Rozvody Grandeur 3.3

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zzdenek
Příspěvky: 2
Registrován: 10 srp 2018, 20:06

Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od zzdenek »

Mel bych dotaz v kolika km se mneni rozvody, nikde sem nenasel udaj a pri pohledu na rozvodovy kola mne docela ten retizek z konzerv dolecela vydesil a pri obtistenym retezu do rozv. kola nemam jiz moc duvery.
Dekuji Zzdenek
Reklama
 

tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od tslany »

Mě rozvody resp. napínák zdechnul při 245tkm plusmínus. Jakmile to začne cinkat, máš 6tkm než ti to taky klekne :D
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od Leendrix »

ahoj, mno pokud vše pujde dobře tak bych měl mít během týdne Grandeura s 144k km tak jsem uvažoval zda bude třeba už preventivně měnit rozvody nebo cekat až se ozvou jak bylo zmíněno? :-k
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
zzdenek
Příspěvky: 2
Registrován: 10 srp 2018, 20:06

Re: Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od zzdenek »

No prave ze se rozvody uz ozvaly a po otevreni ventiloveho krytu sem zjistil ze z nakyho duvodu sezral plast na vodicim ucku mezi kolama a kdyz sem tocil s klikou tak ten zetez se napinal v rytmu vacek a myslel sem ze by smad i preskocil, zda se mi ze sponovak je taky v haji. Najeto je cca 160tkm. Jeste dotaz kde objednavate celou sadu a je nutny kvuli tomu vyndavat motor .

diky zzdenek
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od tslany »

Sadu jsem objednal na ebay, je třeba hledat aby byla z Koree, jako celek to vyšlo levněji než z Koraps. Ještě bych si dal pozor aby tam bylo úplně všechno, tj. i vodící lišty i napínáky, jsou tam sady že tam je buď a nebo. Co se výměny týká tak autorizák to dělá s motorem venku, nekteří amíci to prej zvládli s motorem v autě, já mám motor vyhozenej protože mi to přeskočilo, tak kvůli diagnostice co všechno bude třeba objednat aby byl zas v kondici, ani nevím jestli se tam něco potkalo nebo je to prostě jen rozčasovaný. Rozhodně bych neotálel a prostě našel člověka, kdo se v tom vyzná a zvládne to, já jsem to chtěl nechat vyměnit v Praze, pak jsem se ale dočetl že ten servis snad už není? no tak jsem sháněl odvahu to dát někomu, kdo ten motor ještě neviděl... no a do finále jsem to nedotáhl :D
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od Leendrix »

tslany: nemáš odkaz odkud jsi to objednával na ebay? Jsem začal rozvody řešit také. Při studeném startu to v motoru na cca 5 sekund zachrastí než se to dopne či co. Jeden člověk mě zjišťoval dostupnost dílů u nás a moc nejsou. Celkově ocenil že by díly měly stát cca 24k.

BTW: mám německou verzi manuálu a chtěl bych se pořádně mrknout na servisní plán co je vzadu. Můžeš mě prosím nafotit těch pár stránek a někam nahrát? Na internetu jsem našel jen americkou azeru anglicky. Mělo by to být cca stejné ale pro jistotu bych rád i verzi přímo pro Grandeur.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od tslany »

https://www.ebay.com/itm/NEW-Genuine-OE ... 2135458398
Ten zbytek jako vodní pumpa nebo olejovej řeťaz třeba z koraps a nebo tady u nás nějaká druhovýroba sehnat asi jde. Jestli to chrastí, ještě ok, jestli to i cinká při běh, odstav to a nejezdi s tím :)

Manuál nafotím jak si vzpomenu.
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od Leendrix »

Mno tak příští týden mě budou tedy rozvody měnit. Včetně vodní pumpy a svíček. Nenapadá mě teď ni víc co b se dalo udělat když bude motor částečně nebo úplně venku. Tak pak dám vědět :D Plus tam nechám zkontrolovat ruční/nožní brzdu (zdá se mě, že prakticky nebrzdí).
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody Grandeur 3.3

Příspěvek od Leendrix »

Tak rozvody vyměněné :) Kluci z Automimy nezklamali. Vyměněné napínáky, 2 rozvodové řetězy a olejový. Vodní pumpa a olejové čerpadlo, nějaké vodící lišty, svíčky, výměna chladící kapaliny (měl jsem špatný typ) a ruční brzda už opravdu brzdí :D Auto měli asi 4 dny. Překvapilo mě, že nebyl problém s dostupností dílů. Motor se pokud vím nevyndával úplně, jen se zavěsil lehce výše podle fotek co jsem viděl a přiložil.

Teď ještě výhledově nechat omrknout ostřikovače světlometů a zkontrolovat převodovku. U ní jsem měnil olej ale něco se mě na ní semtam nezdá, tak bude asi další na řadě při údržbě.

Obrázek

Obrázek
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Odpovědět

Zpět na „GRANDEUR“