klepání uvnitř palubovky i40SW

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
fundy01
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2013, 17:42

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od fundy01 »

robertbulko píše:Chcel by som sa vrátiť k problémom s ťukaním a vŕzganím v palubovke. Znie to super, že sa tieto neduhy dajú odstrániť zasunutím nejakého materiálu medzi palubovku a čelné sklo. V podstate sa tak odstráni problém pnutím palubovky priamo o sklo. Nie som si ale istý, či takéto pnutie nemôže časom poškodiť samotné sklo. Tu by som bol veľmi opatrný. Neviem či máte predstavu, koľko také čelné sklo na i40 stojí. Je to cez 700€. Čo sa týka piano plastov (stredová konzola a stredový panel), to sa dá urobiť v pohode doma a určite tým ničomu podstatnému neublížite. Pri rozoberaní stredovej konzoly si treba dať veľký pozor, aby ste ten piano plast nepraskli, ide to hodne ťažko. Ak sa do toho bude niekto chcieť pustiť v pohode poradím. Mal som to niekoľko krát dole. :wink:
Materiál je ako pena alebo teda vata.... Čiže pnutie zostava a tak neviem prečo by malo okno prasknúť.
A ked už tak to okno je uchytené na karosérii z vonka. To ze som napísal medzi oknom a palubovkou bolo napísane obrazne. Ta pena sa vlastne okna ani nedotkne!!!! Ono je to vtlačene medzi karosériu a palubovku. Kdo chce nech skúsi a ked nie tak treba chodit do servisu a mozno na to raz prídu ze kde je problem
Naposledy upravil(a) fundy01 dne 15 kvě 2015, 21:39, celkem upraveno 1 x.
I40 Saloon 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2014
I40 Tourer 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

fundy01 píše:kdo chce nech skúsi a ked nie tak treba chodit do servisu a mozno na to raz prídu ze kde je problem
Servisy už vedia ako na to. Ak má niekto pochybnosti, nie je problém si dohodnúť byť pri aute počas opravy a dbať na to, aby oprava/vytlmenie prebehlo ku spokojnosti. Ja nechcem nikomu zakazovať ani odhovárať od vytlmenia penou medzi sklo a palubovku. Chcel som ukázať na potenciálne riziko, aj keby bolo malé. Je dobré dostať všetky informácie. Určite nikto nebude vyvracať, že najlepšie riešenie je, mať dôkladne vyltmené tie nešťastné 4 úchyty palubovky. Okolo palubovky je počuť niekoľko rušivých elementov. Samotná palubovka vydáva len ťukavé zvuky. Ostatné zvuky prichádzajú z A stĺpikov, alebo stredového panelu a stredovej konzoly.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
fundy01
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2013, 17:42

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od fundy01 »

robertbulko píše:
fundy01 píše:kdo chce nech skúsi a ked nie tak treba chodit do servisu a mozno na to raz prídu ze kde je problem
Servisy už vedia ako na to. Ak má niekto pochybnosti, nie je problém si dohodnúť byť pri aute počas opravy a dbať na to, aby oprava/vytlmenie prebehlo ku spokojnosti. Ja nechcem nikomu zakazovať ani odhovárať od vytlmenia penou medzi sklo a palubovku. Chcel som ukázať na potenciálne riziko, aj keby bolo malé. Je dobré dostať všetky informácie. Určite nikto nebude vyvracať, že najlepšie riešenie je, mať dôkladne vyltmené tie nešťastné 4 úchyty palubovky. Okolo palubovky je počuť niekoľko rušivých elementov. Samotná palubovka vydáva len ťukavé zvuky. Ostatné zvuky prichádzajú z A stĺpikov, alebo stredového panelu a stredovej konzoly.
Tú penu som natlačil kolom dokola čiže ani A stĺpiky nevydávajú ani tuk. Ja som si dal vybrať tie piano plasty v servise pretože to bolo zalepene niečim. Nechcel som to dolamat tak mi to vybrali oni. Ostatne som si podlepil už sam. Ako som napísal je to rozdiel.
I40 Saloon 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2014
I40 Tourer 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2011
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

fundy01 píše:Tú penu som natlačil kolom dokola čiže ani A stĺpiky nevydávajú ani tuk.....
Aby bolo jasné čo som chcel povedať. Zoberieš si na zodpovednosť ak niekto urobí to čo navrhuješ a praskne mu sklo? Nikdy nevieš či už niekomu aj bez natlačenej peny sklo nepne. Samotná applikácia peny môže byť tiež urobená nevhodne. Samozrejme, nemusí sa stať nič. Opnujem ti hlavne preto, že sa to prezentuješ ako bezpečné. :P

DÔLEŽITÉ: Napísal si, že palubovka sa okna v podstate nedotýka, že si to uviedol iba obrazne. Pravdou je, že sa palubovka v oblasti čelného skla dotýka karosérie len vo svojich 4 úchytoch hlbšie pod sklom. Pena ktorú si aplikoval sa okrem skla a palubovky nemá o čo iné oprieť. Medzi palubovkou a sklom je buď mierne voľný priestor ak nedolieha, alebo pena originál nalepená na palubovke. Viem o čom píšem. Osobne som demontoval palubovku.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
fundy01
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2013, 17:42

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od fundy01 »

robertbulko píše:
fundy01 píše:Tú penu som natlačil kolom dokola čiže ani A stĺpiky nevydávajú ani tuk.....
Aby bolo jasné čo som chcel povedať. Zoberieš si na zodpovednosť ak niekto urobí to čo navrhuješ a praskne mu sklo? Nikdy nevieš či už niekomu aj bez natlačenej peny sklo nepne. Samotná applikácia peny môže byť tiež urobená nevhodne. Samozrejme, nemusí sa stať nič. Opnujem ti hlavne preto, že sa to prezentuješ ako bezpečné. :P

DÔLEŽITÉ: Napísal si, že palubovka sa okna v podstate nedotýka, že si to uviedol iba obrazne. Pravdou je, že sa palubovka v oblasti čelného skla dotýka karosérie len vo svojich 4 úchytoch hlbšie pod sklom. Pena ktorú si aplikoval sa okrem skla a palubovky nemá o čo iné oprieť. Medzi palubovkou a sklom je buď mierne voľný priestor ak nedolieha, alebo pena originál nalepená na palubovke. Viem o čom píšem. Osobne som demontoval palubovku.
Veď ja tu nepíšem o stavebnej pene pre boha.... Už v úvode som napísal ze som si kúpil taký madrac alebo podsedak na plastovú stoličku a vnútro som vybral nastrihal a zatlačil dnu. To len aby sme sa chápali. Ked hovoríš o zodpovednosti tak to iste by som sa mohol opytat ja teba kedže si spravil to iste ako ja. Dal si sem kopec návrhov ako co opraviť ci uz palubovku alebo vrzgajuce piano plasty.... Ked si niekdo dolame plasty a napise ti ze ty si mu to poradil tak potom co??? Ja som sem pridal len nápad ktorý som ja aplikoval a funguje. Ci si to niekdo tak dá alebo nie je na ňom. Je to jeho auto a jeho peniaze. Nikomu nekazem to tak spravit. Snažil som sa len podať nazor alebo mozno jednoduchšie riešenie problému.
Doplnenie: no čiže ako píšeš tak ja som vlastne doplnil len tu penu co je na palubovke aby vyplnila ten priestor kedže to dobre nedoliehalo a preto to vydávalo ten zvuk. Mozno to netreba dat po celom ale iba dat nejake 4-5 kúskov a bude to mat ten istí efekt...
I40 Saloon 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2014
I40 Tourer 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2011
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

fundy01 píše:Nikomu nekazem to tak spravit. Snažil som sa len podať nazor alebo mozno jednoduchšie riešenie problému.
Doplnenie: no čiže ako píšeš tak ja som vlastne doplnil len tu penu co je na palubovke aby vyplnila ten priestor kedže to dobre nedoliehalo a preto to vydávalo ten zvuk. Mozno to netreba dat po celom ale iba dat nejake 4-5 kúskov a bude to mat ten istí efekt...
Aby si si nemyslel, že robím z komára somára. Bolo tu veľa ľudí pred tebou, čo sa snažili pchať kadečo medzi palubovku a sklo. Kúsky peny, bankové karty... Tvoje riešenie vytlmením po celom obvode je určite rozumnejšie ako urobiť tlak len na jednom mieste. Každopádne by na sklo principiálne nemalo tlačiť nič. Je pravdou, že ja som rozobral toho v interieri celkom dosť a napr. úpravou ext. zosilňovača som prišiel s určitosťou o záruku na tento komponent. Pri debate som dostal otázky a čo záruka? Samozrejme som musel položiť karty na stôl a povedať čo som už napísal vyššie. To samé som urobil pri tvojom návrhu na vytlmenie. Posúdil som, že je tam riziko a chcel som aby si to uvedomili aj ostatní. Samozrejme je to len môj subjektívny názor. Nemusíš so mnou súhlasiť. Nie som výnimočný, len šikovný a ty si určite šikovný tiež. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
fundy01
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2013, 17:42

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od fundy01 »

robertbulko píše:
fundy01 píše:Nikomu nekazem to tak spravit. Snažil som sa len podať nazor alebo mozno jednoduchšie riešenie problému.
Doplnenie: no čiže ako píšeš tak ja som vlastne doplnil len tu penu co je na palubovke aby vyplnila ten priestor kedže to dobre nedoliehalo a preto to vydávalo ten zvuk. Mozno to netreba dat po celom ale iba dat nejake 4-5 kúskov a bude to mat ten istí efekt...
Aby si si nemyslel, že robím z komára somára. Bolo tu veľa ľudí pred tebou, čo sa snažili pchať kadečo medzi palubovku a sklo. Kúsky peny, bankové karty... Tvoje riešenie vytlmením po celom obvode je určite rozumnejšie ako urobiť tlak len na jednom mieste. Každopádne by na sklo principiálne nemalo tlačiť nič. Je pravdou, že ja som rozobral toho v interieri celkom dosť a napr. úpravou ext. zosilňovača som prišiel s určitosťou o záruku na tento komponent. Pri debate som dostal otázky a čo záruka? Samozrejme som musel položiť karty na stôl a povedať čo som už napísal vyššie. To samé som urobil pri tvojom návrhu na vytlmenie. Posúdil som, že je tam riziko a chcel som aby si to uvedomili aj ostatní. Samozrejme je to len môj subjektívny názor. Nemusíš so mnou súhlasiť. Nie som výnimočný, len šikovný a ty si určite šikovný tiež. :wink:
Tak sme šikovný obaja :D
Viem o ľuďoch ktorý sem dávaju všelijaké možnosti a hej aj ja patrím medzi tych co si vedia co to spravit. Preto som sem napísal o tejto možnosti. Este k tomu oknu si myslim ze aj keby sa mu nieco stalo co si myslim ze skôr nie tak sa to preženie cez poistku presne tak isto ako keby ti prasklo pri jazde na nejakej diere.... Ja teda uz 11 rokov niesom na Sr ale myslim si ze pri takom aute uz asi každý ma havarijnú poistku.
I40 Saloon 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2014
I40 Tourer 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2011
tomasmartinek
Příspěvky: 1
Registrován: 19 bře 2018, 10:00

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od tomasmartinek »

Dobrý deň na vŕzganie palubovky máme produkt, ktorý sa používa v prvovýrobe je to produkt CARBAFLO KSP 105 10 g pero s ihlou ktoré sa dostane aj do najmenších škár .
Ak máte záujem tak ma kontaktujte na obchod@stap-tn.sk (nie je to nič drahé )
Prajem pekný deň .
milan74
Příspěvky: 9
Registrován: 21 zář 2014, 21:49

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od milan74 »

Mne pomohlo toto:
https://www.ebay.com/itm/Auto-Noise-Pro ... Xz&vxp=mtr
Neveril som tomu ale fakt to pomohlo , od vtedy žiadne klepkanie a vrzganie , jednoduho ticho .
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od shawt »

Puvodni penu jsi vyndaval? Ja to mam koupeno do i30, ale jak jsem videl ten pristup, tak jsem to zatim zavrhl.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
milan74
Příspěvky: 9
Registrován: 21 zář 2014, 21:49

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od milan74 »

Na i40 netreba žiadnu penu vyťahovať , medzi sklom a palubkou je medzera kde ta guma krásne zapadne . Montáž tej gumy je naozaj veľmi jednoduchá cca 2 minútky.....prv si ju nameráš ,odstrihneš a potom postupne natlačíš do medzery . Nezaintresovaný si ju ani nevšimne že ja tam. A naozaj od vtedy palubka ani necekla a to som šiel po dosť zlej ceste .
Odpovědět

Zpět na „i40“