koupě santa fe

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Josef.B
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2018, 13:38

koupě santa fe

Příspěvek od Josef.B »

ahoj, koupil jsem své první auto od Hyunday , konkrétně Santa Fe 2,2 čtyřkolku 145 Kw, samozřejmně v naftě, má najeto 83000km. Jak je to s výměnou rozvodu a na co bych si měl dávat pozor a nezanedbat. Díky za odpovědi
Santa fe 2,2 4WD,VW Sharan 1,9 TDI,Š Octavia, Ford Galaxy 1,9 TDI,Citroen AX, Citroen BX, Š Fabia 1,4,Š120L, Š 105 s
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: koupě santa fe

Příspěvek od Richard555 »

Josefe, rozvody by se měly dělat po 120000 km ale je tam i časový interval pokud tolik nejezdíš. Takže odhaduji, že máš něco kolem r.v. 2007-2010 a vzhledem k tomu že časový interval je cca 6 let, tak i přes tvé uvedené kilometry bych neváhal a rozvody vyměnil. Je to určitě menší investice než následná oprava potkanýho motoru :wink:
Určitě bych vyměnil všechny náplně a filtry co najdeš, nezapomeň na rozdělovací převodovku a diferenciál
(výměna co 5 let nebo 60000) v převodovce i když se píše "celoživotnostní náplň" bych taky olej vyměnil - ty 2 litry oleje tě už nezabijou a určitě to auto ocení spolehlivým provozem. U převodovky doporučuju olej pouze ten co doporučuje výrobce a to jak specifikací tak i viskozitou - nic nevymýšlet, nezkoušet - prostě jen a jen ten co tam patří :!:
No a vzhledem k tomu, že se tu i píše o zadřených motorech z důvodu ucpaného sacího koše olejového čerpadla, možná bych i vanu sundal a zmíněné sítko sacího koše zkontroloval a vyčistil, stejně tak i vanu.
Je fakt, že to co jsem uvedl znamená docela dost peněz, ale pokud si auto chceš nějakou dobu nechat, nesmíš věřit všemu co uvádí prodejce - ten z podstaty spoustu kontrol a výměn před prodejem odložil, takže investice 15-20% z ceny ojetiny je docela akceptovatelná a ty budeš mít klid a jistotu, že jsi nic nezanedbal :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Josef.B
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2018, 13:38

Re: koupě santa fe

Příspěvek od Josef.B »

Díky Richarde za vyčerpávající odpověd. Já jezdím poměrně dost za poslední 4 roky jsem najezdil přes 120 tis. Proto jsem volil auto s menším nájezdem km. Je toho poměrně dost co bych měl udělat. No ve značkovým servisu by mě to asi sežralo, tak musím najít šikovnýho mechanika. nebo doporučuješ to nechat dělat u značkovýho servisu? Mám rád auto v pořádku a chci si ho chvíli nechat a nerad bych z něj měl do roka plečku. S touto značkou nemám jak jsem psal žádnou zkušennost tak doufám, že jsem nešlápl vedle. Santa se mi líbil vždy a zatím mám najeto pouze cca 3000 km a spotřeba kolem 7 litru nafty a svezení taky zatím výborný. Tak ještě jednou díky. Pepík
Santa fe 2,2 4WD,VW Sharan 1,9 TDI,Š Octavia, Ford Galaxy 1,9 TDI,Citroen AX, Citroen BX, Š Fabia 1,4,Š120L, Š 105 s
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: koupě santa fe

Příspěvek od Richard555 »

No nastínil jsem co bys měl udělat - a chceš nějaký servis či servisáka co tyhle auta umí a který není "výměňář ale opravář". Vzhledem k tomu, že nevím odkud jsi, tak se něco špatně doporučuje. Z Ostravy asi nepojedeš servisovat do Prahy :wink:
Tady v Praze se dá :hyu: servisovat u zdejšího uživatele "hujer" který má servis v Hloubětíně
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
gyros
*
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2018, 14:21

Re: koupě santa fe

Příspěvek od gyros »

Richarde uz jednou jsi mi poradil s blinkrem v zrcatku.diky.
Prosim mas tip na neznackovy servis kde mi meho SF rv 2011 budou dobre servisovat? Takove co je a neni potreba, co je zbytecne viz serv.navod atd.Praha a Stredni cechy.Rad necham vymenit ci opravit pokud je treba, ne jak znackovy co by brzdovku menil kazdy rok.diky
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: koupě santa fe

Příspěvek od Richard555 »

Už jsem tady zmínil zdejšího člena fora "hujer" dělá korejské auta a dá se s ním mluvit, ale není to mluvka ;-)
A jak jsem psal má vlastní servis v Hloubětíně Tel. na něj máš v SZ
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
gyros
*
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2018, 14:21

Re: koupě santa fe

Příspěvek od gyros »

Super.diky moc
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“