme nedodrželi 2měsíce-výpovědní lhútu.O tom jsem ani netušil.Tak ještě rok.Vnucená uniqa ](*,)
Naposledy upravil(a) pepe pedro dne 09 zář 2017, 21:58, celkem upraveno 1 x.
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
DegiCZ
*
Příspěvky: 21
Registrován: 23 úno 2017, 14:54
Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od DegiCZ »

Přesně, pokud to někde netrčí a nehrozí že ti to upadne, vykašli se na to. Nejen že zaplatíš těch 5000 spoluúčast ale ještě ti seberou část bonusů.
Hyundai i30 kombi 1.6 mpi 88kw Czech Edition
http://www.youtube.com/ceskesilnice
________________________________________
Suzuki Ignis II Červená
Škoda Felicia 1.3 MPI bílá
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od BouHou »

Caute, naraznik stale neopraveny, nemel jsem cas to nejak resit...
Ale chtel jsem se zeptat, jak je to se zarukou, kdybych si to spravil sam (svagr) nebo v neautorizaku?
Jeste mam 3,5 roku zaruku a nerad bych o ni prisel. Diky
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od pepe pedro »

nepřídeš,když jim to sám neřekneš.Taky jsem to řešil cez šváru.A nikdo nic neříkal
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ťuknutý nárazník

Příspěvek od airwaves »

No kvůli ťuknutému nárazníku že přijdeš o záruku? Tak to je asi největší perla co jsem zatím na foru četl. Sory jako ale.....
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „ix20“