Helou i30 kombi, 1.4TGDI, Style, DCT 7st, RLED, SP+, SG5

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Casey27
**
Příspěvky: 101
Registrován: 19 pro 2016, 21:02

Re: Helou i30 kombi, 1.4TGDI, Style, DCT 7st, RLED, SP+, SG5

Příspěvek od Casey27 »

stirling: Ahoj, není vůbec zač. Koukám že jsi další s touhle "závadou".... popravdě už sem si v servisu připadal jako blb, že jenom já zase musím mít tenhle problém. A najednou je nás tu víc. Co jsem vypozoroval, tak to má určitě souvislost s vlhkostí.... ani né tak s mrazem. A ano ono to úplně teď nezmizí... to jen v létě nebo nejdřív na jaře. Jen sem vypozoroval, což je pro servis dost na.... , že dojedeš k servisu... dělá to jak svině... vypneš motor a po nějaké době co dojdeš se servisákem k autu, tak je to mírnější. Nejvíc to dělá úplně studený a nebo úplně zahřátý, když je venku takovýhle počasí jako teď.... prostě taje sníh, deště... vlhko jak kráva. Za suchýho mrazu to tolik nedělá. Určitě to řeš teď, protože na jaře už to nemusí být slyšet. Já měl od března do listopadu pokoj... nebo to bylo natolik slabý, že to nemělo cenu řešit. Můžeš mně hodit do SZ odkud si a kde to budeš řešit? Díky.

EDIT: Jen ještě jeden takovej postřeh..... všichni postižení co jsem zatím viděl mají 1,4 T-GDi.... ale je možný, že ten tříhrnek to stačí přehlušit :mrgreen:
Reklama
 

Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Helou i30 kombi, 1.4TGDI, Style, DCT 7st, RLED, SP+, SG5

Příspěvek od helou »

Ja mam auto druhu sezonu a zacalo to robit po prezuti pneu z 17 letne na 16 zimne, hned ako som vychadzal z pneuservisu som si to vsimol a to som prisiel aj odisiel v jeden den a asi po hodine.
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Helou i30 kombi, 1.4TGDI, Style, DCT 7st, RLED, SP+, SG5

Příspěvek od Raikin »

Taky pocituji tento problem u sveho Fastbacka, taky 1.4 T-GDI. Jde to slysel pouze v opravdu malych rychlostech, vnimam to asi pouze pri parkovani. Kazdopadne pokud si dobre vzpominam, u i30 2. generace bylo neco podobneho, jenom tam to byl takovy lupavy/cvakavy zvuk, opet pouze pri parkovani/velmi nizka rychlost. Tam jsem to neresil, jelikoz stejne mam hned pustene radio, takze to clovek ani v 99% nevnimal. U Fastbacka to je o neco hlasitejsi a vyraznejsi.
Dnes bylo +-6 stupnu a temer jsem to nezaregistroval, naopak vcera jak jsem vyjizdel a bylo -6 stupnu, tak byl zvuk daleko vyraznejsi.

Co jsem procital tady forum a zaroven i facebook klubu, tak to asi zadny servis zatim nevyresil, akorat vim, ze v Bratislave to servis resi s Importem.
Jinak ted jezdim na zimnich 16" kolech, kdo vi jak to bude pak na letnich 18" a zaroven az se otepli.
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Azazel
*
Příspěvky: 13
Registrován: 11 črc 2018, 18:15

Re: Helou i30 kombi, 1.4TGDI, Style, DCT 7st, RLED, SP+, SG5

Příspěvek od Azazel »

Tak vidím, že v tom také nejsem sám. Já jsem objednaný do servisu příští týden.
Vrzání/ drhnutí se u mě projevilo cca 2x, co jsem si toho všiml. Teď mám nějakou malou dobu zase klid, takže nevím jestli nezruším prohlídku v servisu- nevím, co by tam hledali a našli, když tam není žádný zvuk.

Nevím jestli to s tím souvisí, ale stolo se mi, že cestou po dálnici ve 130 km/h mi z ničeho nic vyplo aktivní sledování jízdních pruhů a docela mi to hodilo s volantem. Nebylo to nic příjemného. Nestalo se to Vám někomu? Může to s tím souviset? Samozřejmě se to mohlo vypnout, že z nějaké důvodu "ztratil" jeden pruh, ale nechápu proč mi to tak hodilo s autem.

Díky
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Helou i30 kombi, 1.4TGDI, Style, DCT 7st, RLED, SP+, SG5

Příspěvek od helou »

Mne sa akurat stalo, ze som isiel 130 po dialnici a este nebolo tolko snehu a posipoveho materialu na ceste, ale akurat ma predbehoval jeden mercedes a bolo pocut taku ranu akokeby do predneho skla kamienok, len som si nebol 100% isty ci kamienok alebo nieco pod kapotou. Tie pazvuky vsak som mal uz predtym...
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Auta členů“