Kontrolka motora po natankovaní doplna

1994 - 2008

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Ewerlast
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2019, 20:40

Kontrolka motora po natankovaní doplna

Příspěvek od Ewerlast »

Dobrý deň,
mám Hyundai Accent r.v. 2004, 1.3l benzín 61,8kw. Po natankovaní plnej nádrže (alebo takmer plnej) začne po niekoľkých hodinách stánia auta blikať kontrolka motora a výfukového ústrojenstva. Prestane to až po prejazdení niekoľkých desiatok kilometrov. Auto nedokáže drzať otáčky na voľnobech a skape. Pri zapnutej klimatizácií nekape tak výrazne (klíma zvýši otáčky). Taktiež keď idem tankovať a odšróbujem veko nádrže počuť syčať vzduch (dosť výrazne) akoby bol v nádrži veľmi výrazný podtlak, nemôže to mať niečo spoločné? Ked je v nádrži menej ako 75-80% paliva tak to ide všetko bez problémov až do ďalšieho tankovania. Keď som skúšal tankovať nádrž do polovice, nerobí to. Vie mi niekto pomôcť čo by to mohlo byť?
Ďakujem
Ewerlast
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2086
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka motora po natankovaní doplna

Příspěvek od dibarbora »

Skontrolovať odvetranie palivového systému, pravdepodobne filter s aktívnym uhlím bol zaliaty benzínom a už neslúži svojmu účelu. Nebola nádrž pravidelne tankovaná až po hrdlo?
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Ewerlast
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2019, 20:40

Re: Kontrolka motora po natankovaní doplna

Příspěvek od Ewerlast »

Stále tankujem plnú, ale len po prvé vypnutie tankovacej pištole. Nikdy som tam "netlačil" čo to dalo.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2086
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka motora po natankovaní doplna

Příspěvek od dibarbora »

To je nepodstatné, stane sa aj keď to človek nepreháňa. Ten podtlak v nádrži je z tohoto pohľadu asi najjasnejšií prejav a značí problém s odvzdušnením/zavzdušnením palivového systému. Pri tankovaní do polovice tam logicky nejaký vzduch zostane a čerpadlo benzín do motora ešte zvládne dopraviť (neprekonáva taký podtlak).
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Ewerlast
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2019, 20:40

Re: Kontrolka motora po natankovaní doplna

Příspěvek od Ewerlast »

Mal som aj iné autá na ktorých som nabehal 150-160 tisíc kilometrov za 3-4 roky a nikdy sa to nestalo. Vzdy som tankoval plnu, aj ked je pravda, že to boli až na jedno auto Diesle. To aktívne uhlie nechám preveriť, no ako sa dá takémuto problému predísť, netankovať nikdy plnú?

Ďakujem za všekty odpovede
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“