Cúvacia kamera i30 Hatchback

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
trupoTB
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2018, 09:05

Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od trupoTB »

Zdravím užívateľov i30 2017.
Mám jednu nemilú skúsenosť s cúvacou kamerou na mojej i30 hatchback 02/2017. Po tejto zime je obraz rozmazaný, v podstate je kamera nepoužiteľná. V prvom rade som reklamoval...neuspel. Reklamácia zamietnutá s odôvodnením, že som použil "Agresívne čistidlo" pri údržbe auta - blbosť jak rampa samozrejme. V práci mám tak isto i30nu, no kombi 11/2017. Umývaná tak isto na pumpe Slovnaft a kamera akoby len včera z linky zišla...
Po dôkladnom prezretí kamery cez mikroskop (používajú mineralógovia, zväčšenie 50x) som na kamere služ. auta našiel cca 5 škrabancov voľným okom neviditeľným. Na mojom aute však sklíčko (či plast) kamery akoby brúsnym papierom prešiel divý býk - proste cez škrabance som poaly nevidel ani šošovku. Manželka, ktorá sa dušuje, že za celú zimu prešla prstom po kamere maximálne 3x, je úplne mimo - nová kamera vraj stojí 680€ (na kombi iba 160€).
a konečne k jadru veci:
1. neviete, či kamera je krytá plastom alebo sklom?
2. viete mi niekto poradiť, kde zohnať náhradnú kameru - originál? (mimo servisov Hyundai samozrejme)
3. nemáte niekto podobnú skúsenosť? v servise sa totiž ako prvé pýtali, ako umývam auto, pretože vraj z centrály už dostali echo, že pri agresívnych čistiacich prostriedkoch dochádza k poškodeniu sklíčka/plastu kamery a teda aj k zahmleniu videa
4. chcem reklamovať ešte raz - odvolajúc sa na pokyny pre údržbu vozidla - nikde nie je uvedené, ako udržiavať kameru čistú, teda skúsim skulinku v práve. Uvidíme....
Přílohy
pohľad na kameru
pohľad na kameru
Screenshot_20180312-091132 (Small).jpg (57.25 KiB) Zobrazeno 3024 x
výhľad...
výhľad...
20180315_144922 (Medium).jpg (109.91 KiB) Zobrazeno 3024 x
Reklama
 

prdlik
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 úno 2018, 23:08

Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od prdlik »

Nekdo tam ty skrabance udelat musel, ne? Pravdepodobne v dobe tesne predtim, nez sis toho poprve vsimnul. Ani se nedivim, ze to nechteli vyreklamovat.

Odesláno z mého EVA-L19 pomocí Tapatalk
trupoTB
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2018, 09:05

Re: Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od trupoTB »

je jasné, že sa samé neurobili - to nepotrebujem riešiť. Zaujímavé sú však vlastnosti krycieho skla/plastu. Nikde v návode nie je uvedené, akým spôsobom má človek očistiť kameru - ostriekanie vodou cez otrekovač pri istom znečistení nepomôže bez následného odstránenia nečistoty mechanicky. Výrobca neuvádza, že je zakázané optiku pretierať - pri znečistení je jasné, že to bude nutné. Výrobca osadil kameru do exteriéru, kde musel počítať so znečistením organického alebo anorganického pôvodu a aj s použitím mechanického čistenia - či už kefy v umývarkách, alebo koncentrovanejší čiastiaci prostriedok. Z reakcie servisu mi akosi vyplýva, že krycie sklo je len plast - pretože koncentrovaný čistiaci prostriedok nie je schopný mechanicky poškodiť sklo, plast už áno...nebavíme sa o koncentrovanej HCL alebo kyseline soľnej, ktorou uvoľňujem upchatú kanalizáciu. V každom prípade mala byť optika navrhnutá tak, aby odolávala externým podmienkam počasia a znečistenia, ktoré sa prirodzene vyskytujú počas prevádzky vozidla...
kajman73
*
Příspěvky: 40
Registrován: 24 bře 2013, 17:23

Re: Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od kajman73 »

Mám i30 II kombi, kde je kamera taky trvale nezakrytá. Mám ji od 3/2013 a co se týká obrazu, tak jsem za 5 let nezaznamenal žádné významnější zhoršení obrazu. A to jezdím pravidelně do myček, občas auto umeju sám, stojím venku a kameru často jen přetřu hadříkem, abych setřel nečistoty. Takže kvalita čočky je podle mě standardní (v dokumentaci nebylo napsáno nic).
Ale před měsícem mi těsně před koncem záruky komplet odešla, kdy pár dní šel obraz do černobíla a pak zbylo jen zrnění. Vyměněno bez problémů v rámci záruky.
Hyundai i30 kombi III; 1,4 T-GDI
Hyundai i30 kombi II; 1,6 CVVT
Nissan Almera 1,5
Škoda Forman
Fiat 127
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5095
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od petzl62 »

Mám naprosto stejný problém a budu reklamovat.Dám vědět,jak jsem dopadl.Základní problém vidím v plastovém krytu.Nic agresivního jsem nepoužil,hadrou nasucho jsem to taky nedrhnul,takže uvidíme.Jsem rád,že v tom nejsem sám... Uvidíme co mi chlapci řeknou... :wink:
Jinak si myslím,že problém není v krycím skle,ale zamlžené to je uvnitř. :shock:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
getzik
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2005, 19:36
Bydliště: ČR

Re: Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od getzik »

Tak to držím palce, ať jste s reklamací úspěšní. Doufám, že mě to taky nečeká - vůbec umístění kamery u nové i30 je s prominutím "dementní". Na druhé generaci i30 bylo řešení výsuvné uložení kamery pod logem Hyundai mnohem lepší - nikdy jsem nemusel řešit, že je kamera zašpiněna a i ten mechanismus v mém případě fungoval skvěle během celých 5 let, co jsem to auto vlastnil, a to i během zimního období. Škoda, že třetí generace i30 toto řešení uložení kamerky nepřevzala :-( ...
Hyundai i30 1,4 T-GDI 7-DCT Style Ultimate, Demitasse Brown
Hyundai Tucson 2,0 CRDi 4x4 Style Premium, Polar White
trupoTB
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2018, 09:05

Re: Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od trupoTB »

Takže výsledok reklamácie:
1. dňa 6.4.2018 mi oznámil servis, že zamieta reklamáciu. Odôvodnenie: použil som silný čistiaci roztok (záver vychádzal len z fotky displeja) ](*,)
2. dňa 6.4.2018 odovzdaná sťažnosť na priebeh a výsledok reklamácie.
3. dňa 9.4.2018 - zamietnutá reklamácia s tým, že si kameru vymontovali a pozreli pod mikroskopom - záver, mechanicky poškriabaný kryt kamery
4. odmietol som prevziať vozdilo a odmietol som zamietavé stanovisko servisu. Podľa mailu od importéra pre Slovensko, reklamácia je plne v kompetencii servisu/predajcu. Žiadal som vyjadrenie servisu k mojej sťažnosti zo 6.4.2018 - nedostal som ho
5. servis ešte chcel urobiť upgrade prednej kamery (vraj zvolávacia akcia), po upgrade im ostala mŕtva predná kamera a tak som dostal náhradné vozidlo. Odstránenie vraj do konca týždňa ](*,)
6. dňa 10.4.2018 - mi servis oznámil, že auto je hotové (teda predná kamera je už v poradku)
7. dňa 11.4.2018 mi servis oznámil, že mi poštou posielajú odpoveď na moju sťažnosť
8. zajtra im oznámim, že si auto nepreberám a uvidím, čo bude napísané v ich odpovedi...
9. na základe ich odpovede budem ďalej konať (určite sa na to nevykašlem už len z princípu). Podám sťažnosť na Slovenskú obchodnú inšpekciu a kópiu pošlem výrobcovi do Čiech a budem čakať...680€ (bez práce) som nenašiel na chodníku.... :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od shawt »

Ja to nechapu, proc se tak cukaj kvuli takove blbosti a snazi se za kazdou cenu hodit vinu na majitele. Zkus reklamovat u jineho dealera.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5095
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Cúvacia kamera i30 Hatchback

Příspěvek od petzl62 »

trupo TB: =D> Smekám před tebou.Je důležité si nenechat srát na hlavu. :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“