Android Auto

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
=zoom=
*
Příspěvky: 16
Registrován: 04 kvě 2018, 08:13

Android Auto

Příspěvek od =zoom= »

Rad bych se s vami podelil o me dosavadni poznatky ohledne Android Auto popripade pokud se vam system chova jinak rad zjistim ze mam vyhodit telefon z okna :)

Prvne musim rict ze me mile prekvapilo ze hned po pripojeni USB se Android Auto hned chytlo a sparovalo samo telefon i pres BT. Pouzivam Waze a Spotify, nicmene mi nefunguje z nejake priciny Google Assistant ktery se prave napr. ve Waze pouziva pro zadavani adresy a podobne vzdy se zjevi a but hned zmizi nebo rekne ze ma nestabilni pripojeni k internetu pritom u toho streamuje Spotify bez problemu. Dalsi zvlastnost je ze pokud mi nekdo zavola a mam spusteny Android Auto tak to vlastne zvoni "pod nim" na klasickem rozhrani a tudiz nevidim kdo vola a nejde hovor prijmout ani tlacitkem na volanu. Musim vyskocit z Android Auto odbavit hovor a pak se vratit to je dost nesikovne.

Budu rad za vase postrehy.
S
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od Richard555 »

proč pořád zakládáte nové a nové témata :?: :?: "android auto" se tu už přeci řešilo :!: :!:
nejdřív používejte "HLEDAT" :!:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od Gyngy »

toto je konkretny problem - tak staci zmenit nazov temy ;-)

Odpoviem teda na otazku:
- nie je normalne, ze nefunguje hlasove zadavanie - mam Samsung S7 a Tucsona s AA.
- takisto nie je normalne, ze vyzvana "Tucsoni" Android a nie Android Auto.

Skus si updatovat aplikaciu v telefone na najnovsiu - ja mam 2.9.574924
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
kajman73
*
Příspěvky: 40
Registrován: 24 bře 2013, 17:23

Re: Android Auto

Příspěvek od kajman73 »

Za mě je Android Auto v i30 III hodně velký problém.
* záleží na USB kabelu, levnější se nechytaly vůbec nebo fungovalo jen něco (tohle se dá pochopit)
* s lepším kabelem na aktuální verzi Android Auto (3.2.581524) funguje zobrazení hovorů a přehrávání hudby vždy a bez problémů
* navigace (Waze a Google) je problém. Párkrát se mi po kliknutí na ikonu navigace na autorádiu (8" s navigací) podařilo zobrazit volbu mezi těmito dvěma navigacemi a následně spustit Waze. U něj ale nešlo zadávat nové adresy, pouze něco vybrat z oblíbených. Ve většině případů po kliknutí na ikonu navigace probliklo černé okno a nic víc, případně mi spadla na mobilu (Huawei P20 PRO) celá apka s tím, že mám pravděpodobně zastaralý SW na straně auta.
Jediná pozitivní věc je, že po připojení auto navigace přes wifi k mobilu dojde ke stáhnutí aktuálních dat (uzavírky, kolony), takže navigace nehledá nesmyslné trasy.
Hyundai i30 kombi III; 1,4 T-GDI
Hyundai i30 kombi II; 1,6 CVVT
Nissan Almera 1,5
Škoda Forman
Fiat 127
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od Gyngy »

Waze - ciel navigacie sa zadava vyhradne hlasom ...
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
Uživatelský avatar
segi
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 říj 2017, 13:12
Bydliště: Žatec

Re: Android Auto

Příspěvek od segi »

Mě AA funguje bez problémů z orig.kabelem. Jen mě zlobí Waze a to tak, že po cca 1minutě provozu se zasekne (a to i po nainstalování starších verzí AA).
i30 kombi PDe 1,4 T-GDI 103 kW Style Nav, white sand 10/2017
Uživatelský avatar
segi
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 říj 2017, 13:12
Bydliště: Žatec

Re: Android Auto

Příspěvek od segi »

Problém vyřešen. Chyba byla v nastavení v mobilu v nastavení pro správu baterie.
i30 kombi PDe 1,4 T-GDI 103 kW Style Nav, white sand 10/2017
=zoom=
*
Příspěvky: 16
Registrován: 04 kvě 2018, 08:13

Re: Android Auto

Příspěvek od =zoom= »

Tak jsem rad ze precejenom tema neni tak neuzitecne, pouze bych dodal ze hledat umim, ale relevantni odpoved na svoje otazky jsem nenasel a pokud se bavim o AA v i30 tak to zamerne dam sem uz jen pro to ze je to subforum i30 a firmware v navigaci muze byt jiny...

k tematu - pouzival jsem nejnovejsi AA 3.2 s tou to blbnulo ted jsem nainstaloval 2.9 a ta zatim funguje dobre to hlasove ovladani nicmene stale nefunguje ale mam dojem ze je to telefonem jelikoz mi asistent blbne i ve spojeni s hodinkama. zobrazeni prichoziho hovoru jak jsem zjistil funguje jen nekde, napriklad pokud mam pusteny jen spotify tak pres nej se normalne hovor ukaze ale pres waze ne, jeste vyzkousim s google mapami.

S
Frenky
*
Příspěvky: 31
Registrován: 28 říj 2012, 12:42

Re: Android Auto

Příspěvek od Frenky »

Ahoj všem taky mám pár poznatků o Android Auto.
První věc je že hlasové vytáčení hovorů není pro Českou republiku prozatím povolené proto vám to nejde, není to chybu telefonu ani Android auta zakázal to Google protože v České republice není k dispozici hlasový asistent.

Ohledně Waze jsem mezi Beta testery a je mi jasné že Google tuto službu postupně utápí, aktuální verze android auto téměř nekomunikuje, buď se vám bude sekat ,nebo to zamrzne celé nebo nenajde signál GPS prostě funkčnost je tak na 10 procentech. Bavíme se v kombinaci nového telefonu s OS android 7 a nahoru.

Co funguje.
Pokud chcete ve Spotify pustit skupinu která vás zajímá stačí zmáčknout tlačítko na volantu bez ohledu na to zda máte zapnutou navigaci nebo jste Přímo v Spotify a říct Přehraj Kryštof.

V navigaci je to obdobné ale nepoužívá se žádný příkaz tedy rovnou po zmáčknutí tlačítka na volantu Praha Ječná 128.

Co funguje dál je najíti zájmových bodů při jízdě tedy Najdi nejbližší McDonald's

Bohužel ty příkazu zatím není moc ale je předpoklad že v tomhle roce by k nám mohl Google Assistant přijít alespoň tak to říká sám Google a tím by se nám mohlo povolit kompletní ovládání hlasem.

Jinak pokud nám bude Hyundai přát máme možnost ovládat Android auto úplně bez drátu A to po wifi ale to musíš Hyundai vyřešit...
I30 III Kombi 1,6 100KW ULTIMATE (1500km - 5,8l/100km)
Prodáno i30 Kombi 10/2012 1,6MPID-CVVT 88Kw, Cool Red + Paket komfort
=zoom=
*
Příspěvky: 16
Registrován: 04 kvě 2018, 08:13

Re: Android Auto

Příspěvek od =zoom= »

Takže nové poznatky od doby používání Samsung S9 místo huawei P9 light je AA výrazně poslušnější. Co jsem si vysloveně oblíbil je čtení zpráv. Obzvláště výživné jsou konverzace s více lidmi kdy vám AA přečte všechny nepřečtené zprávy v dané konverzaci včetně toho to napsal takže to vypadá cca takto:
Ivan říká: ........ Pepa říká: ........ Karel říká: ........ atd.. pokud ho přerušíte než skončí nezapamatuje si kde skončil a po další zprávě jede znova :) to že nefunguje vytáčení a odpovídání na zprávy se snad změní s ofiko podporou češtiny pro android asistenta
mariaan1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2017, 20:16

Re: Android Auto

Příspěvek od mariaan1 »

Ahojte rad by som vedel či sa da android auto nainštalovat do radia 5'' farebny LCD aRDS.Mam totiž hyundai i30 kombi z prvych novych na slovensku 2017.Teraz už ponukaju verziu family s 8''farebnym LCD a RDS aj s android auto a s aple car.
cyro3
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 zář 2018, 13:19

Re: Android Auto

Příspěvek od cyro3 »

Ahoj Marian,
ked som tento rok siel kupovat i3O tak som to presne zistoval. Hladal som vsade na nete Hyundai fora + youtube atd ci to niekto spravil ci to ide ale nenasiel som ziadny uspesny pokus.
Preto som sa potom rozhodol pre ten novsi model s vacsim displajom a AA.
Skus sa spytat este v hyundai, ze kolko by stal to nove radio s vacsim displayom. Niekto to tu riesil ale cenu uz potom myslim ze nenapisal.
i30 combi, 1.4 T-GDI, MY2019, Family
mariaan1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2017, 20:16

Re: Android Auto

Příspěvek od mariaan1 »

Tak v Hyundai Košice mi bolo povedané že 5 palcov display nemá hardware na Android auto alebo Apple car .
Nové rádio som pochopil že cez 1000eur . a ak nainštalujem radio z Číny a niečo vyhori tak mám smolu.
Momentálne nechávam tak a ak auto bude staré tak možno zmením rádio.
Teraz som našiel Android rádio alebo Windows radio za 320 eur aj s inštaláciou v Žiline.
kukec
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2017, 12:13

Re: Android Auto

Příspěvek od kukec »

Zdravím (pardon za OT),
mam na predaj z totalky i30 III 2018 originál 8" rádio po facelifte s Android Auto/Apple Car play, radio je plne funkčné, bez skrabancov ci ineho poskodenia.
Cena je 250e/6400kc a najlepsie osobný odber Prievidza/Zlín.

Odpovede na email : 1kukino1ZAVINACseznamTECKAcz alebo +420776186510

UPOZORNENIE
mam už len na ten hatchback kompletne hlavne zadne neledkove svetla za 9000kc/350e a ZIADNE ine diely nemam
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Dovolím si oživit toto téma, mám spárovaný telefon Xiaomi Redmi Note 4 (Android 7, MIUI 10.2.3.0) s nainstalovaným Android Auto (verze ) a připojený telefon USB kabelem. Android Auto najede na navigaci a ukáže se úvodní obrazovka, dám ikonku navigace a je na výběr Google mapy které fungují a Waze (kvůli kterému to v podstatě dělám) a ten po zapnutí staticky stojí a je zaseknutý na jedné pozici... Bylo tu v jedné odpovědi, že to dělá nějaká správa napájení, mohl by to někdo vysvětlit? Nemám ponětí, co bych měl nystavit, aby Waze fungoval korektně. Jinak kromě nějaké aplikace na hudbu (asi Spotify, nebo tak něco), v podstatě nefunguje nic jiného, čekal jsem alespoň podporu Youtube, nebo možnost přehrávání videa z telefonu. Má někdo další tip, jak Android Auto využívat?

Díky za rady, tipy, nápady :)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“