LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

tslany píše: Ale abych nebyl jen nějaký hádající se blb na internetu, jedny ty tvoje LEDky jsem objednal a těším se, až je budu moct porovnat s halogenem (a možná i xenonem?) v několika projektorech a dát sem spoustu fotek a tabulek s naměřenými hodnotami. Jen mám takové neblahé tušení, že ty LEDky z toho vyjdou jako naprosto nevyhovující...
Jako nevyhovující v čem. Malá svítivost nebo že to bude svítit jinak nebo jinam než původní H7 halogenka? Jako H7 se svými 1500 lm proti H7 LED s 3500 lm. Takže když se polovina světla někde (a to nevím kde) ztratí pořád je to 1500 vs 1750 lm. Navíc H7 halogen vyzařuje více žlutější světlo, které ztrácí na intenzitě, takže pocitově působí ještě slabším dojmem. Promiň, vím co jsem dal do auta a vím jak to svítí a nikdo ani s deseti tabulkama mě nepřesvědčí, že mi auto dřív svítilo líp. FAKT nesvítilo, já když zapnul dálkový, nic se nestalo, teď je světla naprostý dostatek a jízda v noci už mi konečně nevadí [-X
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Reklama
 

tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tslany »

Argumentovat s PNP lidmi nemá smysl, ať to je LED nebo HID, proto to sem dám zdokumentované, ať si každý udělá závěr sám. Mám samozřejmě celou dobu na mysli že to bude svítit jinak než má. Ok, dálkové, dejme tomu (myslím, že bych nějakou dálkovou parabolu doma vytáhnout mohl), ale rvát to do potkávaček je prasárna.
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

tslany píše:Ta poslední fotka je na potkávací, kdyby to byly dálkový, není to noc ale den :twisted:
Bohužel právě ta fotka nam mě působí, že musí hrozně oslňovat. Já když jedu na potkávačky, nad čárou světla je prostě tma, nic víc :-k Jde o to, že na fotce u Fábie máš zakroužkované "toto bude oslňovat" a na tvé fotce jsou vrata osvícená jako na dálkový. Třeba blbá fotka, ale stejně tak blbě to může vypadat na tý fotce u Fábie.

Jinak k té Fábii, podle mě i když to na tý fotce vypadá nedokonalý, uvádíš "chybí šířka". Já nevim, já s Fábií jel a u tý mi chybělo všechno - šířka, dálka, snad jediný co to dokázalo svítit kousek před auto. Když jsem dal dálkový, stalo se jen to, že to svítilo o kousek dál. Prostě ty fotky z té Fábie s LEDkama vypadají o mnoho líp, než jak to svítilo původně. Si nemůžu pomoct. Samozřejmě za předpokladu, že to nesmí oslňovat. Pokud je to tak, tak proč né.

Help, co je PNP člověk?

Jinak asi je potřeba to v každým autě vyzkoušet co to dělá. Určitě na každým autě bude fungovat jinak a najdou se i taková, kde to bude dělat prasárnu, o tom žádná. Nemám vyzkoušené, ale osobně se domnívám, že menší prasárnu to bude dělat ve světlech přes čočku než ve velkých reflektorech (alespoň co se oslnění týče). Ale jak říkám, to jsem nezkoušel.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od ulthar »

sarin007 píše:
tslany píše: Ale abych nebyl jen nějaký hádající se blb na internetu, jedny ty tvoje LEDky jsem objednal a těším se, až je budu moct porovnat s halogenem (a možná i xenonem?) v několika projektorech a dát sem spoustu fotek a tabulek s naměřenými hodnotami. Jen mám takové neblahé tušení, že ty LEDky z toho vyjdou jako naprosto nevyhovující...
Jako nevyhovující v čem. Malá svítivost nebo že to bude svítit jinak nebo jinam než původní H7 halogenka? Jako H7 se svými 1500 lm proti H7 LED s 3500 lm. Takže když se polovina světla někde (a to nevím kde) ztratí pořád je to 1500 vs 1750 lm. Navíc H7 halogen vyzařuje více žlutější světlo, které ztrácí na intenzitě, takže pocitově působí ještě slabším dojmem. Promiň, vím co jsem dal do auta a vím jak to svítí a nikdo ani s deseti tabulkama mě nepřesvědčí, že mi auto dřív svítilo líp. FAKT nesvítilo, já když zapnul dálkový, nic se nestalo, teď je světla naprostý dostatek a jízda v noci už mi konečně nevadí [-X
Problem je, ze to bude svitit jinam nez ma, tudiz oslnovat vsechny okolo.

btw co je v i30 II gen.? klasicka H7?
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

A za předpokldau že neoslňuje? Bylo to tu psáno, že to mají namontované třeba rok a nikdo je zatím nevyblikal, takže to mají nastavené v pohodě. Co pak?
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tslany »

Měla by tam být H7 jestli mě paměť neklame...
sarin007 píše:
tslany píše:Ta poslední fotka je na potkávací, kdyby to byly dálkový, není to noc ale den :twisted:
Bohužel právě ta fotka nam mě působí, že musí hrozně oslňovat. Já když jedu na potkávačky, nad čárou světla je prostě tma, nic víc :-k Jde o to, že na fotce u Fábie máš zakroužkované "toto bude oslňovat" a na tvé fotce jsou vrata osvícená jako na dálkový. Třeba blbá fotka, ale stejně tak blbě to může vypadat na tý fotce u Fábie.

Jinak k té Fábii, podle mě i když to na tý fotce vypadá nedokonalý, uvádíš "chybí šířka". Já nevim, já s Fábií jel a u tý mi chybělo všechno - šířka, dálka, snad jediný co to dokázalo svítit kousek před auto. Když jsem dal dálkový, stalo se jen to, že to svítilo o kousek dál. Prostě ty fotky z té Fábie s LEDkama vypadají o mnoho líp, než jak to svítilo původně. Si nemůžu pomoct. Samozřejmě za předpokladu, že to nesmí oslňovat. Pokud je to tak, tak proč né.

Help, co je PNP člověk?

Jinak asi je potřeba to v každým autě vyzkoušet co to dělá. Určitě na každým autě bude fungovat jinak a najdou se i taková, kde to bude dělat prasárnu, o tom žádná. Nemám vyzkoušené, ale osobně se domnívám, že menší prasárnu to bude dělat ve světlech přes čočku než ve velkých reflektorech (alespoň co se oslnění týče). Ale jak říkám, to jsem nezkoušel.
Říkám že je to jen shitty fotkou, ono ten efekt jde udělat krásně - vem si doma laserové ukazovátko, které svítí jen do jednoho bodu a nikam jinam, a zkoušej s ním svítit na různé povrchy a uvidíš, jak tobude nebo nebude dělat ten rozptyl. A skutečně to nejsou dálkové, hotspot při dálkových je 2x intenzivnější než při potkávacích a hlavně by to osvítilo obrovskou plochu :) Fábia je něco jiného, tam to není takhle rozmázlé, tam jde krásně vidět jak to je parazitující světlo tím, že je jakoby vyzrcadélkované (nebo jak to nazvat), prostě světlo, které se odráží tam, kudy nemá, tím pádem se v projektoru dostane na místo, kde nemá co dělat. Do dvojkových a trojkových fábií se jinak dává Hella projektor z rodiny označované jako E55, s halogenem svítí takto
Obrázek
žádné parazitní světlo nad cutoffem, žádný razantní úbytek šířky směrem vpravo, hotspot na místě, kde má být.

PNP člověk je někdo, kdo si do auta narve plug and play sadu LED nebo HID, všude hlásá jak strašně víc vidí a neoslňuje nikoho a na argumenty vůbec neslyší :)
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od sarin007 »

Jako světlo dobrý, ale nesvítí to nějak vysoko? Tedy pokud ty vrata vedle jsou tak 2 metry vysoký :-k
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tslany »

Je to mírnej kopeček, světla mám nastavené -10cm na 10 metrech, což je 1.0%, přesně to, kolik je uvedeno na světlech, v návodech, ve vyhláškách a tak dál...
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Deegr píše:Problém u těch prvních fábii je, že už sami o sobě dost oslňují a když tam někdo narve ještě ty ledky, tak je to pro protijedoucího peklo. Já jim tam prostě pustím dálkové, protože sám nic díky těmhle jedincům v podstatě nic nevidím a jediná možnost je prostě to doslova přepálit dálkovýma. Tohle je zlo poslední doby. Ledky narvané ve světlech, kde nemají co dělat. Díky těmhle idiotům pak můžete na něco na silnici najet, protože jste to neměli šanci vidět, nebo ještě hůře, potkat neosvětleného chodce na krajnici....

Lidi si neuvědomují, co se může stát. Blbcům s ledkama je to jedno, hlavně že vidí lépe ONI a ostatní jsou jim pak u prdele. Ona pak není jiná možnost, než buď jet několik metrů naslepo, nebo to propálit dálkovýma. Tohle by měli policajti tvrdě trestat, protože takhle oslepují desítky aut v protisměru.

A sama kapitola o sobě jsou pak lidi, co nemají ani nastavená světla, nebo tam dali špatně žárovku a oslňují také a je jim to naprosto u prdele, že svítí až na střechy.
U večšiny ktoré oslňujú nieje problém svetlo ale sklon svetla voči ceste .(nastavenie podľa zaťaženia) Ak si čítal pozorne tak stále tvrdím !! že sú 2 druhy LED žiarovky ,Výborne a nevhodné na cesty . Dam ti link na tie nevhodné ktorých je veľmi veľa na cestá a tiež niesom z toho nadšený ale keď hľédíš jenom na penize tak za ušetrený si rozum nekôupiš . [-X . https://www.aliexpress.com/store/produc ... 3679P4bVUT
tieto sa predávajú na tisíce . Ďalšia kapitola je HID sada
A mnoho ľudí si uvedomuje že ak si dáš slušne LED tak máš lepšie osvetlenú krajnicu a skôr zbadáš chodca alebo zver a o jazde za dažďa alebo hmly ani nevravím,je to omnoho bezpečnejšie to to potvrdí každý kto jazdil z LED svetlami .
Nie každý si dovolí priplatiť za full Led svetla 31tis czk alebo 1200 euro . keď to môžeš mať za 1/20 ceny tvojich LED a veľmi málo automobilov to ponúka .
Máš svoju teóriu že všetke LED žiarovky sú na ... nebudem ti to vyvracať . To bolo ako hovoriť niekomu o pive a ten to nikdy nepil ale bude tvrdí že sú to šťankny. :-k Vo všetkom je najlepšia vlastná skúsenosť až potom hodnotím . pekný večer :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

tslany píše:
EFISO píše:Mam tu zopár ukážok svietivosti aut po výmene za LED žiarovky .
Napríklad Škoda Fabia3 1.2 TSI . komplet v LED žiarovkách
Predne stretávacie svetla sú šošovky (čočky) .
(Foto je aj pre niektorých z fóra ktorý si myslia že súčasna LED technológia nemá na vo svietivosti na xenón)
Nic ve zlém, ale tyto fotky mají dokazovat co? Že to údajně svítí dobře nebo že ty LEDky patří do koše? Protože dle mého je to jedním slovem katastrofa, hází to odlesky nad cutoff jak prase, u pravého projektoru jde krásně vidět jak to naprosto změnilo geometrii, hotspot se posunul někam k zemi, absolutně tomu chybí šířka. Zrovna tak fotka z dvojkové fábie, to má být vtip, že? Buď světla nejsou vůbec seřízená a nebo to prostě svítí katastrofálně. Fotka z ix je raději hned u zdi, takže se z toho nedá nic moc vyčíct, ideálně aby fotky světel byly min. 8 metrů od rovné zdi.
Příloha f3.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Příloha f2.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Protože jsem v práci a nemám tu žádnou pořádnou fotku při sobě, přidám, jen pro porovnání, jak svítí pořádný xenon vůči zemi - světla není kopec před autem a v dálce už je tma, světlo je rovnoměrně po celé ploše stejně což na fotkách výš prostě není (a vím, že ix35 s halogenem svítí úplně v pohodě jak má). Jedná se o shitty fotku focenou teleonem, správně by se to takto fotit nemělo.
Příloha IMG_20181217_115750.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Ale abych nebyl jen nějaký hádající se blb na internetu, jedny ty tvoje LEDky jsem objednal a těším se, až je budu moct porovnat s halogenem (a možná i xenonem?) v několika projektorech a dát sem spoustu fotek a tabulek s naměřenými hodnotami. Jen mám takové neblahé tušení, že ty LEDky z toho vyjdou jako naprosto nevyhovující...

Btw. kdyby to někdo myslel skutečně vážně, jediná správná cesta, jak do auta dostat LED, je retrofit, doporučuji Koito Bi-LED.
Nic ve zlém ale Fabia3 ma štandardné čočky pre istú cenovú kategoriu aut a nie čočoky z PORCHE alebo Q8
Na svoju kategóriu svieti veľmi dobre. Ak máš také xenóny že podľa fotky už začína tlieť farba na celej bráne tak o oslňovaní na tvojom mieste pomlčím lebo fakt ten stred na lajnou je neskutočné jasný .
Ohľadom toho tvojho (toto bude oslňovať ) vieš dôvod tohoto efektu ? čo tak preštudovať si LOM svetla:
Keď lúče, ktoré tvoria svetlo, narazia na prekážku, zmenia smer: to sa volá odraz svetla. Ta prekážka je ten pvc alebo polykarbonatový kryt svetla .U dnešných moderných aut je pod veľkým uhlom voči svetelnému zdroju a sú riešene z ohľadom na design a nie na odrazy lepšiu svetivosť . Ak dáš sólo šošovku (čočku) bez prekrytu ta tie odrazy tam nebudú, ale dnešné auta z kolmo riešeným prekrytom nad svetlom ](*,) Ten odraz tam bude u akéhokoľvek svetla Halogen,xenón ,LED . len rozdielne podľa veľkosti a sklonu prekrytu svetla voči svetelnému zdroju .U šošovky to nebude také výrazne ako u čírej optiky.
Ohľadom tej Fabie 2 to tie čiarky podľa čoho tak stúpajú ? žeby tep . Vieš také niečo ako očný klam (ked je niečo bližšie je väčšie ako to vzdialene ) foto bolo robené pod uhlom nie kolmo . Dám ti ešte jednu foto z dneška keď sme išli z práce . Porovnaj tu katastrofálnu svietivosť z dnešnej foto máš pocit že ta línia nieje vodorovne a že to je blbo zoradené ? a to svetlo je bez šošovky !
Foto ix35 bolo robene po montáži LED v garáži ,ale našiel som bielu stenu tak ti spravím foto z 8m ? alebo viac ale až cez víkend . Zas spraviť foto zrkadlovou a dať tu komprimované foto na max 250kb tak to je aká výpovedná hodnota [-o<
Ak máš objednané LED tak skús ak nebudeš spokojný tak ich môžeš niekomu darovať a spravíš mu veľkú veľkú radosť ak si ich namontuje namiesto svojich halogénových žiaroviek . ver bude ti vďačný :wink:
Ohľadom BI.LED .Kto dokáže rozobrať a poskladať dnešné moderné svetlo keď si nedokážu ani žiarovku vymeniť a jazdia tak 2-3 mesiace alebo idú do servisu A ty ponúkaš za 213euro čočku keď na LED žiarovka za 33 eura je pre mnohých drahá tak preto je lacných LED na cestách veľmi veľa na môj vkus ](*,)
Pekný večer prajem a dostatok svetla :wink:
Přílohy
IMG_20181217_143335.jpg
IMG_20181217_143335.jpg (217.03 KiB) Zobrazeno 2707 x
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od Deegr »

Efiso: Bohužel vím, o čem mluvím. Na silnicích trávím dost času a vidět novou trojkovou vochcávu, jak má v těch základních halogenech ty ledky je na facku. Ať si sám před to stoupne a čumí na silnici, co asi vidí ostatní, když jim takhle svítí do ksichtu... Pokud někdo dá ty ledky do obyčejné paraboly, bude vždy oslňovat. Ta parabola je navržena na jiný typ světla.
A když si nechci připlácet za Ledky, tak je tam snad ani nebudu cpát. Tyhle domácí "tuningy" jsou prostě zlo.

A ne nadarmo nemá žádná ledka homologaci do halogenových světel. Není to kvůli Evropské byrokracii, jak zde někdo psal, ale protože prostě nemůže projít schvalovacím procesem, když tolik oslňují protijedoucí řidiče. #-o
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od MICHAL77 »

Takovejch blbců co si nacpou ledku do světel pro halogeny jezdí kupa. Hlavně že oni vidí.... Nu což nahodím dálkáče a to že mulťa je má krapet vejš a poser se blbe. O těch co tam cpou xenony z aukra ani nemluvě :( .....
.........
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tslany »

Na ty blbce ani ty dálkový nezabírají. Ještě, že můžu tlačítkem vytáhnout clonku a tlačítkem sklopit zrcátka 8) Jen ve výjimečných případech pouštím zadní mlhovky (a že Grandeur je má hoodně slušný) a nebo se nechám předjet a napálím jim bi-xenon+halogen. Někdy na jaře jsem před takovou O3 stál v McD lajně a měl jsem chuť mu ty světla jít vymlátit heverem.
EFISO píše:Nic ve zlém ale Fabia3 ma štandardné čočky pre istú cenovú kategoriu aut a nie čočoky z PORCHE alebo Q8
Na svoju kategóriu svieti veľmi dobre. Ak máš také xenóny že podľa fotky už začína tlieť farba na celej bráne tak o oslňovaní na tvojom mieste pomlčím lebo fakt ten stred na lajnou je neskutočné jasný .
Ohľadom toho tvojho (toto bude oslňovať ) vieš dôvod tohoto efektu ? čo tak preštudovať si LOM svetla:
Keď lúče, ktoré tvoria svetlo, narazia na prekážku, zmenia smer: to sa volá odraz svetla. Ta prekážka je ten pvc alebo polykarbonatový kryt svetla .U dnešných moderných aut je pod veľkým uhlom voči svetelnému zdroju a sú riešene z ohľadom na design a nie na odrazy lepšiu svetivosť . Ak dáš sólo šošovku (čočku) bez prekrytu ta tie odrazy tam nebudú, ale dnešné auta z kolmo riešeným prekrytom nad svetlom ](*,) Ten odraz tam bude u akéhokoľvek svetla Halogen,xenón ,LED . len rozdielne podľa veľkosti a sklonu prekrytu svetla voči svetelnému zdroju .U šošovky to nebude také výrazne ako u čírej optiky.
Ohľadom tej Fabie 2 to tie čiarky podľa čoho tak stúpajú ? žeby tep . Vieš také niečo ako očný klam (ked je niečo bližšie je väčšie ako to vzdialene ) foto bolo robené pod uhlom nie kolmo . Dám ti ešte jednu foto z dneška keď sme išli z práce . Porovnaj tu katastrofálnu svietivosť z dnešnej foto máš pocit že ta línia nieje vodorovne a že to je blbo zoradené ? a to svetlo je bez šošovky !
Foto ix35 bolo robene po montáži LED v garáži ,ale našiel som bielu stenu tak ti spravím foto z 8m ? alebo viac ale až cez víkend . Zas spraviť foto zrkadlovou a dať tu komprimované foto na max 250kb tak to je aká výpovedná hodnota [-o<
Ak máš objednané LED tak skús ak nebudeš spokojný tak ich môžeš niekomu darovať a spravíš mu veľkú veľkú radosť ak si ich namontuje namiesto svojich halogénových žiaroviek . ver bude ti vďačný :wink:
Ohľadom BI.LED .Kto dokáže rozobrať a poskladať dnešné moderné svetlo keď si nedokážu ani žiarovku vymeniť a jazdia tak 2-3 mesiace alebo idú do servisu A ty ponúkaš za 213euro čočku keď na LED žiarovka za 33 eura je pre mnohých drahá tak preto je lacných LED na cestách veľmi veľa na môj vkus ](*,)
Pekný večer prajem a dostatok svetla :wink:
Představ si že projektory (a teď pro všechny - sakra, jednou pro vždy, naučte se ti všichni - čočka je jen to skleněný vpředu, to celé je projektor - jednoduše proto, že to prakticky promítá "obraz" na druhou stranu, v našem případě tok světla ve tvaru na místě ohniska směrem ven, na silnici, na zeď, whatever) jsou všude stejné, je jedno, jestli to je fábia, Q7 nebo cokoliv, nikomu se nevyplatí navrhovat X milionů různých projektorů - a hlavně k čemu. Od Helly je to rodina E55, Optimo, Intemo a ten poslední s těmi adaptivními dálkovými netuším jak se jmenuje, Valeo má za poslední roky D1S/D3S a adaptivní dálkový, Bosch/AL má jen rodinu E46 plus adaptivní, Koito, Stanley a Mobis jsou kapitola sama pro sebe, ale i zde platí že jeden projektor je používán napříč všemi vozy, takže xenony v i30 jsou třeba stejné co v Equusu.

Znovu říkám, špatná fotka, jakmile budu mít ze zrcadlovky, na rozumném místě a tak, jak se sluší a patří, neuvidíš nad cutoffem ani kousíček světla navíc. Krásně to vyniká v mlze třeba :twisted:

Ohledně tvé teorie "kde se tam ten bordel bere" nesouhlasím. Dej do těch projektorů halogen a nebude to tam, dej do nich D2S výbojku (po menší úpravě vstupního otvoru) a nebude to tam. Pokud takový univerzální projektor, jako E55, který se používá v nových autech už více než 15 let, pobere tu LEDku tak, že háže světlo nad cutoff, co si o tom mám pomyslet? Pokud bys sundal kryt, stejně to tam bude. Nejsou to odrazy od krytu, je to způsobeno tím, že v projektoru, který je navržen na jeden zdroj světla, a zde znovu opakuji, že odrazová plocha projektoru je projektována s předností na setiny milimetru, najednou dostane něco jiného, než na co byl stavěn, a toto něco jiného má jinou geometrii světla, prostě se to světlo přeodráží tak, že ta clonka v projektoru je úplně ale úplně k ničemu.

Fotka té fábie je nepoužitelná k porovávání, foceno za dne a ještě hned u stěny, min. 10 metrů pro příště, není to vycucané z prstu :) u projektorů (což není tento případ, vím) je to např. i díky tomu, aby se světlo stihlo "vytvarovat", což v blízkosti u zdroje (kolem metru) nikdy nebude.

Tu LED žárovku jsem vzal nějakou tu druhou, modrou s červeným spodkem, když údajně svítí víc a má přirozenější barvu. Jednu si asi nechám jako hračku, jednu asi hodím klukům ze Sviť líp, ať o tom natočí video :D dát to někomu darem, styděl bych se.

Rozdělat a složit světlo není problém, průměrně zručný člověk zvládne jedno světlo na víkend vč. udělání mezikusu a vychytání rotace, ten zručnější nebo zkušenější zvládne obě světla za den, není to nic těžkého.
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od EFISO »

Deegr píše:Efiso: Bohužel vím, o čem mluvím. Na silnicích trávím dost času a vidět novou trojkovou vochcávu, jak má v těch základních halogenech ty ledky je na facku. Ať si sám před to stoupne a čumí na silnici, co asi vidí ostatní, když jim takhle svítí do ksichtu... Pokud někdo dá ty ledky do obyčejné paraboly, bude vždy oslňovat. Ta parabola je navržena na jiný typ světla.
A když si nechci připlácet za Ledky, tak je tam snad ani nebudu cpát. Tyhle domácí "tuningy" jsou prostě zlo.

A ne nadarmo nemá žádná ledka homologaci do halogenových světel. Není to kvůli Evropské byrokracii, jak zde někdo psal, ale protože prostě nemůže projít schvalovacím procesem, když tolik oslňují protijedoucí řidiče. #-o
Akú istotu máš že to sú LED ? také niečo ako HID sada poznáš ? A ver že sú tu oveľa skôr ako LED žiarovky . a ver že ich jazdí spústa a ďalšia spústa si ich montuje aj dnes . 5000K veľmi ťažko rozoznáš či LED alebo HID (xenón ) Netvrdí čo nemôžeš dokázať ! lebo nemáš pravdu že všetky LED v obyčajnej parabole budú vždy oslňovat . ](*,)
Parabola je navrhnutá na bod svetla ktorý je odražaný a usmernený podľa potreby . Je totálne jedno aký typ zdroja svetla použiješ ak je bod vyžarovania rovnaký veľkostne a v presnej pozícii tak jedine čo sa mení je intenzita svetelného lúča či v parabole bude "sviečka" alebo xenón Každá parabola je vypočítaná na konkrétne ohnisko podľa typu H7,H4,H1 atd... Skús si dať niečo dodatočne homologovať na aute ak nie si milionár. skončíš na ulici.
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: LED Žiarovky do svetiel-náhrada za vláknové žiarovky

Příspěvek od tslany »

A to je ale jádro toho problému, vlákno je zatočená spirála, která vyzařuje homogenní světlo po celém obvodě. Xenonový výboj má k tomu tvaru a vlastnostem vyzařování mnohem blíž, než jakákoliv LEDka.
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Odpovědět

Zpět na „Pokec“