Santa Fe 2003, 2.0 crdi, 83kw, špatné starty větší spotřeba

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Lubin
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2014, 16:15
Bydliště: Jičín

Santa Fe 2003, 2.0 crdi, 83kw, špatné starty větší spotřeba

Příspěvek od Lubin »

Dobrý den. Mám dotaz a žádám o radu.
Vlastním Santu 9let a celou dobu jsem byl nad míru spokojen. Za poslední půl rok, po ujetí cca 260tis km, mi začal z ničeho nic hůř startovat a zvýšila se spotřeba. Auto jezdilo na dálky za 6,7 a po městě kolem 8l. Vše začalo když jsem táhl káru cca 2,2t, zastavil jsem na benzině a už nestartovalo na první škrtnutí. Motor se musí minimálně 10x otočit aby to chytlo. A ještě musí startér točit jako o život. Teď v zimě, když nechytnete na poprvé, vycucá baterií a ta je pak slabá a musím přez kabely napojit ještě jednu baterii abych dodal proud. Pak to bez problémů chytne. A od té doby se i zvýšila spotřeba na dálky na 11l. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost a jezdil dál. Za další měsíc vozidlo začalo samo z ničeho nic při jízdě chcípat a svítila oranžová kontrolka engine. Auto jsem dal do servisu a zjistili zanesený ventil asi EGR, nebo jak se to píše. Vyčistili ho a auto už jezdí , ale problém se spotřebou a startováním přetrvává. Jiné závady na diagnostice nebyly. Filtry jsou nové, žhavicky taky, alternátor též, a vstřiky nesáknou. Nikde jinde jsem taky naftu nenašel. Prosím o radu nějakého odborníka z origo servisu. Nebo někoho znalého problémů, děkuji. Omlouvám, se píši z tel.
Reklama
 

Lubin
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2014, 16:15
Bydliště: Jičín

Re: Santa Fe 2003, 2.0 crdi, 83kw, špatné starty větší spotř

Příspěvek od Lubin »

Dobrý den, tak jsem tu s odpovědí. Pokud to někoho zajímá odpověděl mi jeden z tohoto clubu ze Slovenska na soukromý email. Jeho rada byla, že se jedná o špatné vstřiky a měl pravdu. Nechal jsem všechny vstřiky repasovat a všechny závady jsou mávnutím proutku pryč. Po repasi čerpadla a vstřiků je vozidlo jako vyměněné a o sto procent živější, spotřeba se též snížila. Děkuji tedy za odpověď a za radu.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“