dobíjení baterie v autě ??

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin.holub
*
Příspěvky: 29
Registrován: 05 srp 2017, 10:00

dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od martin.holub »

Ahoj, můžu dobíjet baterii bez vymontování z auta ??? tzn. bez odpojování vodičů z kontaktů baterky, prostě jen přicvaknout svorky od nabíječky na zapojenou baterku nechat přes noc ?
Nehrozí nějaký problém ??? Zkoušel to někdo ?
a důvod : nechce se mi ta baterka vymontovávat :)

předem díky za info ....
----- Hyundai i40 CW 1.7 CRDi (104 kW ) ---- R.V. 11/2015 FACELIFT ----
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od Richard555 »

Já tak všechny svoje auta nabíjím. Mám tu chytrou nabíječku z LIDLU a nikdy jsem s tím neměl problém.
Baterku jsem odpojoval jen pokud jsem chtěl hrabat do airbagů ve volantu ......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od bony »

Richard555 píše:Já tak všechny svoje auta nabíjím. Mám tu chytrou nabíječku z LIDLU a nikdy jsem s tím neměl problém.
Baterku jsem odpojoval jen pokud jsem chtěl hrabat do airbagů ve volantu ......
Já mám též tu z LIDLU a funguje bez problému bez odpojování baterky.
Uživatelský avatar
martin.holub
*
Příspěvky: 29
Registrován: 05 srp 2017, 10:00

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od martin.holub »

a když nemám tu skvělou "z Lídlu" , stejně můžu nabíjet normálně bez odpojování kabelů z kontaktů baterky ?
----- Hyundai i40 CW 1.7 CRDi (104 kW ) ---- R.V. 11/2015 FACELIFT ----
jtom.n
*
Příspěvky: 28
Registrován: 10 zář 2017, 12:41

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od jtom.n »

martin.holub píše:a když nemám tu skvělou "z Lídlu" , stejně můžu nabíjet normálně bez odpojování kabelů z kontaktů baterky ?
Vzdy je jistota kabely odpojit. Nemusi se ale pokud by nahodou pustila vic proudu muzou odejit ridici jedn.
Uživatelský avatar
martin.holub
*
Příspěvky: 29
Registrován: 05 srp 2017, 10:00

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od martin.holub »

a nehrozí při celodenním odpojení třeba vymazání nějakých údajů nebo nastavení řídící jednotky ?
----- Hyundai i40 CW 1.7 CRDi (104 kW ) ---- R.V. 11/2015 FACELIFT ----
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od Mexican »

RJ ma vlastnu bateriu prave na tieto ucely. Co sa ti ale zmaze urco su predvolby radia, nastavenia atd

nabijacku LIDL ponuka aj na eshope, je to fakt to najlepsie co mozes za tie prachy kupit - https://www.lidl-shop.cz/ULTIMATESPEED- ... p100225710. Asi by som sa nebal to nechat par hodin napojene v aute ked beham okolo. Nabijam tym baetrie v 2 moto, kedze sa mi nechce vytahovat baterky z motoriek. A sem tammalu baterku u Fabie, ktora jazdi len priskoky po meste

BTW otazka je preco chces nabijat bateriu u relativne noveho auta strednej triedy. To sa mi zda riesenie nasledku a nie priciny

EDIT - prave dnes zacina tyzden v LIDL auto a dilna, take nabijacky budu normalne na predajnach :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od Alf6 »

Jak uz jsem nekde psal, tak nabíječka z Lidlu je prebalenej Boch, ale za 1/3 cenu. To jsem si nevycucal z prastu, ale prohlizel jsem vebove stranky nejakych nadsencu do elektroniky a tam ji rozebiraly. Pry je 100% shodna s Boschem, akorát má jinej plastovej "obal".Vnitrek je stejny.

Ze je Bosch kvalita a potažmo i Lidl svedcí test nabijecek, kde se Bosch umistil na druhem miste. :)

http://www.blesk.cz/clanek/radce-auto/1 ... lepsi.html

Jinak taky nabijim bez odpojovaní
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od Chasnik »

Já mám nabíječku od C-Teku a v návodu je napsáno, že lze nabíjet bez odpojení aku od vozidla. Proměřoval jsem to při nabíjení a skutečně dává max. 14,3 - 14,4 V, což je pro palubní síť OK. A v průběhu nabíjení to napětí postupně klesá. Po dosažení optimálního stavu se sama vypne, takže nehrozí vyvaření elektrolytu.
Ale některé nabíječky mají napětí při nabíjení až 15 V (také v reálu proměřeno), a to potom už je riziko, aby to elektroniku v autě nepoškodilo.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od Richard555 »

No zřejmě to nebude tak horký jak tu píšete. Když jsem měl Feldu r.v. 1998 tak odešel alternátor - tedy spíš diody a regulátor. Pokud jsem jezdili krátké trasy - tak do 20-30 km bylo vše v pohodě. Jezdilo se - žádný problém. Žádná kontrolka nesvítila, nikdo nic neřešil. Pak si jednou syn půjčil auto a jel na chalupu 130km..... vyvařil baterku po dolití nabití se dostal nakonec i domů, ale měřením (už doma)jsem zjistil že napětí v autě přesahovalo 19V . Následovala oprava alternátoru. Jediné co nepřežilo byla baterka. Vše ostatní funguje dodnes. Dokonce ani žárovky nepopraskaly a krásně to svítilo :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od bony »

martin.holub píše:a nehrozí při celodenním odpojení třeba vymazání nějakých údajů nebo nastavení řídící jednotky ?
Po odpojení baterky se ti vymaže krom rádia i palubní počítač. Nejsem si zcela jist, zda se nevymaže i paměť řídící jednotky, co se hodnot nasbíraných týče. Zajdi do Lidlu kup novou nabíječku a nemusíš nic řešit. Je opravdu dobrá ;-)
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od karelmrak »

Používám leta spínanou nabíječku automat do 20A, nikdy jsem u žádníého auta neodpojoval baterku při nabíjení (Opel Omega I, Opel Omega facelift, Mercedes E220, Fiat seicento, nyní Hyundai i40), takhle nabíječka je schopná tak asi po 10 minutách nabíjení při prázdné baterce pomoci i při startu, alespoň u malého seicenta jsem takhle vždy nastartoval.
Petr01
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2017, 22:15

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od Petr01 »

Ahoj, tuhle nabíječku z Lídlu jsem používal asi 5 roků na dobíjení bezúdržbové bat. na Ren Kangoo, a podle rady kamaráda, který dělá do aut jsem dobíjení začal dělat bez odpojení a vyjmutí bat.z auta - a všechno zůstalo v pohodě. Baterie při testu po 5 letém provozu vykazovala, že po nabití drží 80% kapacity, takže bych řekl, že jí to životnost určitě nezkrátilo. Tahle nabíječka má ochranu proti zkratu a přepólování, a po nabití bat. se sama přepne do udržovacího režimu. Na příležitostné dobíjení je to dobrá volba.
Jediné, co jsem dodržoval, - že jsem po dobu dobíjení nedával ani klíček do zapalování a nezapínal ani rádio
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: dobíjení baterie v autě ??

Příspěvek od karelmrak »

karelmrak píše:Používám leta spínanou nabíječku automat do 20A, nikdy jsem u žádníého auta neodpojoval baterku při nabíjení (Opel Omega I, Opel Omega facelift, Mercedes E220, Fiat seicento, nyní Hyundai i40), takhle nabíječka je schopná tak asi po 10 minutách nabíjení při prázdné baterce pomoci i při startu, alespoň u malého seicenta jsem takhle vždy nastartoval.
Nutno říci, že nabíječku Lidl neznám, mínil jsem tuto:
http://www.aspa.cz/nabijecka-12v-20a-sp ... 20-z103992
Odpovědět

Zpět na „i40“